Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Restaurante Hunedoara

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Daca exista dintre voi persoane care stiu unde se mananca bine in Hunedoara si/sau imprejurimi va rog mult sa-mi spuneti si mie.

Multumesc.

#2
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
parca era zona defavorizata hunedoara
unde smecherii isi dezvoltau afaceri doar pentru a fi scutiti de taxe

parca si vad cum te duci la un restaurant, comanzi un fel de mancare, iar la geam localnici care te admira cum savurezi fiecare bol de mancare

#3
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostCutzu, on 16th October 2009, 11:19, said:

parca era zona defavorizata hunedoara
unde smecherii isi dezvoltau afaceri doar pentru a fi scutiti de taxe

parca si vad cum te duci la un restaurant, comanzi un fel de mancare, iar la geam localnici care te admira cum savurezi fiecare bol de mancare

In zona Hategului atunci na, ca de fapt asta ma duc sa vad. Am o optiune la pensiunea unde voi sta dar vreau si alte locatii, daca sunt.

Oricum ma incurajezi. :lol:

#4
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
nu mai bine vii acilea in delta, pensiune, jacuzzi, 3 mese pe zi, 3+1zi gratis cazarea

#5
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostCutzu, on 16th October 2009, 11:23, said:

nu mai bine vii acilea in delta, pensiune, jacuzzi, 3 mese pe zi, 3+1zi gratis cazarea

La anu'.  :D

Nu esti ontopic bre'.


Astept informatii.

Edited by roua, 16 October 2009 - 10:30.


#6
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCutzu, on 16th October 2009, 11:19, said:

parca era zona defavorizata hunedoara
unde smecherii isi dezvoltau afaceri doar pentru a fi scutiti de taxe

parca si vad cum te duci la un restaurant, comanzi un fel de mancare, iar la geam localnici care te admira cum savurezi fiecare bol de mancare
parca in cocina aia de constanta inca se mai chinuie mazare sa faca ceva fasole. vezi-ti de treaba ta daca habar nu ai ce vorbesti.

#7
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
are dreptate viper
in politie intodeauna sa ai incredere

#8
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postroua, on 16th October 2009, 11:11, said:

Daca exista dintre voi persoane care stiu unde se mananca bine in Hunedoara si/sau imprejurimi va rog mult sa-mi spuneti si mie.

Multumesc.
in oras sau in judet?

in oras mananci excelent la cantina studenteasca de langa piata obor, sau pe str m. viteazu, langa stadion unde poti beneficia si de cazare daca doresti.
iar la hotel rusca era o oferta "platesti 15 lei mananci cat poti" nu stiu daca mai e in vigoare, cert e ca mancarea e buna, mananci felul 1 si 2 plus desert...si daca nu te-ai saturat mai ceri o portie.

in deva iei pizza de la Venetia, langa casa cartii. mancare...nu stiu poate AlexIP poate sa iti spuna mai bine.

in simeria habar nu am, in brad nici atat, cat despre valea jiului...cred ca in perioada asta se mananca bine la straja.

#9
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostVipeR85, on 16th October 2009, 11:42, said:

in oras sau in judet?

in oras mananci excelent la cantina studenteasca de langa piata obor, sau pe str m. viteazu, langa stadion unde poti beneficia si de cazare daca doresti.
iar la hotel rusca era o oferta "platesti 15 lei mananci cat poti" nu stiu daca mai e in vigoare, cert e ca mancarea e buna, mananci felul 1 si 2 plus desert...si daca nu te-ai saturat mai ceri o portie.

in deva iei pizza de la Venetia, langa casa cartii. mancare...nu stiu poate AlexIP poate sa iti spuna mai bine.

in simeria habar nu am, in brad nici atat, cat despre valea jiului...cred ca in perioada asta se mananca bine la straja.

Multumesc mult Viper. Pai eu ma duc sa vad Retezatul si imprejurimile, suntem cazati la nus' cati km de Hunedoara, nu stiu sa iti spun exact unde ca n-am facut eu rezervarea. Il intreb acus da e busy la servici.:lol: Dar am inteles ca distantele sunt mici si nu o sa mancam doar la pensiune, acolo doar micul dejun. Ma interesa de fapt ce ai specificat tu, masa de amiazi.

Edited by roua, 16 October 2009 - 11:04.


#10
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postroua, on 16th October 2009, 11:58, said:

Multumesc mult viper. Pai eu ma duc sa vad Retezatul si imprejurimile, suntem cazati la nus' cati km de Hunedoara, nu stiu sa iti spun exact unde ca n-am facut eu rezervarea. Il intreb acus da e busy la servici.:lol: Dar am inteles ca distantele sunt mici si nu o sa mancam doar la pensiune, acolo doar micul dejun. Ma interesa de fapt ce ai specificat tu, masa de amiazi.
daca ajungi in retezat, poate treci pe la cetatea colt (coltz) si pe la comuna rau de mori, si biserica densus. ca sa mananci in hateg nu are rost si nici nu cred ca sunt mai mult de 2 restaurante in oraselul ala.

in comuna rau de mori, la intrare gasesti parca undeva pe dreapta cabana "trei brazi". e super frumoasa dar nu stiu daca ofera si mancare in regim de restaurant, teoretic ar trebui. iti dau o idee...depinde de locatia ta din retezat. daca ai un sat prin apropiere fa o plimbare pana acolo, alege o poarta si daca iti convine mutra celui care deschide usa prezinta-te si spune-i ca ai dori sa iei masa la ei contra cost. daca ai noroc vei da peste o gospodina care iti va face o mancare excelenta.

#11
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View PostVipeR85, on 16th October 2009, 12:07, said:

daca ajungi in retezat, poate treci pe la cetatea colt (coltz) si pe la comuna rau de mori, si biserica densus. ca sa mananci in hateg nu are rost si nici nu cred ca sunt mai mult de 2 restaurante in oraselul ala.

in comuna rau de mori, la intrare gasesti parca undeva pe dreapta cabana "trei brazi". e super frumoasa dar nu stiu daca ofera si mancare in regim de restaurant, teoretic ar trebui. iti dau o idee...depinde de locatia ta din retezat. daca ai un sat prin apropiere fa o plimbare pana acolo, alege o poarta si daca iti convine mutra celui care deschide usa prezinta-te si spune-i ca ai dori sa iei masa la ei contra cost. daca ai noroc vei da peste o gospodina care iti va face o mancare excelenta.

Noi o sa ne plimbam in toata zona, ma rog atat cat vom putea acoperi in 4 zile. Oricum vreau sa vad si Hunedoara. Superba ideea cu localnicii. :)

Multumesc.  ;)

#12
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View Postroua, on 16th October 2009, 12:11, said:

Noi o sa ne plimbam in toata zona, ma rog atat cat vom putea acoperi in 4 zile. Oricum vreau sa vad si Hunedoara. Superba ideea cu localnicii. :)

Multumesc.  ;)
ramane acum sa dai peste un localnic cu ceva talente mai bune decat restul la facut mancare. eu am incercat chestia asta la bistrita, intr-un sat...a fost o experienta unica, dar din pacate eram obisnuit cu mancare deci nu mi s-a parut ceva special.
poate ai mai multe sanse daca te duci la preot acasa. sau daca tot zici ca vizitezi du-te la manastirea prislop...cativa km de la hateg, si mananca acolo o data.

#13
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
In Hd se manaca bine si la Heaven Link
Iar in zona Devei, se mananca bine la Pensiunea Maria, e dupa Simeria, pe niste drumeaguri (stiu sa ajung, dar nu stiu sa iti explic): Link
Iar in Deva se mananca super bine La Baiatu (aici tre sa te duca un connaiseur al locului, ca e pitit) :)
In Deva am mai mancat bine si la Casa Rustica, vizavi de Sarmis parca se cheama hotelul.

Pofta mare :)

Edited by Goofy, 16 October 2009 - 11:27.


#14
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Manastirea Prislop e in calcule. :)

Noi vom fi cazati in Hateg la o pensiune la doi pasi de parcul Retezat. Acuma pensiunea pare foarte ok si referintele sunt bune, micul dejun acolo il vom lua asa cum am spus. Vroiam doar niste hint-uri, ceva, pentru ca e prima data cand ma duc in zona. Am notat tot ce s-a scris pe aici, mai putin fasolea lu' Mazare. :lol:

Edited by roua, 16 October 2009 - 11:31.


#15
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

View PostGoofy, on 16th October 2009, 12:25, said:

In Hd se manaca bine si la Heaven Link
Iar in zona Devei, se mananca bine la Pensiunea Maria, e dupa Simeria, pe niste drumeaguri (stiu sa ajung, dar nu stiu sa iti explic): Link
Iar in Deva se mananca super bine La Baiatu (aici tre sa te duca un connaiseur al locului, ca e pitit) :)
In Deva am mai mancat bine si la Casa Rustica, vizavi de Sarmis parca se cheama hotelul.

Pofta mare :)
mancare nu stiu cum e  la heaven dar pizza o ocoleste tot orasul. plus ca lumea buna in loc sa se duca la heaven pe terasa sau in restaurant prefera localul de langa heaven "salsa"...eu n-am fost pe acolo decat de 2ori sa ii dau amenda administratorului ca nu avea autorizatie de functionare. nu contest ca totul e facut cu gust si arata frumos dar mai trebuie sa fie si "oameni" pe acolo...cel putin adminitratorul e un jeg penal.

View Postroua, on 16th October 2009, 12:30, said:

Manastirea Prislop e in calcule. :)

Noi vom fi cazati in Hateg la o pensiune la doi pasi de parcul Retezat. Acuma pensiunea pare foarte ok si referintele sunt bune, micul dejun acolo il vom lua asa cum am spus. Vroiam doar niste hint-uri, ceva, pentru ca e prima data cand ma duc in zona. Am notat tot ce s-a scris pe aici, mai putin fasolea lu' Mazare. :lol:

hinturi: manastirea densus, prislop si coltz...de la colt, urci la ruinele cetatii apoi in ministatiunea rausor unde poti manca...anul trecut am fost la o pensiune in rausor si am mancat dar din pacate cartofi cu friptura de ceafa de porc nu aveau decat pentru cei cazati acolo asa ca ne-am multumit cu o ciorba buna.
poti urca si pe la valea diljii catre cabana rotunda, dar daca e zapada nu poti urca decat pana la pod la electrica. de acolo mai sunt vreo 10 km pana la fost cabana a lui ceausescu si intrarea in retezat.

cateva poze...de la colt, cabana rotunda, prislop, rausor si densus
obligatoriu gume de iarna si lanturi.

#16
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostVipeR85, on 16th October 2009, 11:42, said:

la hotel rusca era o oferta "platesti 15 lei mananci cat poti" nu stiu daca mai e in vigoare, cert e ca mancarea e buna, mananci felul 1 si 2 plus desert...si daca nu te-ai saturat mai ceri o portie.
frumoase poze domnu` agent de serviciu
raportez ca mai frumos e pasajul de sus

#17
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
In Hunedoara trebuie sa mananci musai o pizza family de la Viva (langa piata obor).
Apoi, la restaurantul Rustic e ok iarasi.

#18
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View PostVipeR85, on 16th October 2009, 11:51, said:

mancare nu stiu cum e  la heaven dar pizza o ocoleste tot orasul. plus ca lumea buna in loc sa se duca la heaven pe terasa sau in restaurant prefera localul de langa heaven "salsa"...eu n-am fost pe acolo decat de 2ori sa ii dau amenda administratorului ca nu avea autorizatie de functionare. nu contest ca totul e facut cu gust si arata frumos dar mai trebuie sa fie si "oameni" pe acolo...cel putin adminitratorul e un jeg penal.
Eu am mancat pe terasa de cateva ori, e adevarat ca ultima oara a fost acum cateva luni, dar era ok mancarea (nu am mancat niciodata pizza acolo).
Era curat pe terasa si la grupurile sanitare. In rest, de administrator nu am dat, din fericire, se pare :)
Poate il lamuresti pe om cum sa ajunga la Maria, ca e tare misto sa mananci acolo, si e zona frumoasa. Eu stiu sa ajung, dar nu stiu sa dau indicatii pentru zona aia.
Daca ajungi prin simeria, sa te uiti oleaca si prin "gradina botanica" de acolo. E imensa si e tare misto prin ea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate