Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Instant Messaging pe telefoanele mobile (CHAT)

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#19
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

dlbogdan, on May 26 2005, 13:29, said:

Am motorola e398 cu IM embedded (Nu e aplicatie JAVA, e direct in meniu). Am incercat in fel si chip setarile si nu reusesc sa-l fac sa treaca de Connecting... Failed!  :death:

Exact faza asta îi face la un prieten pe Orange. Te țin la curent dacă aflu vreo rezolvare.

#20
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
probabil ca celor carora nu le merge au telefoane cu soft personalizat .. altfel ar trebui sa mearga , mai umblati la setari

#21
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 23.02.2005

Valentine, on May 22 2005, 01:38, said:

Incearca sa te conectezi de mai multe ori consecutiv. Yamigo fiind un serviciu gratuit oferit de 1 singura persoana (in mod intamplator este un roman :D) este evident si cu micute bube :)

<{POST_SNAPBACK}>



am incercat sa ma conectez si deconectez si nimic, am facut tot se putea face. de ce doar eu nu reusesc sa conectez? precizez ca am nokia 6230, wap unlimited orange, setarile sunt bagate corect, ma conectez pe yamigo, pot copia prieteni din lista de pe yamigo, dar cand incerc sa vb cu cineva imi spune sending failed. nu vad cine e online si nici pe mine nu ma vede nimeni. nu are nimeni o idee. mi-am  facut si alt user la yamigo si nici asa. ma intereseaza doar yahoo, fara msn icq sau alte messengere

#22
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004

aproape0m, on May 27 2005, 13:21, said:

probabil ca celor carora nu le merge au telefoane cu soft personalizat .. altfel ar trebui sa mearga , mai umblati la setari

<{POST_SNAPBACK}>


Eu nu am fost personalizat si nu imi merge. Imi da aceeasi eroare ca si lui @dlbogdan, numai ca la mine eroarea este in lb. romana.
Posibil o incompatiblitate cu Motorola?

#23
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Codename, mersi mult de ajutor! Mi-a reusit in sfarsit pe un K500i si merge super!  :coolspeak:

#24
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

alin179, on May 27 2005, 14:30, said:

am incercat sa ma conectez si deconectez si nimic, am facut tot se putea face. de ce doar eu nu reusesc sa conectez? precizez ca am nokia 6230, wap unlimited orange, setarile sunt bagate corect, ma conectez pe yamigo, pot copia prieteni din lista de pe yamigo, dar cand incerc sa vb cu cineva imi spune sending failed. nu vad cine e online si nici pe mine nu ma vede nimeni. nu are nimeni o idee. mi-am  facut si alt user la yamigo si nici asa. ma intereseaza doar yahoo, fara msn icq sau alte messengere

<{POST_SNAPBACK}>

Ai incercat apn internet? M-am lecuit de folosit messenger pe apn wap :) Traficul nu e prea mare (maxim 2-3 MB pe luna si asta daca vb. mult! si il tii deschis cu polling mult in fiecare zi!).

#25
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Adaug urmatoarele:

1. Am soft original
2. Am pus si apn internet si wap (Oricum nu conteaza am abonament de GRPS INTERNET nu de WAP)
3. Am facut setarile d'acolo in fel si chip (toate posibilitatile!!!!!  :death: )

Please help!  :worthy:

#26
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Am facut update de flash la ultima versiune de soft. R372_G_0E.20.9AR_A
cu flex de V3 modificat SE8609AXXJ804C si tot nu merge. Mentionez ca acum am mai multe IM-uri : IM (vechiul dar versiune mai noua), mobileQQ, AIM messenger.

Edited by dlbogdan, 31 May 2005 - 11:21.


#27
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004
Oare pot face ceva ca sa mearga si pe un siemens m55 chestia asta, pls ?

#28
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

djadi21, on Jun 2 2005, 00:55, said:

Oare pot face ceva ca sa mearga si pe un siemens m55 chestia asta, pls ?

<{POST_SNAPBACK}>


Chiar nu stiti ? Sau macar alta posibilitate de a intra pe yahoo messenger de pe Siemens m55 decat wap.yahoo.com ?

#29
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

djadi21, on Jun 2 2005, 22:32, said:

Chiar nu stiti ? Sau macar alta posibilitate de a intra pe yahoo messenger de pe Siemens m55 decat wap.yahoo.com ?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu prea cred ca exista alta posibilitate. Cel putin una care sa ofere mai multa functionalitate ca wap.yahoo.com :D

#30
joe4joe

joe4joe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 01.06.2005
mah io tot nu  pot sa fac sa meraga pe un k5oo i

#31
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004
Hey, Kramer... Codename!? Ai zis ca ma ajuti si pe mine cu Moto e398. Mie tot conection failed imi zice...

#32
diud

diud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 17.11.2004
am nevoie de ajutor pt instalarea yamigo pe nokia 6230 si sa imi setez telefonul. am citit si am aplicat ce scrie la inceputul acestui topic insa nu functioneste :(. pls help. :worthy:

#33
cristi ()

cristi ()

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 02.08.2002
Aceeasi situatie ca dlbogdan. Cine a reusit sa seteze IM-ul pe un E398 e binevenit sa ne explice si noua reusita lui.

#34
yanq

yanq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 26.02.2005
scuzati postul de mai sus, am gresit sectiunea...

In legatura cu Yamigo...reusesc sa ma conectez dar nu pot sa preiau lista cu prieteni..am incercat si a doua oara si a treia dar nimic.mobilul e Nokia 6680

#35
dlbogdan

dlbogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 542
  • Înscris: 25.08.2004

cristi (), on Jun 14 2005, 11:47, said:

Aceeasi situatie ca dlbogdan. Cine a reusit sa seteze IM-ul pe un E398 e binevenit sa ne explice si noua reusita lui.

<{POST_SNAPBACK}>



CE SE INTAMPLA!!!???  CHIAR NU A REUSIT NIMENI SA SETEZE IM-UL e398-ULUI SA MEARGA?????????  CODENAME?? COME ON !! HELP! Tu ai deschis topicul

#36
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

dlbogdan, on Jun 15 2005, 10:29, said:

CE SE INTAMPLA!!!???  CHIAR NU A REUSIT NIMENI SA SETEZE IM-UL e398-ULUI SA MEARGA?????????  CODENAME?? COME ON !! HELP! Tu ai deschis topicul

<{POST_SNAPBACK}>

Fratilor lasati-l pe CODENAME in pace ca nu e vina lui ca nu puteti sa folositi e398 cu Yamigo. V-a trecut vre-un moment prin cap sa intrebati pe site-ul www.yamigo.com? Sau sa va ganditi ca poate nu merge cu E398?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate