Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Probleme si discutii despre webmail - accesul la mail prin interfata web

- - - - -
  • Please log in to reply
452 replies to this topic

#19
fafu1

fafu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.11.2009
salutare!
Deoarece la yahoo mail plus trebuie sa platesc............am pus setarile pe ASIA

Am dat si eu forward la toate mailurile catre gmail...dar in yahoo nu-mi mai arata mailurile care le primesc , doar in gmail. Exista vreo setare in care sa ramana mailurile pe amandoua adrese? Nu de alta dar mi-e frica...poate nu trimite forward in gmail si eu nu am de unde sa stiu!!!?
Daca aveti vreun raspuns,.....sa fie cat de explicit pt. ca sunt in aer la setari de genul asta!
Va multumesc anticipat!     :helpsmilie:

#20
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Unde nu-ti arata mailurile care le primesti? Cum le dai forward daca nu le vezi... etc? Pune print screenuri ca sa vedem despre ce vorbesti.
P.S. Pentru setari cont ai doua optiuni care nu pot fi puse deodata...
1.ori se trimit automat si la alta adresa
2.ori se activeaza pop si poti sa le iei cu un client de mail

Bafta!

#21
fafu1

fafu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 25.11.2009
Sa fiu mai explicit:

1. In setarile contului Yahoo! am mutat mailurile mele pe serverele din Asia, unde ofera Pop3/Smtp si Forwarding gratuit.
2. Am dat forward la toate mailurile catre Gmail.  (mai exact e autoforward....cand le primesc pe yahoo,..ele se transfera direct pe gmail)

Mesajele care le primesc imi apar doar pe gmail.......pt. ca am dat autoforward  .  
Cum pot face sa-mi ramana o copie a mesajelor si in yahoo?
Mersi!

#22
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008
salut mi-am facut de curand un cont la win live(@hotmail) si cand intru in cont imi apare asta.Attached File  jjj.jpg   76.48K   52 downloads m-am logat de pe login.live.com ce sa ii fac?

#23
xcdvdme

xcdvdme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 10.06.2008
cineva ma ajuta?

#24
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postxcdvdme, on 10th December 2009, 13:53, said:

cineva ma ajuta?
Încercă să te loghezi de aici: http://mail.live.com.

#25
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
Vă ror să-mi spuneți și mie cum pot să atașez la un mesaj e-mail ( de pe Yahoo ) un atașament ( o poză - jpeg de 9 sau 10 MB ) astfel încât Yahoo să nu-mi reducă automat dimensiunea fișierului atașat la câteva sute de KB - prin reducerea automată a rezoluției fotografiei din atașament. Știu că dimensiunea maximă a fișierelor atașate pe un mesaj e-mail Yahoo este acum  de 25 MB dar nu am depășit această valoare prin cumularea atașamentelor.
Vă mulțumesc anticipat pt. eventualele lămuriri.

#26
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Cel mai simplu e sa o arhivezi tu (o pui intr-un ZIP).

#27
SweetAngel_bv

SweetAngel_bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.06.2009
Buna...mersi pentru indicatie:P... Deci...de ceva timp am o problema cu uploadul..nu numai pe yahoo..pe yahoo mail mess dar si pe gmail..nu pot atasa sau trimite fisiere...nu e vba de limita..limita nu am depasita-o..orice are mai mult de un mega sa zicem nu poate fi trimis...ma poate ajuta cnv?:)

#28
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
1. incearca sa scrii cat mai corect gramatical si fara mircisme/messengerisme
2. Da un restart la calculator si vezi daca se schimba ceva sau un restart+oprirea antivirusului pe o perioada de teste.
3. incearca cu un alt browser.

Bafta!

#29
gabi20cm

gabi20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.08.2008
Salut baieti, am o problema cu yahoo mail.... nu am nici un mail primit..inbox/spam ..si sunt cateva care ar fi trebuit sa apara...care stiti va rog postati.

Edited by gabi20cm, 18 January 2010 - 11:18.


#30
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Cum adică "ar fi trebuit să apară"? Știi sigur că au fost trimise pe adresa ta? Poate a fost o eroare la transmitere.

#31
gabi20cm

gabi20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.08.2008
Sunt foarte sigur, trebuia sa primesc si "linku de activare" a unor contru pe diferite forumuri/siteuri... ...e gol inboxu

#32
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Trimite-ti mail de pe o alta adresa de mail si vezi daca merge (teoretic n-are cum sa NU mearga)
Reverifica mailul pus in formularele de inregistrare. E posibil sa fi gresit la tastare.

Bafta!

Edited by Ravy, 18 January 2010 - 13:25.


#33
gabi20cm

gabi20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 01.08.2008
edit: gata baieti am gasit ... sa nu radeti :)) cand a fost facut ID-ul a fost facut cu "@yahoo.co.uk" asa ca..toate mailurile s-au dus pe @yahoo.com,
INTREBARE: POT RECUPERA MAILURILE ?

Edited by Ravy, 18 January 2010 - 16:34.


#34
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Nu, nu ai cum.
Chiar daca ti-ai crea un cont acuma pe adresa aceea deja serverele de mail au trimis failure ca acea adresa nu exista.

Bafta!

Edited by Ravy, 06 May 2010 - 12:58.


#35
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
Exista vreo optiune pe Gmail pe care trebuie sa o dezactivez ca sa nu mai apara mesajele primite de la acelasi utilizator intr-o singura bara ? Cu alte cuvinte, daca un utilizator imi trimite mai multe mesaje (mail-uri), pe Gmail imi apare pe o singura bara.

#36
Gabysh

Gabysh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,326
  • Înscris: 06.08.2008
Nu are nimeni idee ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate