Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Windows "All In One" Tutorial

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
anonimul4all

anonimul4all

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.12.2008
Salut,
Redeschid acet topic cu o rugaminte la voi, am nevoie sa fac un kit de windows 7 doar cu urmatoarele versiuni de windows :Home Premium, Professional, Ultimate, pe 32 si 64, fara starter si fara Home Basic, cum scot aceste versiuni de pe cd? am tot cautat dar nu am gasit nimic concret.

Cum as putea sa integrez ultimele update-uri in acest kit de windows?

Multumesc

#56
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
1. Ai postat, dar nu ai citit macar primul post. Practic faci variatiuni pe aceeasi tema. Comenzile le ai deja. Doar ca in loc sa exporti imaginile din 64 de biti pe imaginea de 32 deja existenta, creezi alta si exporti atat din 32 biti cat si din 64 de biti ce te intereseaza.
2. Integrarea update-urilor se face cu DSIM - http://technet.micro...2(v=ws.10).aspx .Doar ca e mult mai complicat. Practic ptr fiecare versiune trebuie extras continutul imaginii, facut update-urile in ordinea corecta - ptr fiecare o comanda, apoi recomprimata imaginea. Apoi exportata. Nu renteaza sa faci decat ptr o singura versiune, altfel te vei plictisii si vei gresi. Plus ca nu prea va mai intra pe disc - creste spatiul ocupat.

3. Sincer nu cred ca merita sa-ti bati capul. Daca ai fi fost descurcaret, macar prima parte trebuia sa te prinzi singur cum se face. A doua...

#57
XLNC

XLNC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 01.06.2007
Bună seara, am căutat și acest topic este cel mai aproape de aș vrea eu.
Mă interesează să fac un stick bootabil „all-in-one” cu adevărat.
Windows-urile 7, 8 și 10 (toate versiunile și pentru ambele arhitecturi x86 + x64) dacă se poate și ALL înseamnă plus Linux cele mai bune distribuții(sfaturi).
Îmi trebuie pentru că am cumnați care zăpăcesc computadoarele și pentru că mi-am luat o leptoacă nouă
am trecut direct la 8.1 de la xp și vreau să experimentez pe leptoaca veche 7-le și ceva linux.
Dacă e posibil ar fi minunat ca tutorialul să fie făcut pentru ca stick-ul să fie realizat din windows 8.1 asta am eu acum.
O ultimă rugăminte ... cam câți GB trebuie să aibă stick-ul acesta ALL.?

Edited by XLNC, 29 April 2015 - 18:16.


#58
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu folosesc aplicatia YUMI. Ai nevoie de imaginile ISO bootabile si de un stick. Este simplu sa adaugi/ elimini sisteme de operare/ tool-uri bootabile. Functioneaza si in mod Legacy si in mod EFI.
Pentru BIOS-uri vechi este necesara o versiune mai veche de Yumi, deorece cele noi nu mai ofera suport pentru BIOS-uri vechi.

Edited by _-_, 29 April 2015 - 18:34.


#59
XLNC

XLNC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 01.06.2007

View Post_-_, on 29 aprilie 2015 - 18:33, said:

Eu folosesc aplicatia YUMI. Ai nevoie de imaginile ISO bootabile si de un stick. Este simplu sa adaugi/ elimini sisteme de operare/ tool-uri bootabile. Functioneaza si in mod Legacy si in mod EFI.
Pentru BIOS-uri vechi este necesara o versiune mai veche de Yumi, deorece cele noi nu mai ofera suport pentru BIOS-uri vechi.

Până aici am înțeles următoarele:
1. Îmi trebuie un stick ... asta știam, câți GB nu știu.
2. Îmi trebuie un progrămel ... Yumi recomanzi.
3, Dacă fac acest stick pe computadorul cel nou e posibil ca cel vechi (sau leptoace mai vechi) să nu îl recunoască. Corect?
Viceversa e valabil, adică dacă fac stick-ul pe cel vechi ... cel nou îl recunoaște?

#60
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nu conteaza pe care sistem faci stick-ul. Rezultatul va fi identic. Incearca mai intai cu ultima versiune de Yumi. Daca stick-ul nu este detectat, atunci cauti o versiune mai veche de Yumi.
Stickul trebuie sa fie suficient de mare ca sa incapa imaginile bootabile pe el, plus spatiul alocat pentru persistenta, daca optezi pentru "persistent changes" in cazul anumitor distributii Linux care suporta acest mod.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate