Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Caut un anumit model de tapet

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
VikingSteel

VikingSteel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 13.12.2006
Salutare,as avea nevoie de ajutorul vostru in gasirea unui anumit model de tapet. Mai exact,eu caut un tapet care sa imite cat mai realist posibil piatra. Am gasit cate ceva, acesta ar fi un exemplu
Attached File  piatra_402612_3_1035_general.jpg   17.93K   22 downloads
arata destul de realist,dar problema este ca imita piatra rosie,iar eu as dori unul care sa imite piatra gri. Altul pe care l-am gasit a fost asta
Attached File  TK074880.jpg   141.86K   27 downloads
care imita piatra gri,dar nu arata deloc realist,contrastele fiind mult prea slabe. Aveti idee unde as putea gasi un tapet care sa imite piatra naturala,cea gri,de forme si dimensiuni diferite, si sa arate cat mai realist? Precizez ca nu caut unul care sa imite caramizile,sau pietrele cubice,ci doar pietrele de rau,de formele celor care le-ati vazut in linkuri. Multumesc anticipat.

Edited by raduk, 19 October 2009 - 09:59.
link extern


#2
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Mai demult tot decorama o avut (poate mai au),producatorul era Rash din Germania,stiu exact modelul de tapet pe care-l doresti.Incearca la ei ,vanzatoarea este de peste 10 ani acolo,sigur isi aduce aminte de model sau poate ai noroc si gasesti modelul.Magazinul lor de prezentare este langa stadionul national(fostul).Poate te ajuta cu cataloagele de la Rash.Bafta !

Edited by raduk, 18 October 2009 - 19:21.


#3
VikingSteel

VikingSteel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 13.12.2006
Mersi de raspuns.
Nu stiu daca te-ai uitat pe linkurile din postul meu anterior,fiindca unul dintre ele duce pe site-ul decorama,unde este un tapet facut tot de Rasch,dar care imita piatra rosie,nu cea gri. Sa inteleg ca mai demult aveau unul care imita si piatra gri?
Si oricum nu as putea sa merg la magazinul lor de prezentare,pentru ca sunt din Timisoara,eventual voi lua legatura cu ei telefonic.

Edited by raduk, 18 October 2009 - 19:22.


#4
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Si eu asa zic ia legatura cu ei si sa afli la cine vand in Timisoara si mergi la ei sa vezi cataloagele sau poate ai noroc si au pe stoc.s-ar putea ca Timisoara sa fie aprovizionata de ALA-BALA-PORTOCALA din Cluj ,candva si ei importau de la Rasch.Bafta !

Edited by raduk, 19 October 2009 - 10:00.
nume firmã


#5
claudiu.matei

claudiu.matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 21.10.2006
In Constanta te puteam ajuta cu sute de modele de tapet, poate mii, daca vrei mai mult si ceva special poti sa faci si pe comanda. Trebuie sa gasesti si acolo, nu se poate.

#6
VikingSteel

VikingSteel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 13.12.2006
Am sunat la decorama,mi-au zis ca nu au decat imitatie de piatra rosie,pe gri nu au. Asadar,iarasi sunt in plop...Hulutag,ai putea sa-mi trimiti un PM cu numele firmei din cluj? Si il rog si pe claudiu.matei sa imi dea un site ceva,cu modelele de tapet ce le are disponibile.

#7
hulutag

hulutag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.02.2006
Ca producatori de tapet mai sunt :erishman (   www.erismann.de  ),AS (  www.as-creation.de  ),Erfurt (   www.erfurt.com  ),BN (  http://www.tapeten-v...rage::1235.html  ) ,or mai fi si altele dar astea se aduc si-n Romania,poate-l vezi pe net daca ai noroc si-l comanzi.Bafta !

Am batut un pic pe un site german de cautare si-am gasit pentru tine:    http://www.tapetenma...59,Steintapeten
   sau     http://www.tapeten-i...teintapeten.htm     sau    http://www.yatego.com/q,stein,tapeten  
   Bineinteles ca la noi nu sunt la preturile ce le au ei acolo dar ...nu-ti amenajezi doar pentru cateva zile sau saptamani.

Edited by hulutag, 19 October 2009 - 17:55.


#8
VikingSteel

VikingSteel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 13.12.2006
Mersi de raspuns,chiar mi-ai fost de un real ajutor cu linkurile astea. Cautasem si eu,dar nu gasisem mai nimic. Mersi :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate