Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Salvarea datelor de pe HDD virusat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 08.09.2006
Salutare. Am o problema cu virusii si nu pot sa mai scap de ei daca formatez doar partitia C si ma gandeam sa fac un format complet la HDD-ului. Problema e ca as vrea sa salvez cateva poze si documente si ma gandesc cum sa fac sa nu copiez odata cu ele si virusii.

Eu ma gandeam sa instalez linuxul pe un alt hdd si apoi sa fac copierea propriu-zisa. Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Problema e ca nu stiu unde sunt virusi bagati ...

#2
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
1. Descarci un Antivirus Rescue CD:  Avira, Kaspersky si bootezi dupa el. Dezinfectezi HDD fara sa instalezi un alt OS. Orice virus ai avea tot exista metode de devirusare si nu inteleg de ce vrei sa formatezi HDD.
2. Copiezi pozele, muzica, videoclipurile pe CD/DVD-uri sau le uploadezi undeva de unde sa le descarci. Atentie sa nu dai Copy+Paste direct la foldere ci la fisiere.
3. Stick de memorie. Tii apasat Shift 10 secunde incepand cu 1 secunda dinainte de a introduce stickul in USB. Apoi descarci Panda USB Vaccin si iti vacinezi stickul pentru a preveni infectia acestuia. Dupa aceea poti copia (atentie nu copia executabile).

De ce nu postezi un log Hijack-This ? Poate virusii aia nu sunt chiar asa de periculosi. ;)

#3
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Nu stiu de ce a trebuit sa deschizi topic nou.

#4
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 08.09.2006
M-am gandit ca e mai bun alt topic....

Logo-ul Hijack-This e in topicul asta

#5
uzzy86

uzzy86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 30.12.2006

View PostJoeBikerul, on 1st October 2009, 17:01, said:

Salutare. Am o problema cu virusii si nu pot sa mai scap de ei daca formatez doar partitia C si ma gandeam sa fac un format complet la HDD-ului. Problema e ca as vrea sa salvez cateva poze si documente si ma gandesc cum sa fac sa nu copiez odata cu ele si virusii.

Eu ma gandeam sa instalez linuxul pe un alt hdd si apoi sa fac copierea propriu-zisa. Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Problema e ca nu stiu unde sunt virusi bagati ...
daca tot ai 2 hdd ruleaza Slax live cd (distributie linux) si copiezi de pe unul p celalalt.

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://forum.softped...howtopic=593539

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate