Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

BCR Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
7193 replies to this topic

#37
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Azi am dus si eu restul de acte si pe luni astept evaluatorul.

La fel si la mine e al doilea dosar in acea agentie, primul e putin inaintea mea, i-a venit evaluatorul ieri.

#38
pascanutmiruna

pascanutmiruna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.11.2007
Buna
Si eu vreau Prima Casa cu BCR.
Ieri mi s-a spus de la fond ca cel tarziu in dimineata asta ajunge dosarul in Centrala BCR din Bucuresti, de unde pleaca spre Sibiu.
Ofiterul nostru de credite din Sibiu  este de negasit pt ca nu raspunde la nici un telefon si nu pot ajunge la banca astazi.
Stie cineva un numar de telefon sau o persoana de contact din BCR Bucuresti unde ma pot interesa daca dosarul a ajuns la ei?
Sunt relativ contra cronometru si daca nu a ajuns as vrea sa stiu sa reincep sa o stresez pe doamna de la Fond sa il trimita cat mai repede.

Multumesc.

#39
MM_13

MM_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.06.2009
Eu am depus luni dimineata toate actele imobilului, am depus si banii pentru evaluare si inca nu m-a sunat evaluatorul.
Agentia nu e nici mica nici mare si mai are dosare PC. Banuiesc ca au pastrat dosarul meu pe birou inca vreo zi-doua :-(

#40
WildPantera

WildPantera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.09.2009
Stie cineva cat dureaza intabularea la Prima Casa? Ofiterul de credite de la BCR mi-a zis ceva de 2 saptamani, iar in alta parte am auzit de 7 zile lucratoare. Ideea e ca BCR vireaza banii in contul vanzatorului abia dupa intabulare, si nu imediat dupa semnarea contractului de vanzare-cumparare (cum e la alte banci).

#41
AnduI

AnduI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.08.2009

 WildPantera, on 17th September 2009, 21:57, said:

Stie cineva cat dureaza intabularea la Prima Casa? Ofiterul de credite de la BCR mi-a zis ceva de 2 saptamani, iar in alta parte am auzit de 7 zile lucratoare. Ideea e ca BCR vireaza banii in contul vanzatorului abia dupa intabulare, si nu imediat dupa semnarea contractului de vanzare-cumparare (cum e la alte banci).

Eu astazi am semnat CVC. Miercuri iese extrasul de carte funciara, il duc la banca si intra banii in contul vanzatorului.

#42
primcasuist

primcasuist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 07.09.2009

 AnduI, on 18th September 2009, 20:56, said:

Eu astazi am semnat CVC. Miercuri iese extrasul de carte funciara, il duc la banca si intra banii in contul vanzatorului.

Felicitari!... s-o stapanesti sanatos...

#43
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Eu azi fac evaluarea cu bcr-ul.

#44
alexmaria12

alexmaria12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.07.2009

 Corina2009, on 21st September 2009, 09:45, said:

Eu azi fac evaluarea cu bcr-ul.

BAFTA!

#45
cetateanul2009

cetateanul2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.09.2009
buna ziua puteti sa ma ajutati? maine semnez contr v/c si mi-au zis de asigurare de viata pe 5 ani ,cine a mai platit si cat?

 AnduI, on 18th September 2009, 20:56, said:

Eu astazi am semnat CVC. Miercuri iese extrasul de carte funciara, il duc la banca si intra banii in contul vanzatorului.
ai platit asig pt apartament si asigurare de viata ? poti sa-mi spui cat multumesc

maine trebuie sa platesc asig apartamentului la 41000 euro cam 300 ron si asig viata pe 5 ani cate 110 roni/luna, a mai platit cineva asig de viata ?

#46
MM_13

MM_13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.06.2009

 Corina2009, on 21st September 2009, 09:45, said:

Eu azi fac evaluarea cu bcr-ul.

In sfarsit, am facut-o si eu azi ! Sper ca va fi bine.

#47
LUIZA_28

LUIZA_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 27.07.2009

 Corina2009, on 21st September 2009, 06:45, said:

Eu azi fac evaluarea cu bcr-ul.


Bafta, bafta, bafta.
Cred ca si eu tot cu BCR-ul o sa fac. Maine duc actele. Sper sa nu mai intevina nimic pt ca deja am obosit. (la millenium nu ne-a primit: la mine la servici nu suntem decat 3 angajati ei vor minim 5). Daca nici cu BCR nu rezolv nimic cred ca voi abandona.

#48
AnduI

AnduI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 31.08.2009

 primcasuist, on 20th September 2009, 10:17, said:

Felicitari!... s-o stapanesti sanatos...

Multumesc si bafta multa tuturor.

#49
ionutste

ionutste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.05.2007

 ionutste, on 17th September 2009, 07:09, said:

SA iti spun cum a fost la mine: pe 3.09 am dus actele imobilului, pe 04.09 m-a sunat evaluatorul - intr-o ora m-am intalnit cu el, iar pe 7 (luni) am avut evaluarea. Apartamenul era nou, inca nu erau puse parchetul si usa la baie. Evaluatorul m-a intrebat daca la pretul platit de mine 45000 nu adaug si tva, m-am mirat. Cand a venit evaluarea ....surpriza  pretul era fara tva. L-a evaluat la 44572E fara TVA. Cei de la banca spun ca diferenta trebuie sa o platesc eu. Asta e.

Acum am dosarul la fond, de luni. Faza e ca pe 21.09 imi expira antecontractul si dezvoltatorul nu il prelungeste decat daca am un raspuns de la fond. Am fost ieri la fond, sper sa primesc un raspuns pana pe 21.09

Gata am semnat ieri contractul de credit si cotractul de garantare.  Si maine semnez CONTRACTUL de V/C, faza e ca tipa de la banca habar nu are ce sa imi dea sa duc la notar pentru a pune interdictia de instrainare si ipoteca.
Voua ce v-a dat de la banca sa duceti la notar?
Mai am o problema mare, creditul e in euro, proprietarul vrea banii in lei la cursul BNR, la faza asta pierd vreo 1900 lei. Am au auzit ceva de licitatie pe bursa sa vand euro voi ce stiti?

#50
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
M-a sunat evaluatorul...si in aceeasi zi a venit la evaluare, azi de dimineata mi-o trimite in banca....
Sper putin-putin sa fie ok in continuare....

#51
doinaelena

doinaelena

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.09.2009
Eu as vrea sa stiu daca exista persoane care au obtinut deja creditul (Prima Casa) si au intrat in posesia apartamentului.

#52
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009

 doinaelena, on 22nd September 2009, 11:41, said:

Eu as vrea sa stiu daca exista persoane care au obtinut deja creditul (Prima Casa) si au intrat in posesia apartamentului.


Vezi ca e topic aici cu Succese si insuccese ale acestui Program...si acolo sunt forumsiti in unul din cazuri...

#53
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008

 Corina2009, on 22nd September 2009, 11:22, said:

M-a sunat evaluatorul...si in aceeasi zi a venit la evaluare, azi de dimineata mi-o trimite in banca....
Sper putin-putin sa fie ok in continuare....
Ti-a zis la cat ti l-a evaluat? Mie mi-a zis, si n-am avut probleme...De asemenea, banca ti-a dat preaprobarea? Ca mie asa mi-au spus, ca in momentul in care imi trimit evaluator inseamna ca preaprobarea o am...deci dupa evaluator trebuie sa-ti trimita direct la fond dosarul, cam intr-o saptamana. Multa bafta!!!

#54
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Dap, l-am sunatazi  si asa cum mi-a promis aseara..... de dimi la 9 evaluarea era gata, a ajuns la nu stiu ce avizare  la BCR si apoi ajunge in agentie.
Mi-a iesit evaluarea ok si de data asta...55.600 euro.


V-am mai zis eu ca sperante mari nu mai am ca prima data dar merg inainte.....

Marshall..azi nu ajung la fond dar maine iti promit ca fac un drum acolo special sa postez listele aici.
OK?

Edited by Corina2009, 22 September 2009 - 14:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate