Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

CASA NORA - Pareri / Opinii / Discutii

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Buna observatia lui lucian, cu toate ca eu mereu cand vad pe cineva fara avatar care-si da cu parerea despre un produs/serviciu ii verific profilul sa vad cate postari are.

Asta demonstreaza ca aceasta firma este una de 2 lei. Chiar daca nu am apelat niciodata la ei, iti poti da seama despre mentalitatea si strategia sefilor cand vezi ca daca e un review negativ la o firma, apar imediat ca ciupercile 3-4 useri cu reviewuri pozitive, chiar daca au un singur post.

E bine ca eu nu am apelat niciodata la o firma de mobila. Am incredere intr-o singura persoana sa imi faca mobila, asa am garantia ca este o incredere reciproca, ca nu se apuca de treaba pana nu intelege exact ce doresc eu si ca am garantia ca activeaza in domeniu de peste 15 ani, nu ca firmele astea mari care angajeaza pe salarii de nimic si vor sa-si faca clientela. Sa nu mai zic ca pe mine ma costa mult mai ieftin orice tip de mobila. Intru in magazin, vad ceva ce imi place, fac poza si ii dau de lucru. De exemplu, am vazut o masa de bucatarie si 4 scaune la un magazin, i-am aratat cum vreau sa arate si a iesit mult mai bine decat cea din magazin. In loc sa platesc 500 lei, am platit 250 lei, materia prima + mana de lucru.

Cam acelasi lucru vi-l recomand si voua, gasiti pe cineva prin cunostinte care e om serios si se pricepe si scapati de batai de cap.

#38
florin_burta

florin_burta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2013
Nu am experiente neplacute cu Casa Nora, am fost pe acolo, am vazut ce au dar nu m-au impresionat cu nimic. Insa am gasit niste birouri ieftine la Prince International, aduse din Germania la mana a doua cica... dar bate la calitatate toate produsele romanesti noi. Si preturile sunt foarte bune... un birou 300 lei si rollbox 150 lei... Faza naspa e ca sunt pe varianta, cam greu de ajuns.

#39
cicar

cicar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.05.2006
Invii subiectul asta pt. ca firma mai exista si mai produce, deci e relevant.

Eu de obicei nu prea postez pareri / feedback-uri despre servicii. Stiu, stiu, sunt genul care consuma informatii de acest gen, dar nu contribuie. Dar de data asta o sa imi spun si eu parerea, pt. a-i ajuta pe ceilalti.
Am facut si eu o comanda de mobila de bucatarie. Va fi livrata in ianuarie. Inca nu stiu nimic despre cum lucreaza aceasta firma. Am dat doar un avans si urmeaza masuratorile.

Dar imi iau angajamentul ca o sa revin dupa montaj si voi spune cum au decurs lucrurile. (Mi se pare cel mai just sa iau aceasta decizie acum, inainte de a stii daca voi fi multumit sau dezamagit, pentru ca acum nu reactionez la emotii.)

Sper doar sa fie totul bine...

#40
stevengreat

stevengreat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.05.2007

 cicar, on 15 decembrie 2014 - 16:30, said:

Invii subiectul asta pt. ca firma mai exista si mai produce, deci e relevant.

Eu de obicei nu prea postez pareri / feedback-uri despre servicii. Stiu, stiu, sunt genul care consuma informatii de acest gen, dar nu contribuie. Dar de data asta o sa imi spun si eu parerea, pt. a-i ajuta pe ceilalti.
Am facut si eu o comanda de mobila de bucatarie. Va fi livrata in ianuarie. Inca nu stiu nimic despre cum lucreaza aceasta firma. Am dat doar un avans si urmeaza masuratorile.

Dar imi iau angajamentul ca o sa revin dupa montaj si voi spune cum au decurs lucrurile. (Mi se pare cel mai just sa iau aceasta decizie acum, inainte de a stii daca voi fi multumit sau dezamagit, pentru ca acum nu reactionez la emotii.)

Sper doar sa fie totul bine...

Ei, cum a iesit mobila ? Esti multumit?

#41
paiu27

paiu27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.05.2014
FOARTE NESERIOSI!!

La inceput sunt foarte amabili si par foarte ok

De o luna ma amana cu livrarea si dau in continuare vina pe altcineva Posted Image

Mi-am schimbat complet parerea initiala si nu recomand

Edited by paiu27, 20 July 2015 - 15:22.


#42
zupermen

zupermen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 29.10.2015
Si eu am facut greseala sa fac mobila la nora lu' peste. Am patit la fel ca voi: am dat toti banii, au gresit un corp la bucatarie si acum inca ii astept dupa o luna de cand am platit suma integrala. Toti sunt niste oameni de cea mai joasa calitate, incepand de la arhitecta Corina Tereja care a luat masurile dupa indelungi rugaminti, ca ea de frica sa greseasca ne punea pe noi sa luam masurile si terminanad cu baietii de la montaj care zici ca erau de pe alta planeta trebuia sa ii tragi de limba sa spuna ceva. Apoi cand au vazut ca plinta de jos care mascheaza picioarele, e prea scurta, au vrut sa o imbine. Le.am zis ca e o greseala si ca trebuie inlocuita.Apoi azi dupa ce mi-au zis de 2 saptamani ca vin, au sumat sa spuna ca au pierdut schita la corpul gresit de ei. Pe scurt niste oameni foarte parsivi si mincinosi. Vreau sa fac reclamatie pt ca nici macar factura nu am primit de la ei. Sper sa fie inchisa firma, sau mai bine, sa dea faliment din lipsa de clienti. Stati departe de casa nora pestelui.
Un client foarte nemultumit si dornic sa ii vada la pamant.

#43
cicar

cicar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.05.2006

 cicar, on 15 decembrie 2014 - 16:30, said:

Invii subiectul asta pt. ca firma mai exista si mai produce, deci e relevant.

Eu de obicei nu prea postez pareri / feedback-uri despre servicii. Stiu, stiu, sunt genul care consuma informatii de acest gen, dar nu contribuie. Dar de data asta o sa imi spun si eu parerea, pt. a-i ajuta pe ceilalti.
Am facut si eu o comanda de mobila de bucatarie. Va fi livrata in ianuarie. Inca nu stiu nimic despre cum lucreaza aceasta firma. Am dat doar un avans si urmeaza masuratorile.

Dar imi iau angajamentul ca o sa revin dupa montaj si voi spune cum au decurs lucrurile. (Mi se pare cel mai just sa iau aceasta decizie acum, inainte de a stii daca voi fi multumit sau dezamagit, pentru ca acum nu reactionez la emotii.)

Sper doar sa fie totul bine...

OK, imi fac timp, dupa un an si jumatate sa scriu parerea mea.

Mobila de la bucatarie a iesit bine, nu am ce reprosa. Daca se aleg materiale de calitate, e ok. Montajul a fost la fel. Singurul inconvenient la mobila de la bucatarie e ca am ales niste lumini de pus deasupra blatului si nu au vrut sa mi le monteze baietii pentru ca "ei nu sunt electricieni". A trebuit sa le montez singur. Asta nu mi s-a zis cand am ales luminile din catalogul lor, gandindu-ma ca o sa fie facut totul de ei si ca ma scutesc de stresul potrivirii si montajului. Asa, puteam sa le cumpar si de la Ikea.
Am facut la ei si un dressing pentru dormitor, si la el fost o problema la design: desi am explicat clar ca vreau politele si sertarele mai mici intr-o parte, chiar daca nu e simetric, si bara mai lunga, produsul final avea bara mult prea scurta si sertarele / politele lungi. A trebuit sa mai cumpar un dulap in living ca sa am bara suficienta. Asta a fost si vina mea, pentru ca in schitele desenate pe care le-am aprobat inainte de executie, erau aceste marimi gresite. Recomandare: cand verificati schitele, verificati totul, incluzand dimensiunile, nu numai numarul de polite, forma, etc.

Dar atat domnisoara arhitect cat si baietii de la montaj au avut un comportament profesionist, nu am ce sa le reprosez. Baietii au venit chiar a doua oara (cand mi-au adus luminile... in cutie, pentru ca nu le aveau pe stoc initial) si mi-au schimbat usile de la dressing, pentru ca le vroiam montate invers.

Comanda a intarziat un pic, gen 1-2 saptamani, nu mai tin minte, si asta m-ar fi deranajat daca depindeam de data exacta de livrare, cum credeam initial. Doar ca si restul casei a durat mai mult, deci pana la urma montarea bucatariei s-a facut in timp util (pentru cazul meu).

Pe scurt: desi nu sunt perfecti, eu ii recomand. Mie mi se par o firma serioasa, si se vede o diferenta fata de alte firme sau indivizi particulari care fac mobila. Conteaza ca exista un arhitect care sa faca planul, si ca se lucreaza cu materiale de calitate, chiar daca mobila e mai scumpa.

#44
muscania

muscania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 09.09.2008
Nu recomand !!!!!
am cumparat mobila de bucatarie(este model in L). Probleme:
- au venit cu unul din blat mai scurt, vroiau sa taie din faianta (de fapt ne puneau pe noi sa taiem ) si sa-l moteze, pana la urma au venit a doua zi cu altul.
- nu au masurat cum trebuie pentru masina de spalat vase (desi au avut toate date masinii inainte sa dea comanda la fabrica), a trebuit sa mute toate picioarele de la intreaga mobila spre interior si in consecinta MDF-urile care acopera picioarele sunt mai scurte.
- cuptorul cu microunde nu l-au montat cum trebuie, adica l-au scos din ambalaj si l-au introdus in mobila si binenteles ca se misca ,daca trageai mai brusc de usa iesea cu totul. am luat carticica cuptorului si l-am montat asa cum trebuie.
-la frigider (incorporabil) la fel nu a fost montat cum trebuie. aici a trebuit sa chem pe cineva dupa vreo cateva luni sa-l monteze cum trebuie.
SI COLAC PESTE PUPAZA, DUPA DOI ANI SI CEVA 90% DIN FRONTURILE (MDF) BUCATARIEI AU INCEPUT SA SE DESPRINDA AUTOCOLANTUL PE MARGINI.
GHINION A IESIT DIN GARANTIE.
AU ZIS CA TOT CE POT FACE ESTE SA-MI VANDA ALTE FRONTURI LA JUMATATE DE PRET, !!!!!! PASSSSSS
Poate alti au nimerit mobila buna (la noroc, zic eu), desi eu mai stiu un caz in care cineva nu a fost multumit de mobila de bucatarie. Oare sa mergem pe noroc cand achizitionam o mobila noua!!!!
INCA O DATA  NU RECOMAND MOBILA DE BUCATARIE!!!!!!!!!!!!

#45
costinmoraru

costinmoraru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2016
Intre 27 februarie si 3 martie trebuia sa fim programati sa ne livreze si monteze mobila in tot apartamentul (bucatarie, dormitor, sufragerie, dressing, baie => o gramada de bani). Nu au anuntat ca intarzie, nu nimic. Cand s-a aporpiat termenul limita i-am sunat si ne-au zis ca mai dureaza. Acum o saptamana ne-au sunat ca livreaza marti si miercuri (14 si 15 martie) si ca trebuie sa platim restul sumei. Cand ne-am dus sa platim, am aflat ca au schimbat data de livrare pentru vineri si sambata (17 si 18 martie) pentru ca "tineau minte" ca am prefera in weekend. Astazi (16 martie) am sunat si au zis ca revin ei cu telefon dupa ce "vorbesc cu cei de la productie". Dupa 4 ore nu am primit nici un telefon si am tot incercat sa sunam pe toate numerele pe care le aveam de la ei, doar ca nu ne-a raspuns nimeni. Cel putin 20 de apeluri si nici un raspuns. Asa ca am sunat de pe un alt numar si, surpriza, au raspuns... Suntem programati pentru maine, sambata si luni, ca "sigur nu termina sambata si nu avem ce face".
Evitati-i. Nu merita stresul de a lucra cu oameni care nu-si respecta clientii.

Foarte mare dreptate avea cineva mai sus care spunea
"FOARTE NESERIOSI!!
La inceput sunt foarte amabili si par foarte ok
De o luna ma amana cu livrarea si dau in continuare vina pe altcineva"

#46
ovidiumihai80

ovidiumihai80

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.03.2017
Sfaturi bune si amabilitate, la inceput. Apoi, au livrat cu trei săptămâni intarziere. Montajul a fost cu multe erori si s-a intins pe multe zile. Au masurat gresit, au taiat gresit, mereu grăbiți. Cu mult stres si timp pierdut, intr-un final arata destul de ok. Nu ii recomand din cauza neseriozitatii.

#47
ija4ok

ija4ok

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2016
M-am riscat si am comandat de la ei acum cateva zile mobila pentru bucatarie. Urmau sa vina zilele acestea pentru masuratori, momentan niciun semn, inca astept (va tin la curent).

#48
ija4ok

ija4ok

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.01.2016
Am revenit :) Au ajuns pentru masuratori, totul a fost cum trebuie :).
Domnul care a fost la masuratori a avut si niste sugestii misto legate de spatiul de acolo. Tocmai am fost sunat sa vin sa vad proiectul :) asa ca pana acum ce se zice mai sus nu se adevereste.

#49
costinmoraru

costinmoraru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.01.2016
La mine au avut la sfârșit o întârziere de 2 luni... Majoritatea elementelor de mobila au venit pe dimensiuni greșite și problema nu a fost la producție, ci la tipul care a măsurat. Îl cheamă Sorin și îl bănuiesc ca era beat sau fumat când a venit sa măsoare.
Dacă ar fi sa o iau de la capăt, as pune casa nora pe ultimul loc în lista de firme cu care as colabora. E plin de nesimțire in conducerea firmei.

#50
BogdanBurebista

BogdanBurebista

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.07.2017
Eu am fost la ei sa mi dea un pret si era cu 1000 ron sub media obtinuta pana atunci de la alti producatori din zona.Pun pariu ca la masuratori imi dadeau cu totul alt pret.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate