Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

ProTV 3D !

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Imi povesteste cineva cum e sa nu ai nevoie ochelari la 3D? cred ca ati citit undeva unde nu trebuie. eu am vazut o demonstratie HD, si s-a folosit ochelari, okay, nu erau ochelarii clasici rosu-verde, insa erau ochelari unul fiind perfect transparent, celalalt arata putin polarizat, putin gri. Acolo se zicea ca cu asta se va lansa serviciul Sky HD.

http://news.sky.com/...200812315184847

Daca va duceti la un Cinema HD din Bucuresti, Cluj sau Timisoara puteti sa "consultati"tehnologia mainstream la 3D, va trebuii sa aveti un TV cu cel putin 120Hz si 3D Ready, s-a zis insa ca va fii tehnologia promovata si la TV-urile 3D Ready. S-a discutat si despre HD fara ochelari, anul asta in Japonia a prezentat Philips cred, insa acolo s-a zis ca probabil va fii mainstream in 2015-2016 tehnologia fiind extrem de expensiv, si nu este inca de maturitate. Daca stiti alte informatii, va rog sa-mi dati link, poate eu sunt cu 2 ture in urme.

#20
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
http://www.hdguru.com/ vezi aici exact ultimele noutati.

#21
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Mersii pentru link. Eu de obicei urmaresc pe engadgethd.com stirile din domeniu. Oricum iata un link aici de acum 3 zile:

http://www.engadgeth...ree-3d-display/

3D fara ochelari numai la 10 inchi ... este inca de materie de exibitii si nu consumers ... Va zic eu: mai avem cativa ani pana cand reusim sa vedem 3D fara ochelari. pana atunci ramanem cu ochelari (insa semnificativ mai buni decat combinatia rosu-verde)

#22
omepheus

omepheus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.04.2006
Nu trebe sa asteptati 5 ani ca sa vedeti filme 3d la tv. Puteti avea chiar acum propriile filme 3d. Le fac eu.  :naughty:   Un exemplu:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r8adwI2GCdE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
(sa apasati pe hd ca sa se vada mai bine...)

#23
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
http://www.zf.ro/bus...gia-3d-5887442/

#24
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
Marinescu, ANCOM: Pro TV are OK pentru teste cu tehnologia 3D

Autoritatea nationala de reglementare in comunicatii (ANCOM) a acordat companiei Pro TV, liderul pietei locale de televiziune, avizul pentru a face teste cu transmisiuni TV in format tridimensional (3D), a declarat Catalin Marinescu, presedintele arbitrului telecom.

"ANCOM sprijina lansarea noilor tehnologii pe piata din Romania, fiind un promotor al inovatiei in beneficiul utilizatorului final. Speram ca interesul manifestat de mai multi producatori de a lansa pe piata din Romania televizoarele 3D sa le aduca utilizatorilor oferte competitive si preturi avantajoase.

Pentru a veni in intampinarea nevoilor utilizatorilor pentru un continut diversificat in format 3D, Autoritatea si-a aratat deja sprijinul pentru televiziunile care fac demersuri pentru a transmite in format 3D - in acest sens ne-am dat recent acordul catre Pro TV pentru a experimenta tehnologia 3D, in urma solicitarii venite din partea companiei", a declarat Marinescu.

Compania Pro TV S.A. detine posturile de televiziune Pro TV, Acasa, Pro TV International, Pro Cinema, Sport.ro si MTV Romania.

Sursa: http://www.zf.ro/bus...gia-3d-5887442/

#25
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
ei nu sunt in stare sa transmita full hd majoritatea timpului si acum se apuca de 3d )) numai in Romania apar tot felul de canale "HD" SI "3D"  cu un content  foarte neglijabil de Full HD, decat asa mai bine lipsa.!!!!! cum spunea cineva mai bine ar fi sa transmita 16:9 normal cum transmite posturile germane si apoi sa treaca la full hd si ale minunatii! Pun pariu cu voi ca in televiziunile romanesti sunt o multime de directorasi si oameni care lucreaza la tehnic si habar nu au ce inseamna semnal full hd ! TRAIM IN ROMANIA! MAI BINE PLECAM CU TOTI CAT MAI PUTEM !

Edited by djmaxx, 15 April 2010 - 20:01.


#26
alphacino

alphacino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 29.09.2009

View Postdjmaxx, on 15th April 2010, 20:00, said:

Pun pariu cu voi ca in televiziunile romanesti sunt o multime de directorasi si oameni care lucreaza la tehnic si habar nu au ce inseamna semnal full hd !
Ia spune-le tu, bhey, si umileste-i! :thumbup: ... si pe mine uimeste-ma! :naughty:

#27
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Postdjmaxx, on 15th April 2010, 21:00, said:

ei nu sunt in stare sa transmita full hd majoritatea timpului si acum se apuca de 3d )) numai in Romania apar tot felul de canale "HD" SI "3D"  cu un content  foarte neglijabil de Full HD, decat asa mai bine lipsa.!!!!! cum spunea cineva mai bine ar fi sa transmita 16:9 normal cum transmite posturile germane si apoi sa treaca la full hd si ale minunatii! Pun pariu cu voi ca in televiziunile romanesti sunt o multime de directorasi si oameni care lucreaza la tehnic si habar nu au ce inseamna semnal full hd ! TRAIM IN ROMANIA! MAI BINE PLECAM CU TOTI CAT MAI PUTEM !

Mai tin paginile ziarelor cateva zile cand vor lansa. 3D de la ProTv este o sa fie la fel de fas ca ProTV HD si Sport.roHD. Ambele nu au f putin content HD. Nu inteleg de ce dupa 2 ani de la lansare inca transmit emisiuni SD.

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View Postenderlabs, on 26th April 2010, 16:34, said:

Nu inteleg de ce dupa 2 ani de la lansare inca transmit emisiuni SD.

Probabil echipamentul invechit pe posturile locale, unde se fac anumite reportaje si din cauza asta emit si SD, desi este mai simplu sa treci pe HD si unde este cazul faci conversie la SD.

Am gasit si pentru masina, tuner TV HD, dar la ce bun, daca noi de abia avem 3 posturi.

Macar acum cu ProTV 3D, punem la munca LED 3D-ul, sa nu zicem ca am dat banii de pomana pe el.

#29
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Eu chiar sunt curios sa vad fraierul care a luat LED 3D.
Momentan nu numai ca nu ai ce vedea cu el dar problemele la calitatea imagini il vor discredita total in comparatie cu generatiile viitoare.
Mie imi pare gresita formularea " Nu inteleg de ce dupa 2 ani de la lansare inca transmit emisiuni SD"
Corect suna asa : nu inteleg cum dupa doi ani majoritatea timpului tot SD se prezinta.

#30
kempes48

kempes48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.03.2008

View PostFC72, on 26th April 2010, 20:44, said:

Eu chiar sunt curios sa vad fraierul care a luat LED 3D.
Momentan nu numai ca nu ai ce vedea cu el dar problemele la calitatea imagini il vor discredita total in comparatie cu generatiile viitoare.
Mie imi pare gresita formularea " Nu inteleg de ce dupa 2 ani de la lansare inca transmit emisiuni SD"
Corect suna asa : nu inteleg cum dupa doi ani majoritatea timpului tot SD se prezinta.
Mare dreptate ai FC72, chiar imi era dor de tine, cel mai meserias dintre noi. Sa fiu al naibii, eu am o plasma Samsung 42b451 cu tuner mpeg4 si DVB-C, se vede bestial si prinde posturi HD prin cablu de la RCS.   Nu asi da-o pe 10 televizoare 3d. Cum a fost la inceput cu plasmele, o mie de probleme cu retentia, cine si-a luat primul s-a fript. Acum, in 2010,  plasma este number one in materie de tv, parerea mea.

Edited by kempes48, 26 April 2010 - 21:03.


#31
mmc6124

mmc6124

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 10.02.2010
sa puna camera sub masa lu esca sa vedem 3 D
dar sa nu isi ia lenjerie pe ea =))
hai ca sunt tari
ei transmit 1 h HD,FULL HD nu servira dar sarira direct la 3 D

Edited by mmc6124, 26 April 2010 - 23:30.


#32
keanustar

keanustar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 13.02.2006
kempes48, din cate stiu eu, lcd-ul este mai bun decat plasma. plasmele prezinta multe riscuri. tot din cauza asta le tot scad preturile, ba chiar se va taia productia nu peste mult timp.

#33
mindmagnet

mindmagnet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2010
La cat de putine televizoare sunt acum, nu cred ca le renteaza. Oricum, ar fi o initiativa laudabila.  :thumbup:

Edited by mindmagnet, 03 May 2010 - 13:38.


#34
kempes48

kempes48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 14.03.2008

View Postkeanustar, on 2nd May 2010, 17:00, said:

kempes48, din cate stiu eu, lcd-ul este mai bun decat plasma. plasmele prezinta multe riscuri. tot din cauza asta le tot scad preturile, ba chiar se va taia productia nu peste mult timp.
Draga Keanustar, nu are rost sa mai mentionez si eu toate avantajele plasmei fata de lcd-uri, s-a tot discutat pe forumuri. Daca tu imi recomanzi un lcd de 42 de inchi la care nuanta de negru, contrastul adica sa fie cat de cat apropiat de o plasma, eu arunc plasma mea Samsung si-mi cumpar lcd. La generatiile astea noi de tv cu plasma adio retentie de imagine, nu mai ramane nici o sigla imprimata. Sa mor daca nu am colindat toate magazinele astea mari de electronice, si m-am uitat la tot ce inseamna lcd si plasma. Nu stiu, poate sunt eu subiectiv, dar tot imaginea plasmei este mai buna.

#35
vancouvercccp

vancouvercccp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.12.2010

View Postploiesteanu, on 30th September 2009, 20:31, said:

Asta-i viitorul, totusi.

eu am un lcd 3d hdtv ultra slim samsung 55 de inch si face 3d din orice printr-o simpla apasare de buton.doar ca trebuie sa folosesc ochelarii:(
am dat o gramada e el da m,erita .ca nu mai astept sa faca televiziunea transmisie 3d.

Edited by vancouvercccp, 14 February 2011 - 12:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate