Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

dreamweaver problema cu spry

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
midancea

midancea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.04.2009
salutare. am si eu nevoie de un sfat
vreau sa fac un dropdown menu in dreamweaver cu ajutorul comenzii spry. il creez dar cand vreau sa vizualizez pagina cu mozila cand ma duc cu mouse-ul deasupra butonului care ar trebui sa coboare(dropdown) daca sunt in jumatatea de jos a butonului nu coboara meniul ci clipeste foarte repede schimband forma sa initiala cu cea care trebui sa apara cand este mouse-ul peste.
am observat ca daca deschid pagina cu IE nu mai face asa dar nici nu imi arata drop-meniul, chiar daca dai click pe buton. trebuie sa fac ceva setari??? si inca ceva in IE imi arata daca pun la o poza tag-ul ALT. in mozila nu imi arata. stie cineva de ce??? ca eu... :habarnam:
o sa inserez niste poze ca sa intelegeti ca nu stiu cum sa explic mai bine.
multumesc anticipat.

Attached Files



#2
midancea

midancea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.04.2009
am rezolvat problema cu "clipitul" alternativ. setasem eu ceva gresit in spry. nu stiu ce dar am rezolvat steergand tot ce se gasea in folderul spry( am distrus raul de la radacina :D ). buba e ca a trebuit sa sterg toate paginile site-ului. nu erau definitivate dar muncisem ceva timp la ele. oricum... s-a rezolvat.

in schimb alta e problema mai grava. daca deschid pagina cu IE nu am dropmenu. daca stau cu mouse-ul deasupra butonului nu imi coboara submeniul(poza 2). raspunde doar la click...si ma trimite la link, daca a fost setat,daca nu esti blocat in pagina si nu poti intra in submeniu.
help please!!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate