Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

DigiCare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1890 replies to this topic

Hamutovski

Hamutovski

Active Member

• Grup: Members
DigiCăcare

Edited by Hamutovski, 15 October 2009 - 20:28.

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

• Grup: Senior Members
ce trafic fratilor?
De cand se contorizeaza traficul pe FL? Or fi noutati si eu nu stiu.
@ florin Eu vroiam sa vad care e statusul serviciilor mele...insa daca tu zici ca nu functioneaza...

4me

4me

Junior Member

View Postjoystick, on 15th October 2009, 22:42, said:

ce trafic fratilor?
De cand se contorizeaza traficul pe FL? Or fi noutati si eu nu stiu.
@ florin Eu vroiam sa vad care e statusul serviciilor mele...insa daca tu zici ca nu functioneaza...
Intodeauna a fost contorizat traficul pe FL. Nu confunda contorizearea cu FUP/limitare.

ZaGG

ZaGG

Junior Member

@joystick Traficul FL s-a contorizat tot timpul, cum spune si 4me.
Dar din in motivele care le-am spus mai sus pe topicul asta, aici in BV n-avem acces la contorizare (o interfata care arata cand te-ai conectat, cat trafic up/down ai facut) si nici la facturare (cand se emite factura apare si in cont) prin admin.rdslink.ro
Eu eram interesat de acces la facturare...dar asta e.

@Rhadoo824 Vitezele de up mari sunt pe noroc. In 98% din cazuri am prins viteza normala de up la FL2. Asa normala ca urc cu 1,7-2mb (215KB) pe freestorage.ro (care are peering direct cu RDS, dar viteza e aia..)  :crying:

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Voi vorbiti serios? De ce naiba se contorizeaza? Nu de alta, dar nu am o explicatie logica. Oricum, daca 2 persoane imi spun ca sunt beat...eu ma dus si ma culc.

ZaGG

ZaGG

Junior Member

Bad news....a revenit admin.rdslink.ro

Cu interfata veche bineanteles (am folosit un cont dintr-un judet functional, nu BV). Se pare ca faza de ieri a fost un open-beta restrans :(

loasca

loasca

Member

Faza cea mai tare a fost ieri când sun la RC un domn respectuos îmi răspunde îl intreb când sa lansat digicare ?i care sunt măsurile de securitate ale cestuia, stupoare nu numai că nu avea detalii dar nici măcar nu ?tia de existen?a acestui site, îi dau adresa lui cică pe pc nu îi incarcă acea adresă, să nu mai zică nimeni că nu există secrete la RDS

Edited by loasca, 16 October 2009 - 11:52.

netman

netman

Junior Member

Mie nu-mi merge cu username si parola de fiberlink,da eroare:Auth: Login Failed,daca incerc sa creez cont nou nu ma lasa,pentru ca nu am adresa de mail cu .rdsnet.ro sau .rcs-rds.ro :(
Nici ieri n-am reusit...
Satu-mare,fiberlink1

Edited by netman, 16 October 2009 - 19:15.

musicall

musicall

Member

• Grup: Banned
functioneaza la aceasta adresa... http://corporate2.rc..._face/login.php

Edited by musicall, 16 October 2009 - 19:58.

Teophileos

Teophileos

I am who I am, so don't even try to think about bothering me

Nu merge , site-ul este o manarie nesecurizata !

Va e dor de un ban ?

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Site-ul este autentic.
Securizarea e o alta problema!

blu3lion

blu3lion

Junior Member

La mine merge, si am si descoperit o problema, MAC-ul afisat la conectari este putin diferit fata de cel cu care ma conectez.  :huh:

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

Tab-urile permit accesul la una din sectiunile principale:
General - informatii despre contul de acces in interfata
Internet - informatii referitoare la serviciile IP
Logout - incheierea sesiunii

Internet
In aceasta sectiune sint prezentate informatiile tehnice ale conexiunii dumneavoastra (trafic, timp de raspuns, pierderi de pachete).
Pentru fiecare locatie sint prezentate graficele pentru ultimele 24 de ore. Un click pe unul din grafice va deschide o noua fereastra care va prezenta mediile pentru parametrul urmarit pentru urmatoarele intervale: ultima zi, ultima

Totusi, eu nu am nici un tab, numit internet!

Nick_13ro

Nick_13ro

Member

La mine după ce introduc toate informațiile pe gigi care ăsta îmi apare pagina http://corporate2.rc...unt_created.php care conține:

Object not found!
The requested URL was not found on this server. The link on the referring page seems to be wrong or outdated. Please inform the author of that page about the error.
If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
corporate2.rcs-rds.ro
Fri Oct 16 22:22:06 2009
Apache/2.2.8 (Linux/SUSE)

Dacă cumva contul o fi fost creat ce pun la utilizator să mă pot autentifica ?  :huh: (n-am fiberlink)
EDIT: Nevermind. Am reușit :)

Edited by Nick_13ro, 16 October 2009 - 21:32.

joystick

joystick

Eu...si cu mine!

eu folosesc codul de abonat ptr username.
Oricum, verifica in spam ca mie mi-a venit un link pentru activare, dar a venit destul de greu! da-i si o recuperare parola ca sa vezi daca a fost creat contul, sau reincearca sa creezi contul cu aceeasi adresa de mail.daca zice ca a mai fost folosita, contul e creat!

Edited by joystick, 16 October 2009 - 21:29.

Nick_13ro

Nick_13ro

Member

View Postjoystick, on 16th October 2009, 22:28, said:

eu folosesc codul de abonat ptr username.
Oricum, verifica in spam ca mie mi-a venit un link pentru activare, dar a venit destul de greu! da-i si o recuperare parola ca sa vezi daca a fost creat contul, sau reincearca sa creezi contul cu aceeasi adresa de mail.daca zice ca a mai fost folosita, contul e creat!

Așa și făcusem. Merge acum. Păcat că nu dă și desfășurătorul convorbirilor acolo. Asta mă interesa cel mai mult. lol -aveam și-un cont fiberlink trecut acolo (n-am) la care i-am schimbat parola și cu care am intrat pe admin.rdslink.ro  :P

Edited by Nick_13ro, 16 October 2009 - 21:41.

ZaGG

ZaGG

Junior Member

Pasi inregistrare DigiCare http://corporate2.rc..._face/login.php(adresa valabila pt moment, ca am o banuiala ca nu e cea finala) :
1. Incercat Utilizator/Parola de la FiberLink. Daca nu merge sau nu exista abonament FiberLink se merge la 2.
2. Click pe "Utilizator Nou". Stiti ce sa completati cu mentiunea:
- la "Nr. Contract" se trece:
**nr. contract internet pt cine are FiberLink/CableLink + Digi.Tel&Digi.Mobil
**nr. contract telefonie pt cine are Digi.Tel&Digi.Mobil + CATV/DTH sau pt cine are doar Digi.Mobil(abonamentul de 2EU)/Digi.Net Mobil(abonamentul de 15lei)
**nr. contract de furnizare servicii pt cine are FiberLink/CableLink + Digi.Tel&Digi.Mobil + CATV
- la "Nr. Factura" se trece ultima factura emisa. Daca e posibil sa se fi emis o factura dar inca nu a ajuns in cutia postala, se suna la Rel. Clienti pt aflarea numarului facturii.
3. Dupa ce se apasa "Inregistrare" este foarte posibil sa apara eroarea "Object not found!...." este OK. Chiar daca apare eroarea, contul a fost facut!
4. Se verifica adresa de mail pe care s-a facut inregistrarea (verificati inclusiv in spam!) Trebuie sa ajunga un mesaj de activare a contului:

"Draga abonat xxxx,
Primiti acest mail deoarece ati solicitat crearea unui cont in interfata de administrare "DigiCare" v1.0. Codul pentru crearea contului este xxxx.
Pentru a va activa contul apasati pe link-ul: xxxxx sau introduceti manual link-ul in adresa de la browser (in cazul in care nu va apare o pagina prin care sunteti informat ca account-ul dumneavoastra a fost creat cu succes).
Pentru a va putea loga, trebuie sa folositi codul client xxxxx, impreuna cu parola pe care ati setat-o pe pagina de creare cont.
Cu stima,
RCS & RDS.
"
5. Dupa ce s-a facut activarea prin click pe link-ul primit in mail, se poate accesa contul.
THE END :)

View Postjoystick, on 16th October 2009, 22:05, said:

Internet
In aceasta sectiune sint prezentate informatiile tehnice ale conexiunii dumneavoastra (trafic, timp de raspuns, pierderi de pachete).
Pentru fiecare locatie sint prezentate graficele pentru ultimele 24 de ore. Un click pe unul din grafice va deschide o noua fereastra care va prezenta mediile pentru parametrul urmarit pentru urmatoarele intervale: ultima zi, ultima

Totusi, eu nu am nici un tab, numit internet!
Suntem in BV. N-o sa avem prea curand datele alea  :sadwalk:

Per total e ok interfata pt 1.0. Asteptam detalierea convorbirilor si securizarea site-ului in 2.0 si acces la activat/modificat pachete/optiuni in 3.0 :D

musicall

musicall

Member

• Grup: Banned

View PostTeophileos, on 16th October 2009, 21:02, said:

Nu merge , site-ul este o manarie nesecurizata !

Va e dor de un ban ?

Aloo pustiule nu mai baga zanzanie. Nu ai alta treaba?

Site-ul DigiCare http://corporate2.rc..._face/login.php - chiar e functional.

Edited by musicall, 17 October 2009 - 00:36.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate