Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

The Expendables (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Au luat-o in serios in sensul ca intentioneaza sa fie un film care rezuma intregul gen de film actiune de categoria B din anii '80 si '90 in care sunt distrugeri, omoruri si alte astea. Inca Stallone, se vedea, ca foloseste filmul asta si ca sa lase in urma lui nu numai filme in care a jucat ci si filme pe care le-a facut...filme care arata la fel cu cele in care a jucat...ca sa nu mai zic de poliloghia despre cum e inca batran dar inca rupe si distruge...cum lumea are nevoie de eroi ca el...cum spectatorul are nevoie de un personaj ca el...ceea ce e fals.

In fine, a vrut el sa para mai profund in unele momente in care nu se impuscau dar nu ii ieseau...pareau ca un tipat de ajutor, parca trebuia sa tie se faca mila de el...si asa mai departe. Parodie nu a fost ca fazele amuzante nu se puteau gasi numai in felurile in care ii omorau pe aia...

#20
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Mda, atunci e trist... as fi preferat sa-mi aduc aminte de Stallone in Cop Land si de Mickey Rourke in The Wrestler.

#21
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Filmul slab, foarte slab, bunut pentru fanii arme si munitie. Rambo pe langa asta e opera de arta.
Totusi ce pot spune e ca Stallone arata exceptional pentru cei peste 60 de ani ai sai. Prefer sa imi aduc aminte de el din Over the top sau Cop Land.
Pe Rourke mi-l amintesc din Barfly si Wild Orchid :)

#22
acquadigio

acquadigio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 20.09.2006
"The Expendables" = Great cast, expendable movie! :)

#23
motoucle

motoucle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.02.2006
Sincer, ma asteptam sa fie teribil de prost.. dar a fost doar slab. Oricum daca ai niscaiva timp de pierdut nu e CHIAR pierdut timpul

#24
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 14.04.2010
Sincer nu a fost rau avand in vedere varsta unor actori si actiunea din film, mie mi-a placut. In comparatie cu Machete a fost de 100 de ori mai bun... lui De Niro ar trebui sa-i fie rusine ca a jucat in filmul ala....

#25
CoyoteUgly

CoyoteUgly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 16.04.2009
Intradevar slabut filmul, tinanad cont de publicitatea avuta. Pe Arnold il vedem 5 secunde, pe Bruce Willis vreo 10, dar fac parte din distributie  :deadtongue:
Mie personal mi-a placut foarte mult personajul lui Mickey Rourke, bestial (din puncul meu de vedere  :) )

#26
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Am vazut filmul si despre calitatea lui nu mai comentez ca nu merita nimic.

Insa mi se pare o bataie de joc la adresa clientilor tai (celor care platesc biletele la film, iar banii iti intra tie in cont, casa de productie) sa spui ca faci un film a la Bruce Willis si Arnold, sa introduci pe afis numele lui Bruce Willis si a lui Arnold intre restul, sa ii introduci si in trailer, dupa care primul sa joace 30 secunde DE DIALOG, iar al doilea cam 15 secunde, ce credeti, tot de dialog. Mi se pare un fel de prostitutie.

Asta imi aduce aminte de concertele de manele de la Mamaia, cand de fiecare data pe plaja la portavoce se strigau aceleasi nume de manelisti in voga, si de fapt la concert veneau cu totul alti manelisti, anonimi. Dar biletele se cumparau.

Lasand gainariile astea la o parte, imi pare rau ca Jason Statham totusi o ia pe urmele lui Stallone. Va fi un fel de Stallone peste X ani. Mie mi se pare ca ar putea ataca un segment usor mai elevat de filme, nu doar roluri de condus si tras cu arma.

#27
o9remus24

o9remus24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 16.06.2010
The Expendables si The A-Team: cele mai bune filme ale anului la categoria actiune (parerea mea)

#28
bfn

bfn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.04.2008

 StGermain, on 9th October 2010, 00:34, said:

Insa mi se pare o bataie de joc la adresa clientilor tai (celor care platesc biletele la film, iar banii iti intra tie in cont, casa de productie) sa spui ca faci un film a la Bruce Willis si Arnold, sa introduci pe afis numele lui Bruce Willis si a lui Arnold intre restul, sa ii introduci si in trailer, dupa care primul sa joace 30 secunde DE DIALOG, iar al doilea cam 15 secunde, ce credeti, tot de dialog. Mi se pare un fel de prostitutie.
Vroiai sa fie ca Four Rooms unde Bruce Willis apare vreo 20 minute si nu e trecut nicaieri?
Mi se pare un film cinstit: ni se promit batai si impuscaturi si asta primim, nu un nou A Clockwork Orange. Nu se ridica nici la nivelul filmelor pe care le omagiaza, dar asta era de asteptat.

#29
Aurex

Aurex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.01.2005
S-a cam spus tot ce era de spus despre "calitatea"filmului. Ce m-a intristat/intrigat a fost sa-i vad pe toti dinozaurii aia batrani cu care am crescut...la apusul carierei.

#30
amigo_ciprian

amigo_ciprian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.12.2010
Ce actori....:)))!!!
Sylvester Stallone----Jason Statham-----Jet Li-----Dolph Lundgren----Mickey Rourke,
cei mai buni actori de actiune in acelasi film,nu poate decat sa fie super tare.
Eu unu' nu ma asteptam vreodata sa'i vad pe ''RAMBO'' & JET LI & ''TRANSPORTER jucand impreuna .

Cred ca acest film si Ocean's au cele mai multe ''vedete'' !!![sper sa nu ma insel :))]

#31
proIntel

proIntel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 31.12.2010
Mi-a placut  :D

#32
Rocknroll

Rocknroll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,785
  • Înscris: 16.12.2006
Pacat de actorii ce au jucat, unii dintre ei, in filme ce au marcat istoria filmelor de actiune.
Un film cu un scenariu slab, extrem de previzibil, ca sa nu zic mai multe, cu o regie indoielnica si cu cativa actori ce au aparut in film doar pentru a-l bifa (probabil, la rugamintea lui Sly). Mai lipsea Van Damme pentru a fi tabloul "durilor" complet, pe afis. Personajul interpretat (bine) de Mickey Rourke a mai salvat cate ceva din acest film pe care l-am vazut mai mult din curiozitate, intrebandu-ma ce naiba cauta Schwarzenegger, Jet Li, Stallone si Bruce Willis in acelasi film.

Nota: 5/10

#33
ElCubano

ElCubano

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 856
  • Înscris: 16.08.2010
Raman siderat cand vad cate`un cretin care vazand distributia, astepta vreun film psihologic ori plin de incarcaturi filozofice.

Filmu` promite actiune, livreaza actiune. Pentru aia old school ce bunaoara vedeau filme cu van-damme pe video, e un reminder placut. Personal m`a amuzat faptu` ca desi omu` lupta vadit pentru femela respectiva, n`a avut curaju` sa`i dea un pupic, fie el si pe obraz.

#34
miliardar100

miliardar100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2011
Mie mi s-a parut ca Stalone a vrut sa faca un film in care sa ii aduna pe toti actorii celebrii din tineretea lui si sa le arate la toti ca el ii mai bun ca toti, el ii sefu, iar ceilalti doar pe rol secundar.
Nu mi-a placut cum parca toti marii eroi din alte filme, ca Jet-li care se batea cu sute de oameni prin filme si ii caftea pe toti, aici ii luat la misto de Stalone, micul asiatic, prichindel, care nu poate bate pe nimeni fara ajutor. Parca nu puteam sa vad pe Jet Li cum se misca asa de retardat , cand eram obisnuit cu el sa ii rupa in bucati pe toti, in celelalte filme.
Si asa si cu ceilalti, doar niste umbre pe langa Stalone, bine ca Van Damme a refuzat, altfel ar fi ajuns si el o papusa ridiculizata.
Dezamagitor.

#35
george169

george169

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 09.10.2010
Hai sa fim seriosi.. ce film plin de vedete a fost reusit ?? Asta o sa fie super difuzat pe Pro TV in cativa ani si o sa ia locul celor de acum.
Ma bucur ca nu l-am vazut la cinema, pt ca nu merita. Ii asa o distractie, care daca ai dispozitia necesara, ii entertaining, daca nu.. il opresti dupa 10 min.

#36
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Mie mi-a placut, chiar îmi era dor de Sylvester Stallone + Gary Daniels (un actor care a scos câteva filme frumoase prin 90), pot sa zic ca a fost un film mult reusit ca Avatar.
Stallone jos palaria, chiar s-a pregatit pentru film.
Arnold a stricat din film, ma asteptam sa fie mai activ, când l-am vazut în camasa de pensionar a fost Game Over.
Cine a lipsit: Jean-Claude Van Damme, Don 'The Dragon' Wilson, Chuck Norris este 50-50, nu mai poate sa faca vreo schema, este un fel de: Steven Seagal, bate cu palma si face sex îmbracat în chimonou.
Astept: http://www.imdb.com/title/tt1764651/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate