Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Litoral iarna

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
euchiareu

euchiareu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.10.2009
ati mai fost la mare iarna?
este foarte frumos?
poate incercati sa vedeti marea neagra in acest sfarsit de an.
valurile sunt extraordinare..iar la apus de soare intro zi senina...marea se vede atat de frumos...un peisaj pentru care nu exista cuvinte de descris
iar de se nimereste sa dati peste locuri unde apa a inghetat...nici nu va vine sa credeti ce amintiri puteti avea pentru a povesti prietenilor.
eu am fost fascinata

#2
parfumfin

parfumfin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.10.2009
sa stii ca eu am fost intr-o iarna la mare
si era chiar foarte frumos
mas mai duce dar nu prea imi permite timpul ....pacat...era apa inghetat pe faleza si gardul si bancile cu gheata era  ca in poveste
frig dar am vazut un apus de la cazino superbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
la noi e mult mai frumos decat afara...pacat ca nu toti stiu asta :)

#3
nyco79

nyco79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.10.2009

View Posteuchiareu, on 18th October 2009, 13:13, said:

ati mai fost la mare iarna?
este foarte frumos?
poate incercati sa vedeti marea neagra in acest sfarsit de an.
valurile sunt extraordinare..iar la apus de soare intro zi senina...marea se vede atat de frumos...un peisaj pentru care nu exista cuvinte de descris
iar de se nimereste sa dati peste locuri unde apa a inghetat...nici nu va vine sa credeti ce amintiri puteti avea pentru a povesti prietenilor.
eu am fost fascinata

Si eu am fost iarna trecuta la mare. Este intradevar superb...Foarte frig, pustiu, dar atat de fermecator...

#4
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005
a fost frumos cand a inghetat marea mult pana spre larg, acum 3-4 ani.

#5
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008
nici nu vreau sa ma gandesc.....brrrrrr

#6
cracanici

cracanici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.10.2009
bine ca ai adus in discutie despre litoralul iarna
eu chiar am fost la mare de sarbatori.....nu am stat la hotel...aveam deja asigurat.
dar ce vroiam sa spun este ca mia placut si in fiecare iarna cateva zile tot am revenit....am prins drag ...este ceva ce nu vezi, ceva ce pe ailtii ii face sa se fereasca dar nu stiu ce perd
oricum clipele alea pe frig si tabloul acela unic te face sa te simti ciudat dar plin de energie.
fiecare simte intr-un fel anume
mie una mia placut litoralul iarna.

#7
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,946
  • Înscris: 03.08.2008
Puneti si voi astia care ati fost la mare iarna niste poze...sunt curios,nu am fost niciodata iarna

#8
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Am fost si eu atunci cand a inghetat marea pe o portiune destul de mare,a fost superb,nu stiu daca o sa mai vad asa ceva vreodata!
Cateva poze:
[ http://i43.photobucket.com/albums/e363/valentinag/S3010004.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i43.photobucket.com/albums/e363/valentinag/S3010012.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i43.photobucket.com/albums/e363/valentinag/S3010027.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i43.photobucket.com/albums/e363/valentinag/S3010019.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://i43.photobucket.com/albums/e363/valentinag/S3010028.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
ekotree

ekotree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 05.09.2009
Buna,

Eu am fost iarna la mare doar prin sudul Greciei , e adevarat este frig si nici gand de intrat in apa dar sunt curios cum este si la noi si marturisesc ca as merge.
:)

#10
GTFMIOFE

GTFMIOFE

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 06.06.2008

View Postekotree, on 21st October 2009, 21:35, said:

Buna,

Eu am fost iarna la mare doar prin sudul Greciei , e adevarat este frig si nici gand de intrat in apa dar sunt curios cum este si la noi si marturisesc ca as merge.
:)

unde anume in sudul greciei si cat de frig era?

#11
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 12.12.2004
Deci, pe bune...  
Eu stau in Constanta, vad marea in fiecare zi (stau pe faleza, am doar portul in fata). O vad atat de des, incat daca ar fi intr-o zi maro in loc de albastru, nu cred ca mi-as da seama din prima.

Trebuie sa fii prea romantic (sau prea deprimat) sa-ti placa iarna la noi. Pe langa frigul cel mai patrunzator cauzat de umiditate si viscol,  cu nisipul care zboara si te taie pe fata si trebuie sa mergi mai tot timpul intr-o parte sau cu spatele, mai e si peisajul ala trist in statiuni care ma face sa ma gandesc la documentarele cu Cernobal.
Acum 2 ani am prins la Predeal -20 de grade. Am aflat de la televizor temperatura, noi credeam ca sunt -2, 3 grade.

Dar ma rog, gusturile nu se discuta. Daca va place la noi, sunteti bineveniti :)

Edited by Bughy, 22 October 2009 - 14:23.


#12
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007
Mie imi place sa ma plimb pe faleza iarna,sa bata si vantul un pic,sa respir aerul ala sarat,sa vad valurile spargandu-se de tarm,e chiar frumos!por'ma sa ma duc sa fac o baie fierbinte si sa beau un vin fiert, :rolleyes: ascultand vantul cu vajaie.

#13
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008
Marea este superba iarna, caci ii lipsesc agitatia si turistii. Dar sa nu va ganditi acum ca daca mergeti sa o vedeti, o sa si inghete. Asta se intampla o data la zeci de ani... (din pacate!)

#14
stellina

stellina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.10.2009
Iarna e atat de multa liniste...e atat de relaxant, aerul rece si proaspat...e atat de frumos pe faleza.
am sa ma intorc iarna la marea neagra.
am mai fost si in alte tari , dar e ceva deosebit la noi
va recomand si voua....va puneti o haina in plus, dar veti vedea ca nu e pierdere de timp
e placut....e mirific.
incercati!!!!!!!!!!!!

#15
perla_negra

perla_negra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2009
buna. imi puteti spune si mie cum ajung de la gara din constanta la cazino? exista un mijloc de transport care sa ma lase in apropiere?

multumesc.

#16
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005
iei autobuzul 2, te lasa aproape.

#17
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Cu riscul major, de a fi sancţionat îmi voi lua libertatea să vă las şi dumneavoastră linkul  http://www.articolepractic.blogspot.ro/#!http://articolepractic.blogspot.com/2013/11/practic-numarul-112013.html  cu articolul publicat în revista PRACTIC IDEI  în care povestesc vacanţa mea la mare în luna decembrie !!! Posted Image  Mulţumesc moderatorilor pentru înţelegerea de care vor da dovadă !!! Posted Image

#18
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Pe mine ma intereseaza februarie, am concediu, vreau hotel trei stele piscina.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate