Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

North Lane Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
dyanaellena

dyanaellena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2015
Salut ,

Am intentionat sa achizitionam un apartament de 4 camere in cadrul North Lane dar spre dezamagirea noastra...nu stiu sa isi vanda produsele .

Cele din Apicultorilor (din ce mai au disponibil )--ORIBILE --dar am ajuns la cel din Sisesti 225 unde am ramas placut impresionati de suprafata,felul in care erau impartite camerele si bineinteles terasa superba de mai bine de 30 mp .

Din pacate a trebuit sa renuntam la achizitionarea acestui apartament datorita nesimtirii si minciunilor spuse de agentii lor de vanzare .
La prima vizionare am intrebat de 2-3 ori care este pretul apartamentului iar raspunsul lor a fost 157.000 eur+TVA 5% ( SPECIAL AM INTREBAT DACA TVA-UL ESTE 5% ).La a doua vizionare aceeasi poveste , si ajungem astazi la o intalnire cu dna administrator de la care a trebuit sa smulgem cuvintele pentru ca nu sta fff bine la capitolul comunicare .
Dupa ce se gandeste cateva minute isi aduce aminte ca TVA-ul este de 24%...insa ne propune pentru un TVA de 5% sa achizitionam apartamentul cu o suma declarata care sa se incadreze in limitele legale iar restul de bani sa ii dam "pe incredere ",cash , fara vreun act doveditor.
Mie imi suna a evaziune fiscala...sa ceri cash diferenta de bani de la 80000 eur la 157000 , bani care nu vor figura nicaieri.

#128
toptronic

toptronic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2007
Am intrat si eu de curiozitate pe site-ul lor si nu am vazut la vanzare niciun apartament de 157.000 Euro si nicio "terasa superba de mai bine de 30 mp".
Este posibil sa fie o incurcatura?

#129
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
http://www.north-lan...planuri-225.php

http://www.north-lan...-225c/2 4 1.jpg

#130
dyanaellena

dyanaellena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2015
nope, ma jos regasiti link-ul cu lista de preturi . e vb de ap.241 / 4 camere / 157 k

http://www.north-lan...planuri-225.php

ne-a ajutat Vlad Alexandru mai repede...multu :)

#131
toptronic

toptronic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.04.2007
Acum am vazut ... sorry, my bad!

#132
silviu_andrei

silviu_andrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.01.2009
Salutare,

Nu s-a mai scris de ceva vreme pe acest topic, insa nu am vazut mai nimic despre un anume subiect.

Vroiam sa va intreb daca a cumparat cineva un apartament in Bd Apicultorilor nr 70-72 (cred ca e ultimul bloc construit de Northlane / cel mai aproape de padurea Baneasa) si daca imi poate spune cat sunt de deranjante seriile (zilnice) de trageri de la Jandarmerie / din Poligonul Baneasa.

Multumesc mult,
silviu

#133
Ringwraith

Ringwraith

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 20.05.2005
Salutare.

As fi si eu interesat de un eventual feedback al celor care locuiesc in vreunul din blocurile Northlane de pe Apicultori, sunt interesat de cumpararea unui apartament si m-ar interesa pareri legate de calitatea constructiei, probleme aparute in timp, probleme legate de vecinatati, etc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate