Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Drum Bucuresti-Oradea-Timisoara-Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
0lord0

0lord0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.01.2008
Trebuie sa plec maine din bucuresti si sa ma intorc vineri seara.
Drumul meu cum apare in topic este bucuresti-oradea , stau acolo o zi.
oradea - timisoara , o zi
timisoara - bucuresti.... sa ajung vineri seara.
ideea este ca nu prea stiu cum mai este starea drumurilor....
am fost saptamana trecuta bucuresti-craiova-timisoara-cluj-craiova-bucuresti si m-am luat dupa gps dar din pacate pe unde m-a dus gps-ul drumurile au fost foarte proaste...as putea spune execrabile..... multi km pe un singur sens datorita lucrarilor.... semafoare....blocaje trafic...
ce drum ma sfatuiti sa iau?

#2
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Daca as fi in locul tau as alege urmatoarea varianta:

Bucuresti - Brasov - Tg Mures - Turda - Cluj Napoca - Oradea -Arad - Timisoara - Lugoj - Deva - Sibiu - Ramnicu Valcea - Pitesti - Bucuresti.

Sunt cateva remarci de facut.
Pe varianta descrisa de mine drumul e foarte bun dar destul de aglomerat pe timp de zi, mai ales la traversarea Clujului, e recomnadabil de parcurs noaptea. Eu am fost acum cam o luna pana la Oradea, am plecat pe la 00.30 din Bucuresti si cu pauzele de rigoare pentru alimentare si cafea, mers lejer si constant am ajuns in Oradea pe la 08:45. Pe timp de zi eu as alege Varianta Bucuresti  - Ramnicu Valcea - Sibiu - Deva - Brad - Oradea chiar daca portiunea dintre Deva si Oradea e putin mai valurita si ai de traversat Sibiul.

Nici portiunea dintre Lugoj si Deva nu e stralucita, sunt multe denivelari si plombe. Nu stiu cum e drumul intre Lugoj si Timisoara, nu am mai fost demult pe el dar am inteles ca nu mai e chiar asa problematic, au disparut majoritatea semafoarelor.

Nici Oradea - Arad nu e de vis dar nu ai alta varianta pentru a ajunge la Timisoara, poate eventual prin Ungaria, dar eu nu stiu.

Drum bun.

#3
0lord0

0lord0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 06.01.2008
da... multumesc mult..
cred ca totusi la cum e vremea zilele astea o iau pe brasov...
intre oradea si arad e drumul urat ca am fost saptamana trecuta pe acolo dar asa cum ai zis n-am incotro....
ms mult inca o data !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate