Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce nume v-ar placea sa aiba fetita voastra?

- - - - -
  • Please log in to reply
820 replies to this topic

#811
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View Postmarius-tm, on 27th May 2011, 06:06, said:

cum de va ganditi numai la nume care sa sune cat mai "exotic"! ceva mai pe romaneste nu da bine ?

Ana Maria Andreea. E bine?

#812
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Simplu, Maria.

#813
micutastea

micutastea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 03.07.2008
Sofia, Anastasia.

#814
greenkidb

greenkidb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.03.2006
Nume de copii frumoase pentru fete mi se par Eva si Ana... Nu ca n-ar fi bune si pentru atunci cand or sa fie mari! :)

#815
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Post10nut, on 3rd April 2011, 17:45, said:

Natalia. Nu cred ca-l auziti de multe ori numele asta.
Si mie imi placea Natalia pt fii-mea.
Din pacate a declarat-o taica-su si m-am trezit cu un CN pe care scria Mara :confuzzled: Pt ca am avut bun simt mai mult decat trebuia, nu am facut contestatie si l-am lasat asa...cu mintea de acum, as fi contestat inregistrarea aia...in fine....
Sunt la Mare in parc... o multime.

#816
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View Postnicopuscasu, on 17th April 2012, 15:07, said:

Si mie imi placea Natalia pt fii-mea.
Din pacate a declarat-o taica-su si m-am trezit cu un CN pe care scria Mara :confuzzled:
Cam asa a facut si tata, dar cu alt nume  :lol:

Oricum, Mara e un nume tare frumos. Zi mersi ca nu te-ai trezit cu Gherghina sau mai stiu eu ce minune de nume :D

Mie imi plac astea: Maia, Ariana, Liana, Ema, Ana, Maria, Erica...si continui cand imi amintesc :)

Edited by malls, 17 April 2012 - 15:06.


#817
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

View Postmalls, on 17th April 2012, 15:56, said:

Cam asa a facut si tata, dar cu alt nume  :lol:

Oricum, Mara e un nume tare frumos. Zi mersi ca nu te-ai trezit cu Gherghina sau mai stiu eu ce minune de nume :D
Da, asa am zis si eu ca sa nu fac o criza de nervi, lehuza fiind.
Daca era Gherghina sau stiu eu cum, faceam tam-tam :naughty:
Mara nu-mi place in mod deosebit, dar uff, e tarziu amu` si nu ma mai enervez pt asta :naughty:

PS: bine ca nu i-a pus numele lu muma-sa: Fulga :naughty:

#818
ticusor

ticusor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 25.01.2010

View Postnicopuscasu, on 17th April 2012, 15:07, said:

Si mie imi placea Natalia pt fii-mea.
Din pacate a declarat-o taica-su si m-am trezit cu un CN pe care scria Mara

Mara e un nume mult mai frumos decat Natalia. Deci sa nu-ti para rau.

#819
Artemis25

Artemis25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 28.04.2008
Mie imi place Denisa.

#820
me_just_me100

me_just_me100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.01.2013
pe mine ma cheama Carmen. as fi vrut ca pe fiica mea s-o cheme Carmen Lavinia sau Carmen-Lavinia. la starea civila am aflat ca nu se mai foloseste liniuta. in fine... eu am 2 prenume si sunt cu liniuta intre ele. sau trezit unuii, printre care soacra-mea, sa strambe din nas ca vroiam sa-i pun prenumele meu. si cum sotul meu este un... cu si dupa ma-sa, m-am trezit ca e impotriva. nici pana acum nu stiu de ce am tinut cont de ei, si-asa ca are numele lui de familie dupa ce au am facut tot greul! nedrept!!!                                 pana a urma, pe minunea mea o cheama Lavinia Andreea. fara liniuta.              Andreea a fost alegerea lui... nume de sfant... bla, bla.... in fine... mi se pare cel mai reusit nume de sfant, echivalentul pentru fetite. altul nici c-as fi acceptat gen Mihaela, Elena, Gabriela etc.

pe mine ma cheama Carmen. as fi vrut ca pe fiica mea s-o cheme Carmen Lavinia sau Carmen-Lavinia. la starea civila am aflat ca nu se mai foloseste liniuta. in fine... eu am 2 prenume si sunt cu liniuta intre ele. sau trezit unuii, printre care soacra-mea, sa strambe din nas ca vroiam sa-i pun prenumele meu. si cum sotul meu este un... cu si dupa ma-sa, m-am trezit ca e impotriva. nici pana acum nu stiu de ce am tinut cont de ei, si-asa ca are numele lui de familie dupa ce au am facut tot greul! nedrept!!!                                 pana a urma, pe minunea mea o cheama Lavinia Andreea. fara liniuta.              Andreea a fost alegerea lui... nume de sfant... bla, bla.... in fine... mi se pare cel mai reusit nume de sfant, echivalentul pentru fetite. altul nici c-as fi acceptat gen Mihaela, Elena, Gabriela etc.

imi plac si Natalia, Aida, Sandra, Amalia, Ema, Emilia, Carmina, Larisa, Livia, Lidia, Ligia, Eva. mai putin, dar totusi imi plac Delia, Bianca, Crina.

#821
Andreeaa89

Andreeaa89

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.07.2017
In cazul in care as avea o fetita, mi-as dori sa o cheme Isabella.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate