Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

The Book of Eli (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#19
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010

 zuv, on 16th March 2010, 01:20, said:

Slabut...
Mad Max impanat cu scene de arte martiale,in care Denzel omoara cate 10 insi dintr-o suflare,recitând psalmi.
Mad Max e capodopera pe langa asta...

#20
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
L-am vazut si eu de curand. Evident, e tras de par, numai el si cu cel care cauta Biblia stiau de existenta ei, ii omora pe ceilalti ca in Matrix si lista poate continua.
Dar nu m-a plictisit, totusi. :)

#21
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
O fi fost orb pe tot parcursul filmului ? La sfarsit il arata ca orb. Mi se parea ciudat ca nu-si misca capul in directia in care tragea (io aveam impresia ca prin asta arata regizorul ce tare e el dom'le) , si cateodata mai batea cu piciorul in podea.

#22
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Mdea, a fost orb tot filmul si vizionand filmul inca o data, din cauza unor circumstante, am vazut ca sunt mai multe detalii care ar da semn ca e orb inca de la inceput...
Faptul ca i-a mirosit pe aia de la o posta...faptul ca fix la inceput a omorat pisica numai cand era in dreptul arcului cu sageata...isi da seama ca iPodu nu mai are baterie decat dupa ce apasa pe toate butoanele cand pe ecran arata clar...si multe, multe altele...
Cu toate astea, fazele cand se uita fix la oameni si fix la obiecte sare la ochi si e ridicola...toate chestia a fost ridicola de la bun inceput in combinatie cu faptul ca e orb.

#23
absenteist

absenteist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 19.04.2010
Ma-ntreb cum s-a coborat Denzel la asemenea mizerie de film.
Dovada clara ca o data cu varsta, nu vine si intelepciunea, ba dimpotriva.
Execrabil.

#24
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Mai nu stiu dar mie unul mi-a placut filmul si nu m-am plictisit la el mai ales ca e apocaliptic. :rolleyes:

#25
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 Katta92, on 28th May 2010, 14:18, said:

Mai nu stiu dar mie unul mi-a placut filmul si nu m-am plictisit la el mai ales ca e apocaliptic. :rolleyes:

nici eu nu m-am plictisit la el si  chiar mi-a placut dar sa nu radeti de mine cand va spun ca eu nu mi-am dat seama ca e orb decat dupa ce am citit comentariile voastre  :lol:

Edited by Angelina1986, 28 May 2010 - 19:56.


#26
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008
Filmul nu este senzational dar are ceva care te tine captiv . Pana la urma negru' era orb, sau doar stia sa citeasca in limba orbilor ? :) Un coleg de clasa sustine ca era orb de la inceput ceea ce mi se pare aberant ...

#27
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Nu e chiar aberant. Mai uita-te o data la film .

#28
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nu pot sa inteleg cum sa te uiti la un film si sa scapi un aspect esential ca acela ca Eli era orb! Ma depaseste! La ce v-ati uitat, la scenele cu batai? Sunt zeci de indicii ca era orb, doar ca au incercat sa ne faca tot timpul sa credem ca nu era. In primul rind: spune clar ca a fost un razboi nuclear si nu au orbit decit cei care s-au ascuns in subsoluri/adaposturi. Nu vi s-a parut ciudat citi orbi apar in film? Avea vreun sens sa fie atitia orbi intr-un film? Inclusiv tirfa aia care statea in drum si agata drumetii era oarba.

#29
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Si sunt zeci de indicii care aratau ca nu era orb. Pariez ca jumate din cei care au vazut filmu n-au stiut ca era orb pana n-au citit un spoiler.

Edited by Gh3r0m, 29 May 2010 - 09:07.


#30
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008

 Gh3r0m, on 29th May 2010, 10:06, said:

Si sunt zeci de indicii care aratau ca nu era orb. Pariez ca jumate din cei care au vazut filmu n-au stiut ca era orb pana n-au citit un spoiler.

Cand o priveste, de exemplu, pe fata in ochi ....

#31
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Io n-am vazut filmu' (merci de spoiler) decat prima faza. Acuma, daca respectivu' ii orb, cum nimereste mâța aia cheala cu arcu' in prima faza?

#32
Ovy123456789

Ovy123456789

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 12.01.2009
Are alte simturi foarte dezvoltate si de aceea ti se pare ca nu e orb.

#33
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Bun, am vazut si io filmu'. Simpatic. Cei care au jucat Fallout 3 au recunoscut decorurile.

#34
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

 edy_wheazel, on 30th May 2010, 23:02, said:

Cei care au jucat Fallout 3 au recunoscut decorurile.
Exact,poate au fost inspirati din acest joc :D . Ideea e ca e tare greu sa-ti dai seama ca e orb,eu abia la sfarsit mi-am dat seama pentru ca biblia lui era pt orbi dar si atunci am stat putin pe ganduri ca poate el vedea dar stia sa citeasca si asa. Oricum regizorul a ascuns foarte bine acest defect al lui Eli ;)

#35
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Da, regizorii au ascuns bine acest defect din cauza ca au folosit elemente pe care un orb nu le-ar putea indeplini...cum ar fi privitul ochi in ochi care de nu era indeplinit unul din personaje l-ar fi observat, tinta lui prea buna cu pistolul...
Oricum, e exagerat...

#36
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Intr-adevar e exagerat.Oricum, teoretic cine ar avea dezvoltata o asemenea ecolocatie cred ca i-ar fi usor sa localizeze ochii sau macar aproximativ, dupa ce a localizat gura .

Edited by briigii, 31 May 2010 - 17:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate