Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

SUPERMARKET

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
clbtrip

clbtrip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.09.2009
Salutare!Va deranjez si eu cu o problema.Vreau sa deschid un magazin, mai exact un supermarket.Stiu ca trebuie deschis intr- o zona destul de populata, langa blocuri, scoli etc.Ca oras este Bucuresti unde intalnim o concurenta destul de puternica.
Vreau sa stiu daca e cineva in domeniu sau cineva care se pricepe la urmatoarele:

- unde gasesc noile norme europene in ceea ce priveste alimentatia publica ( marimea depozitului, grup sanitar+ dus angajati, sistemul de aerisire si ventilatie, frigider pt marfa degradata, la cat timp trebuie facuta dezinsectie etc.)
- ce acte imi trebuiesc ca sa deschid
- ce dimensiune trebuie sa aiba o astfel de locatie ( vreau sa inchiriez, nu sa construiesc )
- cat ar costa o casa de marcat
- ce salariu se ofera uneo vanzatoare in general
- daca imi trebuie un direcor care sa se ocupe de angajari si supraveghere
- cate taxe exista intr-un magazin si care sunt ele ( ma refer la cea de tejghea, de amplasare a produsului etc.. )
- stiu ca furnizorii de marfa lasa clientul cu plata si pana la 90 de zile, in schimb nu stiu care ar fi adaosul practicat in supermarketuri de obicei.

Altceva nu stiu ce sa mai intreb.Daca stiti mai bine anumite lucruri va rog sa imi spuneti.
mulztam!

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
1. nu, avertismentul NU era pentru tine.
nu cred ca era chiar asa greu sa-ti dai seama de asta.
2.natashka, ai pm, ca am postat aici si s-a infoiat clbtrip fara macar sa inteleaga pentru cine era postul meu.

mai departe de aici orice mesaj off-topic va fi sters

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate