Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferenta nivel intre camere la s...

huawei nova 10 probleme

Firma reparat canalizare fara sap...

Retea casa (5 Tv + 6 camere IP +a...
 Studio claims (reclamatii pe teme...

Transfer ebook pe Kindle

Radiografie panoramica - plomba

Tranzit Romania - Italia cu masina
 Unde se afla arhivele administrat...

Imprimanta micuta recomandari

Cuplu + grade

Calorifer radet
 The Idol (2023-)

incarcatorul de baterie de la o &...

erori Site Health wordpress

Cum pot face un program sa nu fac...

Sicilia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
838 replies to this topic

dariuscha

dariuscha

Senior Member

• Grup: Senior Members

judas, on 25 ianuarie 2023 - 15:04, said:

Intrebare: Taormina "consuma" o zi intreaga?

Cum s-a mai raspuns: depinde de fiecare. Pt mine Taormina  nu e un loc pe care doar sa il vizitezi, ci un loc in care sa te si cazezi. Tocmai pt ce ofera!

judas

judas

Active Member

• Grup: Members
Cautand pe "booking" cazari prin Catania, Giardini Naxos, Letojani am gasit unele locatii unde se specifica "prosoape si lenjerie de pat contra cost". Marturisesc ca nu am mai intalnit pana acum asa ceva.
A avut cineva parte de asta? Se refera la plata pentru schimbarea lor sau trebuie sa le platesti de la inceput?

Edited by judas, 27 January 2023 - 15:17.

giuliani

giuliani

Senior Member

Ma indoiesc de faptul ca nu a ce facr in localitãțile mai mici. Am fost in Cefalu in septembrie si era plin ochi, vara e posibil ca orasele mai mari sa fie mai libere.

mdt

mdt

Senior Member

Probabil sunt locatii gen apartamente de inchiriat sau casute in campiguri, rezidente, etc unde poti sa mergi si cu asternuturile si prosoapele de acasa iar daca vrei de la ei le platesti. Schimbatul la fel, se plateste extra. Am vazut asa ceva si in Franta. Unii ofera si curatenie zilnica contra cost.

Sfatul meu este sa faci un calcul, ce iti doresti, aduni toate costurile (curatenie initiala/zilnica, asternuturi, prosoape, mic dejun) si apoi compari pretul final si alegi.

Edited by mdt, 27 January 2023 - 16:35.

dariuscha

dariuscha

Senior Member

judas, on 27 ianuarie 2023 - 15:16, said:

Cautand pe "booking" cazari prin Catania, Giardini Naxos, Letojani am gasit unele locatii unde se specifica "prosoape si lenjerie de pat contra cost". Marturisesc ca nu am mai intalnit pana acum asa ceva.
A avut cineva parte de asta? Se refera la plata pentru schimbarea lor sau trebuie sa le platesti de la inceput?
Platesti pt ele, din start. Poti opta si sa vii tu cu ele. Am avut si noi o cazare asa (un spart in Riva del Garda), am platit cred 10€/ pers. Cum a zis si mdt, cel mai bine iti faci calculul si vezi cum iti convine. Decaia e bine sa citesti cuatentie toate conditiile, tot ce e inclus sau nu.

ValentinVali

ValentinVali

Member

Cam prin ce zona ar trebui sa ma cazez ca sa am parte de ape cat mai albastre si stanci pt snorkeling? Nu conteaza nisipul asa mult.

nniki

nniki

Active Member

View PostValentinVali, on 18 februarie 2023 - 00:06, said:

Cam prin ce zona ar trebui sa ma cazez ca sa am parte de ape cat mai albastre si stanci pt snorkeling? Nu conteaza nisipul asa mult.
https://www.scent-of...ily-snorkeling/

shadow_x3x

shadow_x3x

Senior Member

View PostValentinVali, on 18 februarie 2023 - 00:06, said:

Riserva Naturale dello Zingaro e ceea ce cauti. Deci cazare in NV insulei. As zice Castellammare del Golfo. Noi acolo am fost cazati de 2 ori si e un bun punct de plecare pt a vizita tot ce e in zona. Ar mai fi si San Vito Lo Capo dar acolo e mai mult pt plaja din statiune. Vara se aglomereaza mai tare.

floraur

floraur

pitic insignifiant

Vizualizare mesajjudas, pe 27 ianuarie 2023 - 15:16, a scris:

Da, e un concept de hotel super low cost, l-am mai intalnit pe Coasta de Azur la Antibes, langa Nice.
Sincer sa fiu, mie mi-a placut acolo, foarte curat si preturi excelente. Nu am stiut dinainte dar am inchiriat tot ce am avut nevoie.
Este o optiune pentru cei care vin si stau mai mult, intr-un buget limitat.

Te lungesti prea mult, Sicilia nu prea merge facuta toata in 12 zile. Eu as imparti-o in doua si as face Est sau Vest, in vacanta asta. De fapt eu chiar am impartit-o in doua vacante de cate doua saptamani.
Iar Sicilia... fara Isole Eole? fara sa vezi tu vulcanul Stromboli sau insula Lipari...

Attached File  10_Original.jpg   298.05K   11 downloads Attached File  IMG_2403_Original.jpg   486.42K   12 downloads

floraur

floraur

pitic insignifiant

Vizualizare mesajfloraur, pe 17 august 2014 - 11:30, a scris:

Lipari

Vulcano
Panarea
Stromboli

intoarce-te la pagina 19 - 20 din thread ca sa fii sigur ca stii ce pierzi...

Edited by floraur, 02 April 2023 - 22:23.

judas

judas

Active Member

View Postfloraur, on 02 aprilie 2023 - 22:03, said:

Sicilia nu prea merge facuta toata in 12 zile. Eu as imparti-o in doua si as face Est sau Vest, in vacanta asta. De fapt eu chiar am impartit-o in doua vacante de cate doua saptamani.
Iar Sicilia... fara Isole Eole? fara sa vezi tu vulcanul Stromboli sau insula Lipari...

Te cred, dar timpul liber este destul de limitat, din pacate. Si sunt o gramada de lucruri de vazut asa ca trebuie sa-mi stabilesc ceva prioritati....
Restul, poate data viitoare.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate