Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Motorola Milestone

- - - - -
  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#253
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Te duci în
-meniu,
-settings,
-language and keyboard, și atât în Device Keyboard cât și în Motorola Keyboard dezactivezi autocomplete.

Edited by spdude, 14 November 2010 - 00:55.


#254
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
double post

Edited by spdude, 14 November 2010 - 00:55.


#255
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Dezactiveza Auto-complete din Settings->Lang & keyboard-> Motorola si Device keyboard.

#256
yoha

yoha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.07.2007
Multumesc. A mers. Ar mai fi o problema. In primele 30 sec sau mai bine zis primul minut de convorbire, cel cu care vorbesc ma aude cu voce de "robot" apoi isi revine in timpul convorbirii, rar face de mai multe ori in timpul unei convorbiri. Care sa fie problema?

#257
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
La telefonul acesta, ca să răspunzi, trebuie să folosești mereu touch screen-ul? Altfel nu se poate răspunde?

#258
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Rezolvat cu widgetul myLock de pe market, acum răspund apăsând butonul de la cameră.

#259
sobolanux

sobolanux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.12.2008
Salut. Am gasit la cineva un Motorola Milestone, insa este blocat pe reteaua Verizon (este adus din America). Am inteles ca este blocat in reteaua Verizon si foloseste CDMA  si ca nu poate fi folosit in orice retea din Romania. Stiti cumva cum as putea sa il deblochez?

PS: Ce parere aveti de site-ul acesta?

#260
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postsobolanux, on 22nd November 2010, 11:17, said:

Salut. Am gasit la cineva un Motorola Milestone, insa este blocat pe reteaua Verizon (este adus din America). Am inteles ca este blocat in reteaua Verizon si foloseste CDMA  si ca nu poate fi folosit in orice retea din Romania. Stiti cumva cum as putea sa il deblochez?

PS: Ce parere aveti de site-ul acesta?


Verizon NU vinde Motorola Milestone. Daca e branduit Verizon inseamna ca e Motorola Droid.  
Modelul Droid este identic cu Milestone, mai putin firmware-ul si faptul ca functioneaza DOAR in reteaua CDMA proprie (Verizon).
Droid nu are suport GSM din punct de vedere hardware, deci nu il poti face sa functioneze pe GSM.

#261
sobolanux

sobolanux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 20.12.2008

View PostantinVidia, on 22nd November 2010, 13:29, said:

Verizon NU vinde Motorola Milestone. Daca e branduit Verizon inseamna ca e Motorola Droid.  
Modelul Droid este identic cu Milestone, mai putin firmware-ul si faptul ca functioneaza DOAR in reteaua CDMA proprie (Verizon).
Droid nu are suport GSM din punct de vedere hardware, deci nu il poti face sa functioneze pe GSM.

Okay. Merci mult. De mare ajutor  :coolspeak:

#262
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Când primești mesaje pe telefonul ăsta, îți pâlpâie becul verde de deasupra ecranului.

Se poate face să pâlpâie și dacă ai apeluri pierdute?

#263
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Când primești mesaje pe telefonul ăsta, îți pâlpâie becul verde de deasupra ecranului.

Se poate face să pâlpâie și dacă ai apeluri pierdute?

#264
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
am si eu o intrebare legata de touchscreen. e smooth?

#265
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Da, și răspunde foarte bine la comenzi, o atingere fină e suficientă.

Edited by spdude, 29 November 2010 - 20:42.


#266
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
ziceam sa imi iau un droid da nu prea am bani, si optasem spre un e72

#267
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006
Dar de updatele cu Froyo pentru Milestonele noastre ce se stie?Cei de la Motorola dau pe site ca in Q4 al 2010.Iar cei de la Orange si Vodafone nu zic nimica de acest update.

#268
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postgeluadi2000, on 1st December 2010, 09:02, said:

Dar de updatele cu Froyo pentru Milestonele noastre ce se stie?Cei de la Motorola dau pe site ca in Q4 al 2010.Iar cei de la Orange si Vodafone nu zic nimica de acest update.

E in teste. Luna asta ar trebui sa fie facut public, dar e posibil sa fie amanat pana in ianuarie-februarie 2011.

#269
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salutare, am o intrebare, exista folii (tzipla) ptr display de cumparat ? Pe net vad cate ceva dar mie sa nu imi iau teapa deoarece am fost pana acuma la 2 service-uri de teluri ce au si accesorii, si pe stoc nu aveau si nici pe siteurile cu care colaboreaza ziceau ca nu exista ptr modelul asta....so
Daca v-ati cumparat voi de pe undeva online, si totul a fost ok, va rog sa imi spuneti si mie de unde.
Ms

#270
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 23.04.2005
Eu nu am. Are gorilla glass si in plus folosesc o husa care protejeaza tot telefonul. In 6 luni nu are nici cea mai mica zgarietura. Gorilla

Edited by c_alecs, 01 December 2010 - 13:17.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate