Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dreamweaver-problema mica

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
IroN_vW

IroN_vW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 11.07.2007
Sal.
Am diverse pagini pe care am pus cateva mici poze. Am setat ca atunci cand dau click pe ele sa se deschida o alta fereastra cu o poza mai mare(open browser window).
Problema mea este ca intr-o pagina nu merge. Nu da nici o eroare ci pur si simplu actiunea "open browser window" nu are loc cand dau click pe poza. Numai in IE merge, dar in restul nu. Nu pot sa-mi dau seama de la ce ar putea fi. Paginile sunt aprope identice si nu-mi dau seama sa se fi strecurat vreo eroare in coduri.
Daca aveti vreo idee ar fi tare binevenita.
O alta mica problema ar fi "onmouseover". La actiunea "open browser window" cursorul mousului nu se mai schimba. As dori sa stiu ce cod este (nu cred ca nu este) ca sa-l fac sa mearga.
Am uitat sa mentionez ca folosesc Dreamweaver cs3, dar nu cred ca are vreo importanta.
Multumesc.

#2
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Sunt mai utiles scripturille ajax care lucreaza la onmouseover pentru preview mai mare si la click sa faca ce vrei tu, adica sa iti redea poza respectiva la o rezolutie mai mare. Cu siguranta ai gresit ceva in codul din pagina unde spui ca nu merge, lipseste ceva marunt si iti anihileaza restul codului. In DW ai "check browser support" si vezi ce incompatibilitati ai in sursa.
Cursorul, daca este unul generic, il faci din .css sau din style daca este folosit rar.
Daca inteleg bine, folosesti java? ai grija la numerotarea id-urilor, sa nu cumva sa il ai de 2 ori ....

#3
IroN_vW

IroN_vW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 11.07.2007
Mersi pt raspuns. Nu codul era gresit si cred ca ceva din pagina. Oi fi facut eu ceva la un moment dat gresit.  Problema s-a rezolvat repede pt ca in mare parte era facut deja template(in mare parte editabil) si am refaut pagina(adaugand din nou template-ul si ce pusesem in plus fata de template). :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate