Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sfat achiziție Media Player Non-Android/Non-Windows.

- - - - -
  • Please log in to reply
3288 replies to this topic

#37
telebog

telebog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 23.02.2006
a-100 nu are dar se poate pune firmware de pe un model de egreat asemanator care au platit licenta dts, detalii aici

#38
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008

View Postvalentine1, on 27th July 2010, 08:31, said:

@zildjian - strict dintre cele mentionate, WD live l-aș recomanda. poti sa incerci si un EG-R1 sau un Mede8er
Nu doresc strict WD. EG-R1 am gasit aici http://altex.ro/cata...p;itemId=26483#  si pe emag http://www.emag.ro/m...t-eg-r1--pEG-R1
Se poate conecta la retea wireless EG-R1 ?

#39
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
@zildjian

da, desigur, ai nevoie de adaptorul wireless (il gasesti pe emag, sau la importator)

#40
bengossu

bengossu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.09.2008

View Posttelebog, on 27th July 2010, 16:51, said:

a-100 nu are dar se poate pune firmware de pe un model de egreat asemanator care au platit licenta dts, detalii aici
l-am vandut oricum eGreat EG-R1 merge mai bine adika forte bine ca popcorn a-100 merci oricum

#41
TheRisk

TheRisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.06.2010
Salutare

Primul meu post pe acest subiect.

Puteti sa ma sfatuiti in alegerea unui NMT:
-In primul rand as vrea ca playerul sa fie capabil sa redea dts 5.1
-In al doilea rand as dori sa ai aiba cam toate "extensiile" (.mkv.vob.iso.mpg.ts.mp4.dvix....etc) iar video format ( mpeg-4 h.264.....toate :D )
-Mentionez ca am un lcd 37lh3000 conectat la un home cinema ht503th
-Sa cunoasca (.sub.srt....etc)
-Sa redea full hd 1080p
-Sa pot conecta prin usb un hdd extern
-Hmm si cam atat daca lipseste ceva puteti completa voi  :notangel:


Cu Stima Alex  :peacefingers:

#42
hdmaniac

hdmaniac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 11.01.2010
@theRisk

Media Player Full HD A.C.Ryan PLAYON!HD Mini

Edited by hdmaniac, 04 August 2010 - 12:09.


#43
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Cred ca cel mai bine ar fii sa incepi tu o lectura pe aceasta arie si sa citesti macar prima pagina a fiecarui model de media player ca sa te convingi asupra carui firme/model te vei decide in final
Doua lucruri sa nu uiti in general despre media playere :
  - Nu exista inca practic un model/firma care sa stie orice extensie/format/codec , unele stiu mai multe fata de altele - asta da
  - Nici un model/firma de media player cumparat nu te va multumi 99.9% personal
Ca o complectare poti vizualiza acest tabel ( este cam vechi , de prin iarna da totusi de actualitate ) : - http://www.iboum.com...rison-table.php , sau te poti duce chiar pe link-ul in cauza , fiind specializat pe media playere de orice gen/firma/model : http://www.iboum.com...dia-players.php
Vezi despre ce firme/modele se discuta/au threaduri in aceasta arie si apoi poti sa faci comparatii si cu acel link dedicat , fiindca altfel vei primi raspunsuri pozitive/negative in functie de multumiriile/nemultumiriile fiecarui user si care pot coincide sau nu cu ceea ce doresti tu de fapt

#44
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
@TheRisk - multe media playere se apropie de cerintele tale.
daca vrei ceva cu adevarat tare, recomand noul model  EG-S2
dar, sincer, si un media player de 4 milioane te va satisface.

cel mai simplu pentru tine este sa mergi la un distribuitor, care are expude diferite media playere, de la diferiti producatori (altex/media galaxy/showroom-urile eMag), sa incerci si sa alegi ce-ti place

#45
TheRisk

TheRisk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 14.06.2010
Multumesc mult pt ajutor sa aveti o seara placuta.

#46
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postvalentine1, on 4th August 2010, 13:52, said:

recomand noul model  EG-S2

am acest player de o saptamana.

-calitatea imaginii este superioara celorlalte playere pe care am avut onoara sa le testez (unele cu chipset Sigma, altele cu Realtek 1073 sau 1283) (aici am fost surprins placut, sunt mare fan al chipseturilor Sigma, nu credeam ca or sa poata imbunatati ceva!!!)
-are spatiu pt HDD intern de 3.5'' dar si un SATA extern pt alt HDD sau un DVD player
-e interesant ca, va avea un tuner DVB-T atasabil pe USB
- n-am avut probleme cu redarea nici unui fisier (de la flac la BluRay)
- fw ul e un pic "deosebit", dar i se poate pune FW de la popcorn C-200 sau de la Dune (n-am incercat, dar e interesant de stiut)

... il pastrez :peacefingers:

#47
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
O rugaminte pt. Valentine1 :

-Fiind stiu ca poti comercializa acest nou model de media player : EG-S2 , poate poti discuta cu producatorul sau chiar si la voi daca aveti un programator si acces la SDK-ul respectiv in a adauga librariile unor alte firme/modele de tunere dvb-t/c pe usb care se comercializeaza la noi in tara ( un exemplu ar fii acesta : http://www.e-tc.ro/a..._usb_xs_hd.html )

Asta fiindca am citit ca acest nou model va dispune si de un tuner dvb-t pe usb , multumesc anticipat

#48
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
Salut.As dori si eu o recomandare:Asus O!Play sau Egreat EG-R1.Mersi

#49
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
@lupull - facem tot posibilul, multă lume vrea așa ceva.
din păcate nu avem acces direct la SDK

#50
radurobertin

radurobertin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 11.06.2009
Salut.As vrea si eu mai multe detalii despre Egreat S2,daca este chiar atat de performant pentru pretul sau.M-am asteptat sa fie mai ieftin,dar este la acelasi pret cu Popcorn Hour A200.Este mai performant decat Popcorn Hour A200?Amandoua au acelasi chipset,iar firmware-ul actual de la Egreat s2 e cu cantec,fiind ,,imprumutat"de la Dune.Nu ca m-ar deranja sa cumpar un Egreat cu firmware de Dune,dar intrebarea e daca o sa mai primesc update-uri de firmware,pentru ca am citit pe forumuri ca Cei de la Dune vor face viitoarele update-uri sa poata fi folosite doar pe playerele lor.Daca va fii asa voi avea hardware foarte bun,dar in lipsa unui software bun ,degeaba.As ruga pe cei care l-au cumparat sa faca un mic review,sau sa ne spuna daca e chiar atat de performant si isi merita banii,sau sa ma uit la un Popcorn Hour A200,sau astept alte modele:Asus O!play HD2,etc.Multumesc

#51
valentine1

valentine1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 09.09.2008
ca hardware, EG-S2 e foarte generos, si, ce  e mai important, nu va deveni "obsolete" prea curand.
ca software: va avea propriul FW undeva la inceputul saptamanii viitoare, iar FWul actual e OK (doar o problema cu tastele de volum, care oricum sunt rar folosite)

#52
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Vreau si eu va rog un sfat, avand o plasma si un Popcorn A-110, la cat este indicat sa setez outputul playerului in HZ ?  acum il tin la 1080p 60Hz

#53
bobikus2000

bobikus2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 10.05.2005
sal, cum credeti ca merge Egreat EG-S2 legat la un router prin lan (hdd legat la router prin usb) si daca merge mai bine legat de router prin wireless

Edited by bobikus2000, 14 August 2010 - 09:06.


#54
bobikus2000

bobikus2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 10.05.2005
sau nu mai are rost sa leg un hdd de router fiindca il pot accesa pe cel din media player de pe laptop?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate