Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Domeniile .ro

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,490
  • Înscris: 16.03.2007

View PostMosotti, on 2nd October 2009, 09:54, said:

nu mai visati tot felul de conspiratii imbecile si cititi regulamentul inainte de a abera

ce usor e sa urli ca prostu :puke:

Daca ma cheama ION, am nick-ul pe softpedia ION, detin societatea comerciala ION SRL si in plus mai am si "pagina personala" ion.ro/com/org/bla bla nu am voie aici?

Apropo, daca inregistrez Mosotti.ro iti dai singur ban?

Ce usor e sa scrii ca prostu'
:puke:

Edited by laffin, 02 October 2009 - 13:29.


#20
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Mosotti te-ai bagat si tu in seama desi nu te-a intrebat nimeni de sanatate...ala care urla aiurea esti tu

User-ul respectiv e vechi: "Data înscrierii: 24-January 07"...numai acum l-ati vazut ?

Omul ne dadea informatii importante legate de domeniile .ro si s-a trezit fara cont dupa atata timp...cand apare unu care spune niste chestii interesante hop si voi (cavalerii dreptatii) cu un ban, pai lasa-l fratie sa ne dea informatiile daca le stie...

Edited by Jaguar Paw, 02 October 2009 - 14:31.


#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Densitatea de posturi a crescut in ultimul timp, cred ca din cele 25 total, jumatate au fost facute acum, asa ca a sarit in ochiul vigilent al moderatorilor. :lol:

Oricum, a ramas intre noi sly sa ne explice in continuare despre globehosting.

#22
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,213
  • Înscris: 05.01.2006
Doar acum am vazut aceasta continuare a discutiei...
1. motiv ban: http://forum.softped...howtopic=593561
2. userul a fost notificat pe PM de aceasta intentie (copy-paste din istoria PM-urilor date):
Suspendare cont...   eDomenii   15th September 2009, 12:14
3. userul nu a dat nici un raspuns pana in data in care e deschis acel topic de la 1.
4. userul a fost anuntat pe MAIL ca i s-a banat contul exact in momentul in care s-au pus restrictiile.

Concluzia mea simpla: l-a durut undeva de cei care au probleme reale si posteaza aici sau de contul lui de pe softpedia.

Imi cer scuze moderatorilor ariei pentru reinvierea acestui topic si ii multumesc lui Mosotti pentru explicatiile aduse (pacat ca si-a irosit timpul degeaba)

Bafta!

Edited by Ravy, 14 October 2009 - 15:32.


#23
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
N-am inteles de ce a fost banat ala dar nici nu conteaza, oricum discutia din topic-ul asta a fost de actualitate si anul trecut si va fi si peste un an deci nu e vorba de reinviat nimic! Important e sa putem plati domeniile anual asa cum e normal, suntem in 19 deci ar trebui sa putem cumpara domeniile si sa le platim anual deja dupa spusele userului banat !?

#24
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Astazi a aparut in Capital un articol interesant  despre prostii aia angajati pe pile care lucreaza la RoTLD

Quote

Deși regula generală spune că cei care cumpără domenii de Internet trebuie să plătească o taxă anuală pe domenii, acestea fiind o resursă națională limitată, domeniile .ro se vând pe viață, conform unor reglementări speciale, concepute și schimbate după bunul plac de RoTLD, instituția le care administrează și le vinde. Un dezvoltator web a dat în judecată instituția pentru că nu-și respectă propriile reguli și administrează aleator domeniile. Ca răspuns, RoTLD a șters regulamentul și lista litigiilor de pe site!
  :ciocan:

http://www.capital.ro/articol/investitorii...-ro-129469.html

Edited by Jaguar Paw, 19 December 2009 - 13:28.


#25
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 08.09.2006
Ce se mai aude despre plata anuala pentru domeniile .ro? A intrat in vigoare aceasta modalitate de plata? Eu vreau sa am siguranta ca domeniul este si ramane pe numele meu dupa ce fac plata, fie ca este pe un an sau pe viata. Poate cineva sa-mi spuna care este cea mai buna solutie?

#26
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005

View PostJoeBikerul, on 26th December 2011, 14:34, said:

Ce se mai aude despre plata anuala pentru domeniile .ro? A intrat in vigoare aceasta modalitate de plata? Eu vreau sa am siguranta ca domeniul este si ramane pe numele meu dupa ce fac plata, fie ca este pe un an sau pe viata. Poate cineva sa-mi spuna care este cea mai buna solutie?
Este folosita de ceva vreme si aceasta posibilitate insa ma tem ca nu va fi inregistrat pe numele tau. Cea mai buna solutie este sa il platesti "one time" (in ~4 ani vei plati acelasi pret) insa sansele sa ramai fara el sunt nule (la plata unica si daca nu contravine politicii ICI).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate