Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

North Lane Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#37
cristinaarvat

cristinaarvat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2010

 xzipp, on 11th August 2010, 23:50, said:

Sal. Am citit si eu cu interes cele spuse de tine. Noi suntem pe cale sa achizitionam un apartament in blocul 38. Ce pot sa iti zic.. Pana acum nu am avut probleme. Poti sa fi un pic mai detaliat legat de acele "bete in roate" si cam care ar fi dezavantajele majore identificate de tine.
Merci..


Buna ziua,

Eu am asistat in timpul vizitei mele la o discutie cu un locatar si dezvoltator.Dezvoltatorului i se cereau detalii despre asociatie pentru ca respectivul habar nu avea de asociatie si statea in bloc de ceva vreme :))

Asa ca eu cred ca acolo cam sunt 2 tabere de locatari... .

#38
cristinaarvat

cristinaarvat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.08.2010

 parti2010, on 12th August 2010, 14:32, said:

Deci vor trece luni intregi sa ajungeti sa faceti contract cu Enel.Noi ne chinuim de luni de zile si abia pe 1 iulie au adus contorul apartamentului meu cu toate ca noi ne-am mutat acolo din Sept 2009.Dezvoltatoarea are relatii la Enel Muntenia si e imposibil sa reusesti sa-ti faci contractul pentru ca interesul ei ei sa platesti la pausal, adica eu care am apartament de 2 camere platesc la fel ca cei de la 4 camere la energia electrica, pana acum o luna nu a m avut aer conditionat si in conditiile in care noi venim acasa la ora 19 seara imi factura dezvoltatoarea 150 RON si parti comune de fiecare 50 ron , ti se pare OK?
Astazi pe primul bloc, Apicultorilor 10 a iesit documentul de la Judecatorie pentru asociatia de proprietari, document pe care dezvotatoarea nu a vrut sa-l semneze, deci ea nu face parte din asociatie.Eu fac parte din aceasta asociatie, impreuna cu alti cative locatari ne-am zbatut sa obtinem semnaturile suficineta pentru infiintare si astazi in sfarsit am invins , si prin metode corecte!


Buna ziua inca o data.Referitor la relatia Enel-client...e cam prea greoaie...se misca foarte greu lucrurile acolo. Eu am si o casa si vreau sa iau un apartament pt copii mei. La casa am alergat atat eu cat si sotul meu peste 6 luni pana am aflat mersul lucrurilor. Apoi am angajat inca 3 firme cpana am obtinut contoarul mult dorit. Asa ca asteptarea de 10 luni pentru un bloc cu atatea apartamente .. e super ok.

#39
xzipp

xzipp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.02.2005
Buna ziua,

A trecut ceva timp de cand nu a mai postat nimeni pe forum.. Intre timp s-a finalizat si blocul 38A si au aparut noi locatari.
Sunt persoane care s-au mutat, acolo?
Noi am achizitionat un apartament model 8 si vroiam sa ne mai cunoastem...

#40
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010

 xzipp, on 2nd November 2010, 09:37, said:

Buna ziua,

A trecut ceva timp de cand nu a mai postat nimeni pe forum.. Intre timp s-a finalizat si blocul 38A si au aparut noi locatari.
Sunt persoane care s-au mutat, acolo?
Noi am achizitionat un apartament model 8 si vroiam sa ne mai cunoastem...


Buna da am vazut ca s-a finalizat si blocul nou.Prietena mea si-a luat apartament in acel bloc si am inteles ca s-au miscat repede si cu finisajele. Mie mi-a placut ce s-a facut acolo.

La tine cum a iesit si sa ai parte de casa noua.  Acum trebuie sa dam petrecerea de Casa noua :)) .Se pare ca o sa avem ceva petreceri in acest bloc ca sunt cateva date.

#41
xzipp

xzipp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.02.2005

 cipridra, on 12th November 2010, 17:48, said:

Buna da am vazut ca s-a finalizat si blocul nou.Prietena mea si-a luat apartament in acel bloc si am inteles ca s-au miscat repede si cu finisajele. Mie mi-a placut ce s-a facut acolo.

La tine cum a iesit si sa ai parte de casa noua.  Acum trebuie sa dam petrecerea de Casa noua :)) .Se pare ca o sa avem ceva petreceri in acest bloc ca sunt cateva date.


Buna. Bineinteles ca au fost mici probleme legate de finisaje insa imi place cum a iesit. Nu prea am ce sa reprosez (doar poate ca nu merge liftul, inca). Oricum testul de calitate va fi vizibil in timp si e cel mai important.

#42
crionut

crionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2008

 xzipp, on 29th November 2010, 10:10, said:

Buna. Bineinteles ca au fost mici probleme legate de finisaje insa imi place cum a iesit. Nu prea am ce sa reprosez (doar poate ca nu merge liftul, inca). Oricum testul de calitate va fi vizibil in timp si e cel mai important.


Buna,


Am avut o discutie cu dezvoltatorul, in ideea de a cumpara un apartament acolo. momentan , nu am luat decizia finala.As avea cateva intrebari catre cei care locuiesc deja :
  - Centrul Social ce impact are asupra locatarilor?
  - Se simte mirosul de la Institut?
  - vecinii blocului 38 sunt de caliatate (cei de la case)?
  - dezvoltatorul este serios in discutii si promisiuni?
Va multumesc celor care imi puteti da mai multe informatii

#43
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Eu tatonez de ceva vreme North Lane, sunt curios ce o sa se intample cu etajul 6 retras de la 38A, ca nu cred sa cumpere nimeni magaoaia.
Stie cineva care sunt chiriile in bloc? Am vazut ca inchiriaza chiar dezvoltatorul acolo.

#44
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010
Prietena mea nu aa vut probleme...
s-a mutat deja la noua casa si:
Nu sunt deranjanti cei de l acentrul socila (noi am fost zi pe frig si pe caldura si chiar daca erau pe afara nu au facut probleme)
De la institut nu se simtea mirosul nici cand era caldura aia de asta vara.
dACA AI FOST ACOLO AI VAZUT CA IN JUR SUNT CASE NOI ... nu se pune problema ca ar fi vreo darapanatura...si sunt amabili...deja ne salutam cu dansii cand iesim sau intram in scara.

Pana acum dezvoltatorul nu a gresit cu nimic fata de noi...ce am vorbit asa a ramas.

Sper ca ti-am fost de ajutor...si cine stie...poate ne intalnim pe scara :)


 crionut, on 6th December 2010, 01:52, said:

Buna,


Am avut o discutie cu dezvoltatorul, in ideea de a cumpara un apartament acolo. momentan , nu am luat decizia finala.As avea cateva intrebari catre cei care locuiesc deja :
  - Centrul Social ce impact are asupra locatarilor?
  - Se simte mirosul de la Institut?
  - vecinii blocului 38 sunt de caliatate (cei de la case)?
  - dezvoltatorul este serios in discutii si promisiuni?
Va multumesc celor care imi puteti da mai multe informatii


#45
tottenham_1882

tottenham_1882

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 26.09.2007
Stie cineva daca preturile de pe site sunt valabile? Se mai negociaza?

#46
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010

 tottenham_1882, on 20th December 2010, 11:50, said:

Stie cineva daca preturile de pe site sunt valabile? Se mai negociaza?


Buna ,

Prietena mea a mai discutat pe marginea pretului afisat. Noi am fost multumiti.

Bafta si tie

#47
butterfly2404

butterfly2404

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2011

 cipridra, on 20th December 2010, 12:53, said:

Buna ,

Prietena mea a mai discutat pe marginea pretului afisat. Noi am fost multumiti.

Bafta si tie

Buna,

Intentionez si eu sa cumpar un apartament in 38A si vroiam sa intreb ce inseamna mai exact negociat, daca poti sa imi spui. In sensul ca as vrea sa stiu cam cat a reusit sa scada din pretul final?

#48
tottenham_1882

tottenham_1882

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 26.09.2007

 butterfly2404, on 11th January 2011, 12:29, said:

Buna,

Intentionez si eu sa cumpar un apartament in 38A si vroiam sa intreb ce inseamna mai exact negociat, daca poti sa imi spui. In sensul ca as vrea sa stiu cam cat a reusit sa scada din pretul final?

Corect, sa stim daca ne mai agitam sau nu...
Preturile de pe site sunt deja foarte mari fata de ce se vinde in zona. Totusi raman interesat pentru ca blocurile arata frumos.

#49
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010
Nu stiu daca preturile sunt neaparat ridicate....asta avand in vedere ce finisaje folosesc si ce obiecte sanitare...sunt de calitate. Nu le schimbi mediat ce te muti.

Noi am vazut blocul din faza de constructie si ni s-au parut ok lucrarile...


 tottenham_1882, on 12th January 2011, 17:52, said:

Corect, sa stim daca ne mai agitam sau nu...
Preturile de pe site sunt deja foarte mari fata de ce se vinde in zona. Totusi raman interesat pentru ca blocurile arata frumos.


#50
butterfly2404

butterfly2404

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2011
Maine mergem si noi sa vedem ansamblul. Revin cu detalii :)


 cipridra, on 14th January 2011, 16:14, said:

Nu stiu daca preturile sunt neaparat ridicate....asta avand in vedere ce finisaje folosesc si ce obiecte sanitare...sunt de calitate. Nu le schimbi mediat ce te muti.

Noi am vazut blocul din faza de constructie si ni s-au parut ok lucrarile...


#51
tottenham_1882

tottenham_1882

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 26.09.2007

 butterfly2404, on 14th January 2011, 18:59, said:

Maine mergem si noi sa vedem ansamblul. Revin cu detalii :)

Ok, asteptam opinii.. :)

#52
butterfly2404

butterfly2404

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.01.2011

 tottenham_1882, on 15th January 2011, 23:20, said:

Ok, asteptam opinii.. :)
am fost, am vazut, mi-a placut doar ca...apartamentul de 3 camere care mi-a placut mie are o suprafata foarte mica (68mp, fara balcon, respectiv 80mp cu tot cu balcon). bucataria cam mica, 6mp - 7mp...
in concluzie mi se pare cam mult 140000 euro pt un apartament de 3 cam cu suprafata de 68mp la care mai s-ar mai adauga aproape 20000 eur pentru un loc de parcare si o boxa. adica toata distractia te duce undeva la 160000 eur
in rest, zona super ok, finisajele de calitate... in principiu am ramas cu o impresie buna... dar mai cautam :)

#53
tottenham_1882

tottenham_1882

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 26.09.2007

 butterfly2404, on 17th January 2011, 15:47, said:

am fost, am vazut, mi-a placut doar ca...apartamentul de 3 camere care mi-a placut mie are o suprafata foarte mica (68mp, fara balcon, respectiv 80mp cu tot cu balcon). bucataria cam mica, 6mp - 7mp...
in concluzie mi se pare cam mult 140000 euro pt un apartament de 3 cam cu suprafata de 68mp la care mai s-ar mai adauga aproape 20000 eur pentru un loc de parcare si o boxa. adica toata distractia te duce undeva la 160000 eur
in rest, zona super ok, finisajele de calitate... in principiu am ramas cu o impresie buna... dar mai cautam :)

Bun, deci inseamna ca preturile de pe site sunt oarecum valabile.
Ma gandeam ca au tinut pasul cu realitatea, dar se pare ca nu.
160k euro pentru un apartament de 3 camere acolo este de domeniul SF.

#54
cipridra

cipridra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2010
Buna,

Din curiozitate in ce bloc ai vazut apartamentul asta?

Ca in al treila bloc unde stam noi nu au la aceste preturi (ca si noi ne-am interesat de 3 camere initial si stiu ca erau asa de scumpe cum spui.


 butterfly2404, on 17th January 2011, 15:47, said:

am fost, am vazut, mi-a placut doar ca...apartamentul de 3 camere care mi-a placut mie are o suprafata foarte mica (68mp, fara balcon, respectiv 80mp cu tot cu balcon). bucataria cam mica, 6mp - 7mp...
in concluzie mi se pare cam mult 140000 euro pt un apartament de 3 cam cu suprafata de 68mp la care mai s-ar mai adauga aproape 20000 eur pentru un loc de parcare si o boxa. adica toata distractia te duce undeva la 160000 eur
in rest, zona super ok, finisajele de calitate... in principiu am ramas cu o impresie buna... dar mai cautam :)


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate