Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Storcator Gorenje JC 800 C

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
idcatalin

idcatalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.04.2008
As vrea sa cumpar un storcator pentru legume/fructe pe care il voi folosi foarte des si am de ales intre Philips HR 1858 si gorenje JC 800 C.

Despre Philips am citit multe pareri unele pro altele contra , insa despre modelul de la Gorenje care din fisa tehnica este peste Philips la acelasi pret si cu o prindere a capacului mai usoara nu am gasit nimic pe net.

Daca are cineva storcator de la Gorenje si imi poate spune cate ceva despre cum functioneaza ii multumesc.

#2
Florin12Tim

Florin12Tim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.09.2014
Am un Gorenje jc 801 luat din Auchan la 210 lei in urma cu 1 luna. Legat de cat de bine stoarce.... ca volum din sa zicem un amestec de morcov-portocale-mere, iti ramane reziduu cam un sfert din ce ai bagat. Oricum din vreo 1,5kg mere, 1,5 kg morcovi si 1 kg portocale, am scos cam 2 litri suc, doar ca nu merg morcovi simplii... NU are forta sa-i rada, asa ca am bagat intotdeauna amestec cate un morcov cu 1/1 mere-portocale si chiar si asa, aparatul s-a ars la a 3-a utilizare., desi am facut pauze de umplere dupa fiecare tura stoarsa (nu functiona continuu).

Florine, bine ai venit !  Multumim de review  dar IDCatalin cred ca n-a mai asteptat raspusul tau .  Intrebarea lui e din 2009 .
Pentru alte discutii despre Storcatoare de fruncte vezi topicul de aici.

Edited by ggelu, 29 April 2015 - 20:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate