Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

BRD Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
3068 replies to this topic

#73
SaraHaytham

SaraHaytham

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.09.2009

View PostEagles, on 22nd September 2009, 12:32, said:

0213026163 Serviciul calitate (pe site apare la contact ca fiind nr. pentru reclamatii si sesizari)
0213026161 Vocalis

Eu am sunat la primul numar. Dupa ce am ascultat putina muzica mi-a raspuns o tipa f. amabila. Cum titularul cererii de credit este sotia mi-a cerut numarul ei de telefon si dupa cateva minute a sunat-o sa verifice. Dupa inca cateva minute a sunat-o si i-a spus ca dosarul pleaca astazi la fond. Dosarul era la ei in centrala de miercuri dimineata.

Care aveti dosare in asteptare in centrala va sfatuiesc sa sunati.
Banuiesc ca la voi inca nu a trecut de analiza FNG, nu?

View Postkraluca, on 22nd September 2009, 10:39, said:

buna
la mine nu stau la fel lucrurile: am semnat CG care s-aintors la fond, ne-au spus sa mergem la notar si sa facem cerere pt cartea funciara (nu cunosc termenii de specialitate), dupa care, cu actele de la apartament notarul sa intocmeasca contracul vc, care urmeaza a fi trimis la agnetie, dupa care la sucursala. cand vine OK-ul de la sucursala pt contractul vc, vine si contractul de credit. si referitor la plati, ne-a spus ca le vo face pe toate în acceasi zi.
nici nu stiu ce sa mai zic

Si mai complicat... se pare ca la BRD, fiecare sucursala/agentie lucreaza dupa alte reguli. Voi, cand ati semnat CG, ati vazut cumva daca erau semnate si de catre fond? Ca nu inteleg, daca da, de ce s-ar mai intoarce acolo..
Cat despre semnarea CC odata cu CVC, e prima oara cand aud... Noi le-am semnat odata cu CG si plata comisioanelor.
Stiu ca plata se va efectua in aceeasi zi cu semnarea CVC, intrebare e: cand se va semna CVC; mie agentia imi tot spune ca n-a primit raspuns din back-office, iar notarul e plin de draci, ca nu-i raspunde agentia la telefon, pentru nu stiu ce acte...

#74
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
pai nu a trecut din moment ce de abea astazi pleaca la fond.

#75
SaraHaytham

SaraHaytham

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.09.2009

View PostEagles, on 22nd September 2009, 14:39, said:

pai nu a trecut din moment ce de abea astazi pleaca la fond.

Te intrebam pentru ca ai scris "dosar". La mine e problema ca aia de la banca , dupa semnarea CC si CG, mi-a spus ca aceste contracte s-au intors la Fond. Ma gandeam ca si tu esti in aceeasi situatie, dar vazand ca ai scris "dosar" si nu "contracte", banuiam ca esti in alta situatie decat a mea. Asta a fost.

#76
kraluca

kraluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.09.2009

View PostSaraHaytham, on 22nd September 2009, 14:38, said:

Si mai complicat... se pare ca la BRD, fiecare sucursala/agentie lucreaza dupa alte reguli. Voi, cand ati semnat CG, ati vazut cumva daca erau semnate si de catre fond? Ca nu inteleg, daca da, de ce s-ar mai intoarce acolo..
Cat despre semnarea CC odata cu CVC, e prima oara cand aud... Noi le-am semnat odata cu CG si plata comisioanelor.
Stiu ca plata se va efectua in aceeasi zi cu semnarea CVC, intrebare e: cand se va semna CVC; mie agentia imi tot spune ca n-a primit raspuns din back-office, iar notarul e plin de draci, ca nu-i raspunde agentia la telefon, pentru nu stiu ce acte...
CG era semnat si stampilat de fond. am intrebat ofiterul de credit daca nu semnat si contractul de credit sau daca platim ceva in momentul in care am semnat CG si mi-a spus ca nu. Toate platile se fac in aceeasi zi, adica in aceeasi zi platesc si comisionul la fond, asigurarea, etc
Foarte ciudat! va voi tine la curent!

#77
SaraHaytham

SaraHaytham

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.09.2009

View Postkraluca, on 22nd September 2009, 15:00, said:

CG era semnat si stampilat de fond. am intrebat ofiterul de credit daca nu semnat si contractul de credit sau daca platim ceva in momentul in care am semnat CG si mi-a spus ca nu. Toate platile se fac in aceeasi zi, adica in aceeasi zi platesc si comisionul la fond, asigurarea, etc
Foarte ciudat! va voi tine la curent!
Da... sa ne tii la curent; si eu o sa va tin. Sunt curioasa cat mai am de asteptat. Mai rau e ca nici notarul nu poate comunica cu asta de la banca,sa stie ce are de facut. Si a facut cererea pentru extrasul de carte funciara de autentificare ieri, deci va expira vineri. Daca pana vineri nu semnam cvc, trebuie sa platesc eu alt extras, adica 200ron, la urgenta.

#78
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Dintre cei care ati terminat deja raspundeti-mi si mie ce se plateste in lei si ce in euro? Creditul este in euro.
de la banca ni s-a zis ca totul se plateste in euro mai putin ce s eplateste la notar.

#79
alexandrugrg

alexandrugrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2008

View Postelenusk, on 21st September 2009, 18:15, said:

Buna ziua,

Astazi am depus o parte din acte la BRD suc C-tin Brancoveanu. MAi are cineva dosarul aici?

Eu am o nedumerire, si anume:
Ofiterul de credite mi-a cerut copii dupa actele apartamentului ca sa le trimit in centrala pt o verificare juridica si daca sunt ok o sa mergem sa facem precontractul. Asa s-a intamplat si in cazul vostru?
Buna ! si noua ne-a cerut si precontractul odata cu actele apartamentului si daca trece de juridic, atunci ii ducem si declaratia si adev de venit etc

#80
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
EU SUNT ANTIBRD DAR DACA TOT VRETI CU EI....NEVER CU AGENTIA BRD GORJULUI.
DE TOATA JENA COMPORTAREA SI NEPROFESIONALISMUL.

#81
alexandrugrg

alexandrugrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2008

View PostCorina2009, on 14th September 2009, 15:35, said:

Foaie verde de bujor..
Sa va povestesc de zor...

Intr-o frumoasa zi de vara, pe 14 iulie, pasii mi-au fost indreptati catre o agentie, a brd-ului, mai exact G.
O donsoara tanara , senina si cocheta, poate prea tanara pentru problema mea....m-a lamurit ce acte sa duc sa iau startul in Programul prima casa.
Constiincioasa cum ma stiti a doua zi eram cu jumatate din ele la aceeasi donsoara.
Sfatuita de ea mi-am cautat apartamantu'  sa fie dupa 80, am dat avansu' si pus termen de semnat actele finale pe 1 octombrie.

La 2 zile dupa actele apartamentului gata a venit evaluatorul, deci intr-o saptamana si jumatate am avut dosarul COMPLET, mai exact pe 23 iulie.

Bon......

Si am asteptat, si iar asteptat.....si nimic nu se intampla si timpul trecea.

Aflu de pe aici de noua declaratie notariala ceruta si de extrase expirate..sun si Da, imi raspunde o alta donsoara, la fel de firava dar pe deasupra si fonfaita ...si aveam dreptate, sa ma duc la banca sa le duc...deci eu am sunat ca altfel.....

Ce s-a intamplat cu prima donsoara? E in concediu o luna...si... si atentia mea cred ca a luat-o cu ea...ca deh, mirosea bine...

Ei hai, ca nu am nimic cu donsorele ca si eu sunt tot ....donsoara..dar cum am nimerit ca responsabilul de agentie..ca derector nu era...era donsor... :rolleyes:

Soarta zic....doar ca la fel, nu ma multumea si lamurea niciodata  fizicu-i firav in problema arzatoare ce o aveam eu........

Dar sa revenim la chintesenta....

Si tot stand....pe 24 august sunt anuntata ca dosarul E complet si pleaca a Fondu'...ca uite acum a venit curieru si l-a luat...
Fiuuu, ce noroc pe mine ca am dat de tine, imi venea sa zic...


Si mai stau o saptamana si suna telefoanele...ca dracii si vin milioanele, cu sacii, pardon, o luai pe aratura, e de la Prima acasa, scuze...

Suna telefonul fix la firma sa ceara date despre mine si raspund tot eu, confirm datele de pe adeverinta si nu erau ei lamuriti cu sediul
firmei de ce e pe Giurgiu si eu caut la Buc....dar nici eu nu eram lamurita desi ma verifica acum la firma cand dosarul se presupunea ca e la fond si eu trecusem de juridic, financiar si risc....
Sun iar in banca si imi zice d-ra inlocuitoare, Fonfaita, zicem sa nu le incurcam...ca a venit un e=mail cu probleme la dosarul meu si daca nu le rezolvam se blocheaza dosarul..

Sa te....imi venea sa-i zic, vorba lu cumnatu'...

Am impins din nou usa agentiei, asezat la masa la domn responsabil si luat punctual problemele.....cica firma unde lucrez are datorii la stat..daca 20.000 de lei E datorii......cica eu ce caut cu dosarul la ei daca firma e pe Giurgiu si eu cu domiciliul pe Arges..sa dau punctul de lucru al firmei..SI DACA N-ARE PUNCT IN BUC??? :lol: si problema 3 in mailu...de ce am crestere brusca a salariului cu mai mult de 20 % cat accepta banca.

Sa se mire prostii care intreaba, na, am zis si eu in gandu-mi de domnisoara.

Instruia si citita pe softpedia i-am dat peste nas ca problemele astea nu vin de la Fond  care conform Monitorului Oficial are alte indatoriri, nu sa imi verifice mie adeverinta, am fost contrazisa pe fata de o duamna directoare de la credite..am mai asteptat o rezolvare cateva zile, am mers personal la fond si mi s-a confirmat ca dosarul nicio clipa nu a fost la ei.... si apoi mi-au pus dosarul in brate si trimis pachet la o sucursala din Giurgiu....asta dupa ce 3 zile m-am rugat de ei sa imi aduca dosarul inapoi in agentie...

Ironia sortii..eu care il vroiam plecat acum il doream cu ardoare netarmurita inapoi.

La cealalta sucursala l-a durut si pe domn director la maneca de la vesta, numai eu sunam, chiar de mi-a dat si acolo un raspuns negativ datorita salariului nici macar nu m-a sunat sa ma duc sa imi iau dosarul din banca....iar astazi, 14 septembrie, dupa 2 luni, am dosarul asa cum l-am dus.


Ce reprosez?

Minciuna, dezinformarea, prostia si nesimitirea.

Cum poti dupa o luna si jumatate sa pui problema ca nu are ce cauta dosarul la ei, ca e principilu teritorialitatii, si sa il mut?
Cum poti dupa o luna si jumatate sa vezi cresterea salariului mai mult de 20 % cat accepta banca?
Cum poti sa primesti dosare cand nici macar nuu se definitivase normele acestui Program, Prima casa de nebuni?
Cum poti minti cu nerusinare si aduce un om in deznadejde ca problemele sunt de la Fond?
Puteam face ceva la cap, desi cred ca si facui, gandindu-ma ca indiferent cu ce banca o iau de la cap tot la Fond ma voi bloca, nu?

Am plans, jelit, deznadajduit, am vrut sa ma apuc de fumat....am injurat, am scos toata frustrarea din mine si dezgustul la adresa lor si dupa o saptamana , cu mintea limpede, m-am gandit...ce e de facut?
Cum optimismul ne e caracteristic am inrosit telefonul si m-am decis...o iau de la capat.
Ce nu te dboara te face mai puternic.

Si azi o luai de la capat cu bcr-ul.
Am scapat de donsoare, am doamne cu care colaborez.

Asa ca aveti mare grija, informati-va si nu mai credeti  in fonctionari ca nu se merita!

Corina, spune-mi si mie te rog...de cate luni aveai salariul marit cand te-ai dus la banca? si mie mi s-a marit salariul, dar deja am 5 luni, si ma gandesc sa nu ma trimita la plimbare.La BCR ( am inteles ca acolo te-ai dus pana la urma, au zis ceva de salariu?)

Mersi si mult succes

#82
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Am salariul marit o data cu schimbarea de functie in urma unui curs perfect valabil, cu diploma,...de la 1 martie 2009....marit de la 800 de lei la 3300.
S-a tinut sedinta pe tema asta....in centru , directorul economic cu nu stiu cine... si au zis NU, marire mai mare de 20 % cat accepta banca.

La bcr nu accepta marire de 100 % in ultimele 3 luni....asa ca nu sunt probleme deocamdata...nu au ei treaba cu ce s-a intamplat acum 6 luni cu salariul meu si mai ales ca repet, am si motivatia cresterii...

Edited by Corina2009, 22 September 2009 - 15:08.


#83
mariamaria29

mariamaria29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.09.2009
Va rog, puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri. Vad ca sunteti cu mult inaintea mea :) (eu nici nu am depus dosaru, nu am ales nici banca.. in schimb am actele...)
Imi pare rau dar nu prea pricep care este ordinea.
Din cate am inteles:
1. trebuie sa depun toate actele legate de veniturile mele
2. dupa actele apartamentului
3. dosarul o sa fie verificat de banca
4. dosarul pleaca la fond... etc..
imi spuneti cand ati depus actele de la evaluator?

In plus daca eu vreau un apart. de 75.000 (pretul vanzatorului) si evaluatorul zice ca val. doar 70.000. Pe ce valoare se face contractul cu banca? pe cat spune evaluatorul sau pe cat spune vanzatorul?

Aveti idee cat la suta din val de la evaluator primesc de la BRD? adica cam la cat trebuie sa fie eval. aprat. ca sa pot sa primesc max din ce acorda banca (57.000)

Multumesc

Ps. sunt la inceput.....

#84
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007

View Postmariamaria29, on 22nd September 2009, 16:33, said:

Va rog, puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri. Vad ca sunteti cu mult inaintea mea :) (eu nici nu am depus dosaru, nu am ales nici banca.. in schimb am actele...)
Imi pare rau dar nu prea pricep care este ordinea.
Din cate am inteles:
1. trebuie sa depun toate actele legate de veniturile mele
2. dupa actele apartamentului
3. dosarul o sa fie verificat de banca
4. dosarul pleaca la fond... etc..
imi spuneti cand ati depus actele de la evaluator?

In plus daca eu vreau un apart. de 75.000 (pretul vanzatorului) si evaluatorul zice ca val. doar 70.000. Pe ce valoare se face contractul cu banca? pe cat spune evaluatorul sau pe cat spune vanzatorul?

Aveti idee cat la suta din val de la evaluator primesc de la BRD? adica cam la cat trebuie sa fie eval. aprat. ca sa pot sa primesc max din ce acorda banca (57.000)

Multumesc

Ps. sunt la inceput.....

La orice banca primesti maxim 95% din suma la care este evaluat imobilul. Recomand evaluatorul Preciss consulting. in 48 de ore ai raportul
eu am fost la doua banci pana acum la bt si la brd. ce am pati la bt gasesti in topicul dedicat: http://forum.softped...howtopic=587697

prima data te duci la banca sa intrebi daca te califici pentru suma pe care o vrei poti sa te duci doar cu ultimii fluturasi sau chiar fara nimic. ii spui ce venituri ai tu si sotul, te intreaba daca ai copii, daca ai alte credite (inclusiv overdraft) si iti spune la ce suma te incadrezi pentru credit.
apoi gasest casa, vb cu proprietarul sa iti dea copii dupa acte si un extras de CF pt informare si le depui la banca. Unele banci e posibil sa iti ceara antecontractul de la inceput. Noi il aveam deja facut cand l-am depus la brd.
dupa ce jice juristul ok te cheama cu actele de venit, completezi cererea de credit, completezi tot dosarul si a 2-a zi pleaca in centrala pentru analiza financiara unde stau cam 1 saptamana si daca totul e ok pleaca la fond.
extrasul de cf pt informare si declaratiile notariale sunt valabile 15 zile asa ca cel mai bine le faci inainte sa te duci cu adeverintele de venit.

#85
ictin

ictin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.01.2008

View Postmariamaria29, on 22nd September 2009, 16:33, said:

Va rog, puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri. Vad ca sunteti cu mult inaintea mea :) (eu nici nu am depus dosaru, nu am ales nici banca.. in schimb am actele...)
Imi pare rau dar nu prea pricep care este ordinea.
Din cate am inteles:
1. trebuie sa depun toate actele legate de veniturile mele
2. dupa actele apartamentului
3. dosarul o sa fie verificat de banca
4. dosarul pleaca la fond... etc..
imi spuneti cand ati depus actele de la evaluator?

In plus daca eu vreau un apart. de 75.000 (pretul vanzatorului) si evaluatorul zice ca val. doar 70.000. Pe ce valoare se face contractul cu banca? pe cat spune evaluatorul sau pe cat spune vanzatorul?

Aveti idee cat la suta din val de la evaluator primesc de la BRD? adica cam la cat trebuie sa fie eval. aprat. ca sa pot sa primesc max din ce acorda banca (57.000)

Multumesc

Ps. sunt la inceput.....
Pot sa iti spun ca la un credit normal BRD accepta 80% din valoarea evaluarii, iar la prima casa 95%, maxim 57.000. Nu stiu cum o mai fi acum, dar cand am depus eu dosarul initial (la inceputul lui iulie) mi s-a spus ca pretul de vanzare cumparare nu are voie sa fie mai mare decat valoarea evaluarii. Si avand in vedere ca am facut evaluarea in iulie, si abia acum am terminat, cam poti sa iti faci o idee cat dureaza cu prima casa.
Si ca procedura ar fi cam asa:
1. intai depui actele de venit
2. dupa ce se verifica actele de venit si te incadrezu, ti se inmaneaza o lista cu evaluatori
3. de aici inainte poti sa faci evaluarea, si sa dai copii dupa actele imobilului la banca sa se faca analiza juridica.
4. NU RECOMAND sa inchei precontract pana nu termini punctul 3. Am avut surpriza sa ma incurc cu imobile suspecte juridic, si daca incheiam antecontract inainte de verificarea bancii, eram un "fericit" tepuit
5. Se depune toata documentatia: antecontract, extras de carte funciara in original si ce mai trebuie
6. astepti cam 3 saptamani.
7. mai scoti o CF in original(fondul cere ca extrasul de CF sa nu fie mai vechi de 15 zile)
8 dosarul se trimite la fond
9. astepti cam 2-3 saptamani
10. dosarul se intoarce de la fond in centrala
11. astept cam 3 zile. Semnezi contract de credit
12. astepti cam 2-3 zile. Felicitari. Ai ajuns la final! (asta daca ai noroc si a mers totul foarte bine) Acum poti sa semnezi CVC

#86
alexandrugrg

alexandrugrg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 29.04.2008

View PostCorina2009, on 22nd September 2009, 16:01, said:

Am salariul marit o data cu schimbarea de functie in urma unui curs perfect valabil, cu diploma,...de la 1 martie 2009....marit de la 800 de lei la 3300.
S-a tinut sedinta pe tema asta....in centru , directorul economic cu nu stiu cine... si au zis NU, marire mai mare de 20 % cat accepta banca.

La bcr nu accepta marire de 100 % in ultimele 3 luni....asa ca nu sunt probleme deocamdata...nu au ei treaba cu ce s-a intamplat acum 6 luni cu salariul meu si mai ales ca repet, am si motivatia cresterii...

Mersi pt informatii

#87
SaraHaytham

SaraHaytham

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.09.2009

View PostEagles, on 22nd September 2009, 15:19, said:

Dintre cei care ati terminat deja raspundeti-mi si mie ce se plateste in lei si ce in euro? Creditul este in euro.
de la banca ni s-a zis ca totul se plateste in euro mai putin ce s eplateste la notar.
Se plateste totul in euro, asa cum ti-au spus; dar e ok daca ai lei, sau un cont in lei, deschis la BRD. Fac ei schimbul valutar, odata cu transferul.
Taxele notariale, legalizarea conventiei ( e un act tot de notar redactat ) si intabularea, se platesc in lei.

View Postictin, on 22nd September 2009, 17:19, said:

...
8 dosarul se trimite la fond
9. astepti cam 2-3 saptamani
10. dosarul se intoarce de la fond in centrala
11. astept cam 3 zile. Semnezi contract de credit
12. astepti cam 2-3 zile. Felicitari. Ai ajuns la final! (asta daca ai noroc si a mers totul foarte bine) Acum poti sa semnezi CVC

Ictin si altii au fost cazuri fericite, cand au asteptat doar 2-3 intre semnare CG, CC si semnare CVC. Noi am facut o saptamana, astazi, de cand am semnat CC si CG, iar pana acum nu stim cand vom putea semna CVC. Maine sun iar la agentia idioata, iar daca tot habar n-au, ii reclam. Cu reclamatii si insistente da roade, altfel- mai greu.
Multa bafta, rabdare de fier si tupeu cand va veti lua de ei...

Ictin, tu ai depus actele la o agentie BRD, sau sucursala? Stii cumva carui grup BRD apartinea?

#88
ictin

ictin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 11.01.2008

View PostSaraHaytham, on 22nd September 2009, 20:07, said:

Se plateste totul in euro, asa cum ti-au spus; dar e ok daca ai lei, sau un cont in lei, deschis la BRD. Fac ei schimbul valutar, odata cu transferul.
Taxele notariale, legalizarea conventiei ( e un act tot de notar redactat ) si intabularea, se platesc in lei.



Ictin si altii au fost cazuri fericite, cand au asteptat doar 2-3 intre semnare CG, CC si semnare CVC. Noi am facut o saptamana, astazi, de cand am semnat CC si CG, iar pana acum nu stim cand vom putea semna CVC. Maine sun iar la agentia idioata, iar daca tot habar n-au, ii reclam. Cu reclamatii si insistente da roade, altfel- mai greu.
Multa bafta, rabdare de fier si tupeu cand va veti lua de ei...

Ictin, tu ai depus actele la o agentie BRD, sau sucursala? Stii cumva carui grup BRD apartinea?
Apartinea de grupul Nord-Est si era agentie, dar adevarul e, si trebuie sa recunosc, ca ofiterul de credit a fost genial. Daca ar fi fost mai multi oameni ca el in BRD, as fi putut sa spun ca BRD este banca ideala, si nu exagerez. La semnarea CG deja aveam programarea facuta la notar si ofiterul mi-a spus ca pot sa il semnez si in ultimul moment, am depins de momentul cand a fost trimis in centrala (si in centrala daca erau mai multi oameni ca el nu mai depaseam eu termenul la antecontract)

#89
SaraHaytham

SaraHaytham

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.09.2009

View Postictin, on 22nd September 2009, 22:41, said:

Apartinea de grupul Nord-Est si era agentie, dar adevarul e, si trebuie sa recunosc, ca ofiterul de credit a fost genial. Daca ar fi fost mai multi oameni ca el in BRD, as fi putut sa spun ca BRD este banca ideala, si nu exagerez. La semnarea CG deja aveam programarea facuta la notar si ofiterul mi-a spus ca pot sa il semnez si in ultimul moment, am depins de momentul cand a fost trimis in centrala (si in centrala daca erau mai multi oameni ca el nu mai depaseam eu termenul la antecontract)
Inteleg de aici ca tu ai lucrat cu notarul bancii. Asa e?
Ca si mine, ai depus dosarul tot la una din agentiile grupului NE. In fine, am primit si eu astazi ok-ul pentru semnare cvc, a trebuit sa sun notarul sa facem programare. Vine consilierul meu de credit la notar, sa semnam acolo. Am inteles ca nu-si va primi vanzatorul banii pana cand nu aduce la banca nu stiu ce dovada ca s-a trecut ipoteca in favoarea statului ( probabil vreun alt extras, ceva...). Stiam ca in alte cazuri trasferul e automat, in momentul semnarii cvc... acum, iar apar diferente intre modalitatile de lucru...  Abia astept sa treaca si ziua de maine!

#90
vali3_08

vali3_08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 25.11.2006

View Postbubulina27, on 21st September 2009, 17:14, said:

buna! ai primit un raspuns de la banca.eu inca nimic.au trecut o saptamana jumate.lunga mai e asteptarea asta.

Am vorbit ieri cu tipa de la banca si mi-a zis ca mai trebuie 3 semnaturi, a trecut de doi directori, faza e ca s-au adunat multe dosare pentru ca au fost in concedii toti astia care dau ultimele OK-uri. Oricum trebuie sa prelungesc antecontractul pentru a doua oara.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate