Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Quickmobile.ro - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1327 replies to this topic

#1207
ScarletWitch

ScarletWitch

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.10.2018
Acum un an am achizitionat o boxa JBL Charge 3 de la Quickmobile. Acum 2 saptamani am trimis-o in service la Service-Return ,cu garantie. Problema mea este ca ei mi-au raspuns ca boxa o sa fie inlocuita cu o boxa Onyx Mini Harman Kordon,ceea ce din punctul meu de vedere nu are specificatii cel putin la fel ca boxa trimisa de mine(asta scrie pe site-ul lor,ca produsul inlocuitor o sa aibe specificatii cel putin ca produsul pe care l-am trimis eu in service). Le-am trimis email-luri si doar un raspuns am primit cum ca boxa o sa fie schimbata cu cea de mai sus. Le-am facut o plangere la ANCP. Eu le-am dat un email in care le-am raspuns sa-mi dea o alta boxa sau banii de pe factura si nu am mai primit niciun raspuns. Ce as mai putea sa fac? Azi am primit si email ca fisa e solutionata si produsul a fost predat curierului.

#1208
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Poti refuza coletul, in momentul in care vine curierul, si astepti raspunsul ANPC. Poate dura 30+ zile pana primesti raspunsul, si il vei primi prin Posta Romana. Dar tare mult am impresia ca ANPC din Baia Mare este destul de bine "uns" de quickmobile si rezolva reclamatiile in favoarea vanzatatorului. Cel putin asa mi-a dat impresia din posturile de pe topic-ul acesta.

#1209
ionut9821

ionut9821

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2015
Salutare, as vrea si eu sa iau un Sony XZ3 de pe quickmoble deoarece am vazut ca il au pe ala cu 6gb de ram deoarece  vreau sa il folosesc un timp mai indelungat, cam 3 ani, si nu stiu daca cel cu 4gb ar tine pasul dupa 2 ani. Oare ar fi o idee rea?

#1210
GabriellaRose

GabriellaRose

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.08.2018

View Postionut9821, on 25 octombrie 2018 - 13:26, said:

Salutare, as vrea si eu sa iau un Sony XZ3 de pe quickmoble deoarece am vazut ca il au pe ala cu 6gb de ram deoarece  vreau sa il folosesc un timp mai indelungat, cam 3 ani, si nu stiu daca cel cu 4gb ar tine pasul dupa 2 ani. Oare ar fi o idee rea?

Da, e o idee rea.

#1211
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
E o idee rea sa cumperi de pe Quickmobile in general. E cam acelasi lucru ca si atunci cand iti comanzi singur din China. Teoretic ai garantie, practic, nu prea.

#1212
ionut9821

ionut9821

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.03.2015
Oare 4gb de ram o sa fie de ajuns peste 2 ani, sau mai bun ar fi un S9 plus?

#1213
ashtefan

ashtefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 23.10.2006
Peste 2 ani cred ca o sa avem plăcute de RAM suplimentar pentru telefon.

#1214
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
nu va exista asa ceva prea curand. tendinta este sa se elimine sloturile de ram, hdd, etc din laptop-uri. de ce ar face contrarul pentru telefoane?

#1215
OVY05

OVY05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.05.2007
Din China, singurul inconvenient este ca platesti transport si astepti mult pentru garantie, pentru ca, in cazul in care faci comanda de la AliExpress sau AliBaba si ti se fac astfel de chestii, ca la QM, vanzatorii respectivi nu mai au ce cauta pe platformele mai sus mentionate si nu le convine acest aspect, pentru ca pierd mai mult decat valoarea unui dispozitiv in cazul in care se reziliaza contractul cu platformele respective.
Si eu am avut divergente pe partea de service, insa cu Depanero, dar mi'am luat masuri de precautie - poze din toate unghiurile inainte si dupa service. Deci nu mai trimiteti nimic in service fara poze si nu mai desfaceti colete fara martori.


#1216
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
Ce oferte bune https://www.quickmob...-duos-alb-55150

#1217
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,577
  • Înscris: 26.06.2010

View PostNFS01, on 11 noiembrie 2018 - 17:18, said:


In aplicatia QuickMobile e mai ieftin cu 7.48 lei , marpha buna.

#1218
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Galaxy Y Duos Alb...lansat in 2011 la 255 lei.. Eu nici pe gratis nu l-as luat. As consuma curentul cu el degeaba :))

#1219
cimpi04

cimpi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.07.2017
Am avut noroc că am citit păreri despre nemernicii ăștia imediat după ce am comandat. Odată cu reducerile de Black Friday m-a tentat oferta lor la Pocophone F1. Preț de 1400 de lei, foarte convenabil pentru ce oferă telefonul și foarte convenabil comparativ cu celelalte prețuri. Am observat faptul că livrarea se face în 7 zile, ceea ce mi s-a părut de neam prost din moment ce o mai și plătesc tot eu. Dar am trecut cu vederea și am plasat comanda. Fericit că am făcut afacere merg și-mi văd de treabă. În week-end am tot verificat statusul comenzii care a rămas blocat pe "Comandă trimisă la furnizor". Abia atunci am înțeles că ei aduc produsul în momentul plasării comenzii. Am dat o căutare pe Google referitor la ce crede lumea despre ei. Multe persoane se plângeau că au fost țepuiți cu schema asta: Tu plătești, ei trimit comanda, furnizorul nu are produsul, ei îți oferă un alt produs sau ceva resigilat cu reducere de 50 de lei. De teamă să rămân fără telefon am încercat să iau legătura cu ei, dar pe site-ul lor nu există niciun număr de telefon la care poți suna. La e-mail mi s-a răspuns să aștept să confirme furnizorul comanda. Când i-am întrebat cam cât timp îi va lua furnizorului să verifice stocul nu mi s-a mai răspuns. După care am încercat să vorbim și pe facebook. Același tratament - răspunsuri automate, interes zero. Când i-am rugat să îmi dea un număr de telefon unde pot lua legătura cu ei mi s-a spus că respectivul angajat nu știe niciun număr de relații cu clienții și singura posibilitate este e-mailul. Scârbit de atitudinea de căcatcu care își tratează clienții anulat comanda în a 6-a zi și am comandat de pe CEL.ro la 1500 lei. Comanda a fost confirmată și ridicată a doua zi.

#1220
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,108
  • Înscris: 29.06.2005
Doar ca ai cazut din lac in put. Ia cauta niste pareri si despre cel.....

#1221
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,888
  • Înscris: 03.12.2001

View Postflorinel, on 21 noiembrie 2018 - 21:41, said:

Doar ca ai cazut din lac in put. Ia cauta niste pareri si despre cel.....
omul caută țeapa. a găsit-o. n-ai ce să-i spui să îl ferești de ea.

#1222
cimpi04

cimpi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.07.2017
Am 3 telefoane cumpărate până acum de la ei și două plăci video. Toate livrate la timp. Pentru o placă video am avut nevoie de garanție. Trimisă prin curier, inspectată și înlocuită în 6 zile. Nu neg că există cazuri, dar eu nu am avut vreo experiență neplăcută cu ei până acum.

#1223
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Banuiesc ca e vorba nu de Quickmobile ci de cel.. fiindca quitmobile nu vinde placi video :)

#1224
CVE-137

CVE-137

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2018
A incercat cineva pana acum sa efectueze un flagrant?
Sau sa preconstituie probe inainte de trimiterea in garantie? Ati apelat la anumite autoritati sau foto/video le-ati facut voi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users

mirificu

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate