Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Carismatici

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1396 replies to this topic

#1135
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Și eu zic că Isus a existat. Dar nu Isus cum îl vedem descris în Evanghelii, Acela este mit. Isus care a existat a fost fiul lui Pandira, soldat roman. Așa cred și evreii.

#1136
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Jake, ce nu știi tu, și pastorul tău nu-ți spune, este că... Isus a venit ca să moară pentru poporul Său, poporul iudeu, nu neapărat și pentru tine:


"Binecuvantat este Domnul, Dumnezeul lui Israel, pentru ca a cercetat si a rascumparat pe poporul Sau. (Luc.1:68)

Ioan 11:49 Unul dintre ei numit Caiafa care avea funcția de mare preot în acel an, le-a zis: „Voi nu știți nimic! 50 Nu vă pare evident faptul că este în avantajul nostru să moară un singur om decât să fie distrus tot poporul?” 51 Dar el nu a spus aceste cuvinte doar din proprie inițiativă; ci având funcția de mare preot în acel an, a făcut o prezicere asemănătoare profețiilor, afirmând că Isus va muri pentru popor.

Era între ei, între iudei.

#1137
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016

Vizualizare mesajdark, pe 19 septembrie 2022 - 06:12, a scris:

Toate în cele în care s-a demonstrat că Isus este o plăsmuire a imaginației unor iudei. Prin urmare, de unde să aibă puteri Romică, decât de la spiritele necurate??... Posted image
Da, tinerii aceia sunt sinceri, dar sunt amăgiți, căci ei nu știu cu ce puteri lucrează Romică, un ocultist sadea, la fel ca și mentorul său din Danemarca, Torben.
Nu cunosc nicio discutie in care s-a demonstrat ca Isus este o plasmuire a imaginatiei unor iudei.
Ai vazut ceva manifestari ale spiritelor necurate? Ca povesti am auzit si eu.

#1138
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesaj-Daniel, pe 20 septembrie 2022 - 14:49, a scris:

Ai vazut ceva manifestari ale spiritelor necurate? Ca povesti am auzit si eu.

Da, vorbire în limbi, tremurături, căderi pe spate.

#1139
-Daniel

-Daniel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,124
  • Înscris: 16.04.2016
De unde stim ca nu sufera de vreo boala psihica?

#1140
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Da, poate fi și așa.

#1141
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,205
  • Înscris: 26.01.2007

Vizualizare mesajdark, pe 20 septembrie 2022 - 10:01, a scris:

Și eu zic că Isus a existat. Dar nu Isus cum îl vedem descris în Evanghelii, Acela este mit. Isus care a existat a fost fiul lui Pandira, soldat roman. Așa cred și evreii.
Cum se face că pe această planetă nu există nicio credință prostească pe care tu să n-o înfuleci cu pene cu tot? :)

Vizualizare mesajdark, pe 20 septembrie 2022 - 12:47, a scris:

Jake, ce nu știi tu, și pastorul tău nu-ți spune, este că... Isus a venit ca să moară pentru poporul Său, poporul iudeu, nu neapărat și pentru tine:


"Binecuvantat este Domnul, Dumnezeul lui Israel, pentru ca a cercetat si a rascumparat pe poporul Sau. (Luc.1:68)

Ioan 11:49 Unul dintre ei numit Caiafa care avea funcția de mare preot în acel an, le-a zis: „Voi nu știți nimic! 50 Nu vă pare evident faptul că este în avantajul nostru să moară un singur om decât să fie distrus tot poporul?” 51 Dar el nu a spus aceste cuvinte doar din proprie inițiativă; ci având funcția de mare preot în acel an, a făcut o prezicere asemănătoare profețiilor, afirmând că Isus va muri pentru popor.
Darke, știi că eu nu vorbesc cu tine din Biblie, da?

#1142
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

Vizualizare mesajSfantul Jakob, pe 20 septembrie 2022 - 19:02, a scris:

Cum se face că pe această planetă nu există nicio credință prostească pe care tu să n-o înfuleci cu pene cu tot? Posted image

Asta discutată ultima (tatăl real al lui Yeșu din Nazaret), pe care niciun carismatic nu o știe, că nu citește nimic, provine de la Celsus, deci e atât de veche...ohoo...mai veche decât Canonul Noului testament, stabilit cu 200 de ani după Celsus!Posted image

#1143
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,205
  • Înscris: 26.01.2007
Carismaticii cunosc, respectă și împlinesc Biblia.
Nu maculatură jemetisto-satanistă :nonobad:

#1144
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Da, și fac bani frumoși.
Pete Cabrera, vindecătorul stradal, cu 700$ îți ține un curs în care îți explică ...că nu există draci:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iB9bk6bf8SI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu mai vorbesc, de preferații tăi: Todd White și Kenneth Copeland...

... ăștia știu bine Biblia și o aplică...așa cum trebuie!

#1145
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Se pare că o bacterie din piciorul pastorului Petrică Huțuțui, îi pune în pericol viața. O boală stranie, neexplicată medical. Ce vor zice cei de la ”Evanghelia prosperității”? Cum să te atace demonul, în propriul tău trup, dacă toate bolile au fost predate la Cruce? :huh:

https://www.resursec...oastre-pe-cruce

[ https://i.ibb.co/VDrtn22/hututui.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ho12LYQNJsc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/wi9j03M.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1146
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
La ăștia cu vindecările pe stradă, precum Romică Avădănoaiei, nu le iese întotdeauna...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pIgwdnoA0vg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O anumită domnișoară, fostă exorcistă, a ieșit din creștinism definitiv, atunci când cineva i-a arătat un filmuleț în care un necreștin vindeca pe stradă, la fel cum făceau și ei, carismaticii.
Fenomenul este cunoscut la yoghini. Ei pot aduce, prin pase energetice, ameliorări de durere...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JKUD8xqGiqY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

”truly you are bless”...

#1147
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
https://www.qigong.ro/

Romică Avădănoaie și alții ca el, au participat la cursurile oferite de budiștii/hindușii sau ce or fi, de mai sus, și a căpătat acele puteri de a ”lua durerea” cu mâna. Cât de simplu! Da, călugării din Tibet (budiști), sunt capabil de astfel de performanțe. Apoi, Romică a venit în spațiul creștin, pretinzând că Isus vindecă prin mâinile lui! V-a păcălit, bah! Ca să-l plătiți cu bani grei!

#1148
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,205
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 21 octombrie 2022 - 12:19, said:

Romică Avădănoaie a participat la cursurile oferite de budiștii de mai sus, și a căpătat acele puteri
Esți sigur că diseminezi niște informații corecte?
Ai verificat din cel puțin trei surse?

Sau tu mergi pe principiul "dacă nu-s sigur, inventez io ceva!"?
Fii sincer!

#1149
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Eu ți-am expus o variantă perfect posibilă!Posted Image Din moment ce și necreștinii pot avea aceleași rezultate, punând mâinile la locul dureros, deja lucrarea acestor misionari creștini vindecători stradali, devine derizorie...Posted Image

#1150
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004
Iată ce zice Richard Carrier, pe care-l ascult acum, că la montaniști, era ca la carismaticii de astăzi, femeile puteau avea poziții de autoritate întocmai ca și bărbații...

#1151
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,205
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 21 octombrie 2022 - 14:41, said:

Eu ți-am expus o variantă perfect posibilă!
Doar că nu ai dat-o ca fiind posibilă ci existentă, reală și adevărată.
Ceea ce este o adevărată minciunică-ntreagă!

View Postdark, on 23 octombrie 2022 - 07:20, said:

Iată ce zice Richard Carrier, pe care-l ascult acum, că la montaniști, era ca la carismaticii de astăzi, femeile puteau avea poziții de autoritate întocmai ca și bărbații...
Nu este o problemă chiar foarte serioasă.
În diferite confesiuni există exagerări de o parte si de alta.

#1152
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,533
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 23 octombrie 2022 - 07:28, said:

Doar că nu ai dat-o ca fiind posibilă ci existentă, reală și adevărată.
Ceea ce este o adevărată minciunică-ntreagă!
Păi eu așa cred, că acești carismatici, americani, români, ce or fi, au studiat metodele tibetane de a-și dezvolta capacități de vindecare, așa cum au mulți călugări budiști.

https://www.amazon.c...s/dp/0892818867

An introduction to the unique healing practices of the Buddhist monks.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate