Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

AirBerlin/FlyNiki

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#1
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007
Din 1 februarie 2010 AirBerlin si FlyNiki zboara in Romania din Viena, posibilitati multiple de conexiuni spre restul Europei de acolo. Zborurile sunt deja incarcate pe www.airberlin.com si www.flyniki.com. Se ascute concurenta pe Germania... avem si Wizz, si Blue, si GermanWings, plus noii veniti.

#2
sill.rds

sill.rds

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 25.10.2006
58 euro dus-intors, pret care include un bagaj de cala de 20 kg.
Curse in fiecare zi.

#3
peter_k

peter_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 21.07.2007

View Postmihairosioru, on 12th October 2009, 23:38, said:

Din 1 februarie 2010 AirBerlin si FlyNiki zboara in Romania din Viena, posibilitati multiple de conexiuni spre restul Europei de acolo.
Mai precis, zboara doar in Bucuresti (deocamdata).  :(
Cei care asteptam o noua cursa low-cost Timisoara - Viena, mai avem de asteptat...

#4
Hogfather

Hogfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 02.02.2008
Un bilet viena -bucuresti si retur 116 euro pentru 2 persoane in martie.[/i]
Bun pont, multumesc

#5
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
Am zburat cu AirBerlin spre Cancun cu Airbus A330 Series nu stiu daca era 200 sau 300, avion relativ nou din flota LTU care au preluat o acum cativa ani. Am ales AirBerlin ca are zbor din Germania direct la Cancun. AirBerlin e considerat cel mai bun low cost din Germania, unii zic ca si din Europa dar am indoieli.
Principalul hub e Duseldorf dar au terminalul lor si in Munchen, asa ca cine zboara Bucuresti Viena pentru anumite destinatii mai are de facut  o escala. Parerea mea e ca va fi un bun inlocuitor ptr SKYEUROPE, depinde de numarul de pasageri ca ruta sa fie operata zilnic..totusi nu va fi la fel de ieftin ca SKYEUROPE.

#6
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005
Văd ca are curse de pe Otopeni

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
A zburat cineva cu ei spre Viena? Văd și eu că au zboruri de pe Otopeni și au prețuri foarte bune. Sper să nu pățesc la fel cu ei cum am avut noroc cu cei de la Sky Europe. :D

#8
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View Postinside_spy, on 12th February 2010, 23:41, said:

A zburat cineva cu ei spre Viena? Văd și eu că au zboruri de pe Otopeni și au prețuri foarte bune. Sper să nu pățesc la fel cu ei cum am avut noroc cu cei de la Sky Europe. :D
Pentru Bucuresti - Vienna recomand si Austrian Airlines.
Ai niste preturi foarte ok, cu putin noroc (in fct de orele de zbor) se gasesc zboruri de 50-60 euro dus intors. Si nu e companie low cost (cum era Sky).

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Păi inițial m-am uitat la Austrian și la Tarom, dar pentru perioada care mă interesează pe mine sunt foarte scumpe biletele.

A rămas să aleg între FlyNiki și Blue Air (puțin mai ieftin FlyNiki), voi ce îmi recomandați să aleg?

#10
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009

View Postinside_spy, on 13th February 2010, 19:40, said:

Păi inițial m-am uitat la Austrian și la Tarom, dar pentru perioada care mă interesează pe mine sunt foarte scumpe biletele.

A rămas să aleg între FlyNiki și Blue Air (puțin mai ieftin FlyNiki), voi ce îmi recomandați să aleg?


Flyniki. Blue air are un obicei foarte prost de a anula curse.

#11
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Oki-doks, am făcut rezervări pe airberlin.com. Sper să nu am probleme cu ei. :)

#12
vali_geodezu

vali_geodezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 27.11.2009

View Postinside_spy, on 13th February 2010, 20:50, said:

Oki-doks, am făcut rezervări pe airberlin.com. Sper să nu am probleme cu ei. :)


In ce perioada mergi?

#13
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Abia în iunie, dar de obicei fac rezervări din timp. :P

#14
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Am rezervare in Martie pe ruta Vienna-Bucuresti. Va tin la curent oricum mi-am facut si o asigurare 3E in caz ca zborul se anuleaza sau sunt probleme desi nu cred ca va fi cazul.

Ei sunt low cost insa am inteles ca te servesc la bord cu un sandwich si o bautura racoritoare plus ca nu am platit pt bagajul de cala. E inclus in costul biletului 20 kg de pers

AM dat pe un bilet 32 Euro cu tot cu taxe.

#15
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postkoder, on 13th February 2010, 23:39, said:

Ei sunt low cost insa am inteles ca te servesc la bord cu un sandwich si o bautura racoritoare plus ca nu am platit pt bagajul de cala.

Mie mi s-au parut cam scumpi, dar am zburat acum 2 ani cu ei. La bord am platit mancarea, doar la coborare am primit cadou cate o ciocolatica.....

#16
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
@fly_dream, pe ce rută ai zburat cu ei?

Nu mă interesează mâncarea pe o rută așa scurtă (OTP-VIE). Anyway, se plătește, când am făcut rezervarea am văzut că îți poți alege ce vrei să mănânci când faci rezervarea on-line la prețuri destul de bune.

Am ales ținând cont de cele 3 plusuri față de Blue: zboară de pe OTP, bagaj de cală inclus în cei 29 euro/persoană/sens și prețul mai mic pentru datele care mă interesau pe mine.

Eu nu mi-am ales niciun fel de asigurare.

@koder te aștept cu impresii.

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Nici pe mine nu ma intereseaza mancarea dar daca e inclusa in 29 de E Super nu e de refuzat.Nu platesti extra pentru ea iar asigurare am facut fiindca pe 10 Martie mort copt trebuie sa fiu in Bucuresti si nu vreau sa cumpar alt zbor in caz ca se anuleaza sau e vreo problema.

#18
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Gata am revenit din Austria

Zborul a fost excelent cu o aeronava A320 impecabila.

1Self check in si apoi am lasat bagajul
2 Organizarea si imbarcarea f bune
3 Stewardesele super dragute
4 Sandvich proaspat si delicios/ nu ca "rocile" care iti sunt servite pe zborurile Tarom
5 Cafea si bauturi racoritoare (cu gheata si lamaie) la discretie/ pentru un zbor de 1h15min ne-au intrebat de 2 ori ce dorim sa bem
6 20 kg bagaje de cala
7 In otopeni s-au conectat la burduf si nu a mai fost nevoie sa luam autobuzul
8 La sf de zbor ne-au dat un formular cu intrebari legate de calitatea zborului etc.


De mult nu am mai avut un zbor atat de bine organizat....Bravo lor! Sper sa se bucure de succes pe piata din Romania.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate