Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

probleme vizionare netflix

Ajutor alimentare plita inductie

Recunoasteti aceasta boxa
 partitionare ssd 1T laptop Asus

Recomandare enclosure usb 3.0 to ...

Stropire planseu beton

Am neaparat nevoie de firma SRL/P...
 Recomandare Aer conditionat pentr...

Decojire/dezlipire tencuiala deco...

Anvelope all season

Probleme laptop HP
 Golf 5 1.4 MPI GPL

Tulcea - parcare pazita neinundab...

Caldura mare, mon cher!

Zi de nastere la capitala,88 de p...

Germania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1497 replies to this topic

atupi

atupi

Senior Member

• Grup: Senior Members
@manead - ref la existenta controalelor e greu de raspuns. Noi am venit dinspre Elvetia si erau doar elvetienii la control dar nu e o regula. Oricum, nu cred ca intreaba nimeni despre vaccin la intrare. Cum yicem, depinde cand veniti, toata lumea merge catre relaxarea totala in ciuda cresterilor de cazuri.

Bursul

Bursul

alias Petrov

manead, on 17 martie 2022 - 11:27, said:

Dar la intrare in Germania? Exisa controale?

Din pacate au trecut >270 zile de la a2-a doza. si la verificarea cert verde pica la aceasta conditie.
Nu au fost niciodata controale COVID. A fost varful pandemiei si nu era nici un politist la granita.

Passenger001

Passenger001

Active Member

• Grup: Members
Apropos controale la intrare, depinde pe unde se intra si depinde de noroc. Atat in vacanta de iarna cat si cateva zile de Fashing ne-am intors aproape zilnic prin tunelul Reutte-Füssen si cam de fiecare data era deviata totata circulatia la iesire din tunel si intrare pe A7 prin parcare, cu exceptia masinilor cu nr. germane si parca si austriecii cu nr. de RE, toate celelalte erau oprite. Ce exact se controla, nu stiu. Mai pe seara, dupa ora 17, disparea blocada asta.

Dpdv a valabilitatii certificatelor, cele germane nu sunt delimitate (pe teritoriul Germaniei sau la intrare), restul certificatelor EU sunt valabile 270 zile.
https://www.bundesge...19-impfung.html

max_01

max_01

Senior Member

Germania elimină restricțiile la intrarea din străinătate. Potrivit ministrului Sănătății, Karl Lauterbach, regula 3G privind intrarea va fi suspendată pentru câteva luni din iunie. Călătorii nu mai trebuie să prezinte dovezi de vaccinare sau teste.

Cum poți să călătorești în Germania cu 9 euro timp de o lună. Abonamentul este valabil și pentru turiști.

https://www.g4media....ru-turisti.html

Edited by max_01, 29 May 2022 - 16:36.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate