Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 

CASA NORA - Pareri / Opinii / Discutii

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
danutzuno1

danutzuno1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.10.2007
mda,am avut si eu neplacerea sa lucrez cu aceasta firma,neseriozitate maxima,lipsa de profesionalism,servicii proaste,marfa slaba calitativ(la banii ceruti)+montatori nepriceputi

De evitat

#20
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011

 Dobybest, on 5th September 2011, 09:31, said:

Va meritati soarta ! Atunci cand vreti sa face-ti o investitie mai mare cautati si voi firma pe respectiva pe internet topicul asta e din 2009 si e pe locul 5 in cautari google dupa casa nora !


Uite k nici eu n-am cautat pe net inainte sa dau comanda....aveam nevoie urgent de cineva care sa-mi faca mobila d bucatarie inainte d sarbatori si ei au fost singurii
care au zis k v-a fi gata...am dat comanda, am platit avansul (2000 din 67000), intre timp a intervenit ceva si le-am zis sa ramana dupa sarbatori...adik dupa 15 ian...
mentionez ca pt comanda am vorbit cu Sergiu, am platit 100 ron pt masuratori (care nu se scad din pretul mobilei), acum asteptam comanda...sper sa nu avem parte d experienta neplacuta pe care au avut-o multi clienti cu CASA NORA.

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
comanzi mobila de 60 de milioane si iti cer 1 milion "pentru masuratori"? si tu dai? well, iti meriti soarta :lol:

PS iubesc firma asta, ii supertare

#22
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011

 Mosotti, on 9th January 2012, 14:35, said:

comanzi mobila de 60 de milioane si iti cer 1 milion "pentru masuratori"? si tu dai? well, iti meriti soarta :lol:

PS iubesc firma asta, ii supertare

Nu ma apuc sa arunc cu gunoi in ei pana nu vad daca este adevarat tot ce am citit pe forum...in alta parte plateam transportul sau montajul, si asa cum bine ai vazut, cand am platit 67 mil pt o mobila d bucatarie, nu m-am mai uitat la 1 mil...ce pot sa spun despre ei pana acum,
este k i-am batut la cap d zeci d ori, cu ideeile mele, cu azi vreau corp pt hota, maine nu mai vreau, poimaine vreau iar, si tot asa, si d fiekre data s-au purtat fff amabil...
Sper k nu este adevarat tot ce-am citit sau sa ma nimeresc printre cei norocosi care nu au avut probleme cu ei.

#23
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu tocmai ce am terminat de renovat apartamentul.Mobila facuta pe comanda (dressing/bucatarie/2 dulapuri/birou/cuier), mi-am facut-o la persoane recomandate - particulari, nu la firme.Este imposibil sa nu ai o cunostinta care sa nu-si fi facut mobila la comanda prin cineva, particular sau firma, sa-ti poata recomanda.Daca mergi la ghici, sunt sanse mari sa patesti asta.
Eu, desi mi-am facut mobila cu 2 persoane diferite, din considerente de timp de realizare (ambii particulari, recomandati), totul mi-a iesit la linie iar ce nu a fost ok (gen am vrut sa schimb o usa cu una de o alta culoare, un tip de maner, etc), s-a rectificat/schimbat fara nicio problema/chiar si fara costuri suplimentare...E cu totul o alta motivatie, decat sa apelezi la o firma despre care nu stii nimic si care mizeaza pe faptul ca oricum va avea clienti care intra pe usa in ,,showroom-ul'' din Ghencea, fie ca-ti face tie mobila cum trebuie sau nu..Pentru particulari, este destul de important sa aiba clienti in continuare, sa-i recomand la randul meu mai departe.Bucataria m-a costat 2700 lei (nu este imensa, are 2,65 m insa a fost o zi intreaga de munca la ea, materiale ok, balamale cu amortizor, sertare asemenea, etc), un dressing pana in tavan - 1,85 m lungime-2,4 m inaltime, cu oglinzi, sistem de culisare foarte bun, culoarea dorita, executat foarte bine - 2000 lei - cat un dulap obosit din Ghencea, 2 dulapuri destul de maricele : 1500 lei -, etc.

#24
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011
Ai dreptate, acum cale d intors nu mai este...momentan am dat comanda la ei doar d mobila d bucatarie, dar mai am si restul casei d mobilat...daca esti amabil, potzi sa pui poze pe net cu dressingul? Pana acum la ce ne dorim noi, 2700 lungime, 2500 inaltime, 600 adancime plus niste polite laterale, usi cu sistem d culisare foarte bun cu oglinzi si ratan, nu am gasit sub 45-50 mil

#25
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Din pacate, nu am poze in telefon insa voi face diseara si le postez maine.
Pretul cerut pentru dressing-ul tau cred ca este destul de mare chiar daca si dimensiunile sunt altele.Depinde foarte mult si cat vrei sa-l complici..sunt multe chestii care influenteaza pretul...

#26
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011
Inca astept pozele...
Azi la ora stabilita cu cei d la Casa Nora, au venit cei d la montaj cu mobila.
Pot sa spun ca a iesit exact asa cum am vrut...finisajele arata impecabil, materialele, n-ai ce sa le reprosezi...montarea, satisface si cele mai exigente persoane, totul este la linie, baietii au fost mai mult decat amabli, ne-au ajutat cu multe alte chestii care mai aveam nevoie, s-au miscat fff repede, n-au facut pauze, au lucrat incontinuu, in 4,5-5 ore a fost totul gata.
Nu stiu daca am fost doar eu norocoasa, dar la final am fost foarte multumita de calitate/pret, poate doar eu sa mai fi avut cativa cm in plus la inaltime pt ca-mi este cam greu sa ajung la corpurile d sus  Posted Image

#27
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Ai 2-3 poze cu dressing-ul + dulapul de langa, din debaraua mica.Din pacate, nu se vad prea bine si nici n`am ce sa le fac pentru ca in holul respectiv n-am cine stie ce lumina.Dressing-ul + dulapul au costat 2700 lei.
La bucatarie n-am facut pentru ca nu`i completa, mai trebuie montate 2 usi, pentru care am cerut o alta culoare ulterior...
Mai astept un birou, un cuier si un dulap mai mic insa nu-s gata pentru le-am ,,desenat'' ulterior.M-am inspirat din cateva modele si le-am modificat destul de substantial.Le atasez cand le primesc.Biroul de calculator (destul de maricel, cu sertare, etc) + cuierul cu 2 chestii gen pantofare dedesupt + un dulap mic suspendat + 2 polite de decor pe un perete ma mai costa 800 lei (aici mi-a facut discount pentru ca le-am facut pe celelalte tot cu el).
Initial, si eu m-am plimbat prin ghencea dupa dressing, de curiozitate, iar o cucoana de la o firma (careia nu-i mai retin numele insa aveau multe modele de dressing), mi-a facut un calcul pentru aceeasi dimensiune de dressing, la 2200 lei, insa materialele mi s-au parut praf.Usa de dressing din showroom parca ca era de carton, se ondula in toate directiile.Si cel expus avea maxim 2m inaltime...

Attached Files



#28
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011
Arata fff bine dressingul tau, a fost mai ieftin pt k este doar din 2 usi, la mine creste pretul pt k vreau la usi combinatie d ratan (este fff scump) si oglinzi si este din 3 usi.
Numai o usa costa intre 8-10 mil.
Am uitat sa mentionez ca am vb cu Sergiu si acel milion pt masuratori a fost scazut din pret, pretul final achitat d noi fiind d 63 mil. Pt cunoscatori balamalele
sunt blumotion Blum, sertarele doua sunt tandem si unul tandem + lonjeron, un corp jolly, si un sistem Aventos sus iar toate usile sunt din MDF; din ce-am vorbit
cu mai multi cunoscuti care si-au facut mobila in alta parte, la particulari, nu au iesit mai ieftin ca noi.
  Cand gresesc sau ma tapesc, imi place sa recunosc, dar d data asta consider ca am facut cea mai buna afacere cu Casa Nora in ceea ce priveste mobila d bucatarie.
Iti atasez o poza cu dressingul pe care mi-l doresc eu si dk poti sa ceri o oferta d pret la persoana care ti-a facut tie mobila, ti-as fi recunoscatoare  :coolspeak:
Dressingul este compus din 3 usi, fiecare usa impartita in mod egal in 30 cm ratan/190 cm oglinda/30 cm ratan.
  Multumesc ca ti-ai facut timp sa pui poze pe forum cu dressingul tau :thumbup:

Attached Files



#29
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011
Evitati sa va incredeti in ce cititi pe site-ul Kudika referitor la CASA NORA, aseara am postat la ei pe forum un mesaj in care imi spuneam parerea mea
pozitiva referitoare la CASA NORA, iar azi cand am verificat site-ul Kudika, mesajul era sters, nu mi-a venit sa cred.
Puteti sa faceti si voi aceasta incercare, acum incep sa-i dau dreptate si sotului meu cand imi spune sa nu mai cred tot ce citesc pe forumuri
si ca in general asa se procedeaza pt ca apoi firmele sa fie santajate.
Rusine site-ului KUDIKA!!!!!!!

#30
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Ceea ce conteaza, este ca ai fost tu multumita, nu inteleg de ce te agiti in rest :)

#31
aura_bat

aura_bat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.10.2011
Si pt ca am fost fff multumita de cum a iesit mobila d bucatarie, am comandat si dressingul pt hol tot la ei, a iesit superb, combinatia d ratan cu oglinda fumurie, interiorul crem si exteriorul maro inchis, Sergiu a avut o idee fff buna, iar rezultatul este admirat d toti cei care ne calca pragul...deci, eu ii recomand cu mare drag...

La aproape 2 luni d la utilizarea mobilei d bucatarie pot spune ca se comporta impecabil, n-am avut nici o problema cu ea; imi pare rau k pt mobila d baie
am apelat la o cunostiinta, calitatea executiei nici nu se compara cu cea d la Casa Nora, dar asta este...un sfat pt cei care vor calitate, nu apelati la cunostiinte sau la
lucratorii d mobila ocazionali d cartier  ;)

Edited by aura_bat, 11 March 2012 - 00:14.


#32
cryss27

cryss27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2009
Am facut si noi un dressing si un blat de bar acum un an si ceva la aceasta firma si regret din suflet ca am apelat la ei. Eu am dat un model de dressing si am primit altceva. Usile de sus le vroiam normale si le-au facut glisante, rafturile de jos sunt mult mai inalte si paltoanele de pe umeras stau foarte aiurea. Materialul e foarte prost, dupa 1 an s-a julit si arata groaznic. La fel s-a intamplat si cu blatul de bar care se jupoaie. Ghinionul a facut ca atunci cand au venit sa ni le monteze a sarit siguranta la panou, mai bine zis ne-a fost furata, si montarea dressingului s-a facut pe sala. Eu eram disperata sa dau telefoane sa vina cineva care se pricepe ma ajute cu doza de la panoul electric, nu am dat atentie celor cu dressingul si am platit fara sa fiu atenta la ce ne-au facut. Acum mi-am invatat lectia si nu recomand nimanui aceasta firma pentru ca una am cerut, alta am primit, nu mai zic de calitatea slaba a materialului.

#33
miki_2mababe

miki_2mababe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.05.2012
Sunt de acord cu tine!!!
Am dat avans vreo 500 lei. Am dat comanda pe 30 decembrie 2011, ne-au spus ca de abia pe 9 ianuarie vin baietii la fabrica si  ca intr-o saptamana va fi gata mobila (de bucatarie), 9 ian fiin lunea si surpriza!!! Vineri dimineata la ora 11 deja baietii erau la mine acasa punandu-mi mobila. Nu mai pun ca au mai stat dupa noi 30-45 min ca era chiuveta prea mare si a trebuit s-o schimbam. La ora 14 deja imi "contemplam" mobila. Caliatea este una buna, ne-au facut si reducere de la 2350 lei la 2150 lei.
S-au miscat mai repede decat in cazul vostru, al "ghinionistilor" poate si ca era inceput de an si aveau mai putine comenzi, cine se gandeste in penultima zi din an sa-si faca mobila...eu.
Am citit  pe forum inainte de a da comanda si m-am speriat putin, chiar am intrebat pe cei de la firma care-i faza cu forumul si ne-au zis ca cei care posteaza negativ ar fi de la o firma concurenta.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni si nici sa acuz, am si specificat ca "ar fi"! Cu asat s-au scuzat ei.
In fine eu sunt multumita de mobila si de promptitudinea lor.
Va urez mult noroc pe viitor daca mai aveti de gand sa apelati la aceasta firma!!!!!

#34
DeutchLand

DeutchLand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.01.2013

 Angel_Of_Light, on 12 septembrie 2009 - 19:08, said:

Am si eu o comentariu de facut despre CASA NORA - o firma de mobila din Ghencea. Evitati-o fratilor cat de tare puteti. Am cumparat un dulap, o biblioteca si doua noptiere de la ei, biblioteca a fost facuta dupa modelul propriu, le-am dat poze cum vreau sa fie si nu au reusit sa o faca asa cum am cerut. Au cerut banii inainte, am incercat sa vb cu ei sa-i dau o parte inainte si o parte dupa ce ma asigur ca mobila este in regula. Nu au vrut. Cand a venit ziua montajului nu au respectat-o... au venit cu o parte din mobila, noptierele nu le-au adus, biblioteca nu au adus-o cum am cerut. Dupa 2 zile mi-au adus noptierele... si mi-au luat o parte din biblioteca sa o modifice dupa cum cerusem. Acum astept sa o aduca modifcata ... am sunat la ei de n ori si imi tot spun ca mi-o aduc in ziua respectiva... stau si astept. Azi toata ziua am asteptat, cu toate ca e sambata... la ora 17:30 mi-au zis ca intr-o jumatate de ora vor fi la mine... este deja 20 si nu au aparut. Daca imi spuneau ca nu ajung macar stiam ce sa fac.

Nu stiu cum sunt alte firme, dar oameni mai neseriosi ca ei nu mi-a fost dat sa vad. Hai ca cei de la productie poate sunt ametiti si nu sunt in stare sa reproduca o imagine (cu toate ca mi s-a spus ca se pricep si sa fiu linistit) dar chiar sa sun dupa ei si sa tot intreb cand vin si ei sa zica, venim venim si degeaba... asta nu credeam. In final o sa rezolv problema cu mobila dar la cat am asteptat si am sunat dupa ei si m-am suparat... daca tragi linie ramai cu un gust amar.

Sincer greseala mea este ca i-am ales pe ei... sper sa nu o repete si altii! Deci nu cumparati de la ei... platiti inainte si apoi... incepe distractia.
Sa incep c-am asa "Am si eu o comentariu de facut despre CASA NORA" ????? limba deutchland este asta la tine? ... si apropo de ceea ce zici, crezi ca daca ai postat din atata rautate parerea ta pe acest forum (cel mai bun din Romania) o sa castigi ceva sau lor o sa le fie mai rau??? Nu trebuia sa obosesti tastatura pentru a te face interesant. Inainte sa scrii gandeste. Si gandeste, de 100 de ori daca trebuie. ... "Ce tie nu-ti place altuia nu-i face"... Rautatea ta se reflecta in oglinda vietii... nimeni nu iti poate face mai mult rau decat tu insuti... SI ASTA O SPUNE UN ANONIM CARE NICI NU STIE DE FIRMA DE CARE VB TU, dar indiferent care ar fi aceasta, putea fi om, animal, obiect sau ce vrei tu... asa atitudine, asa om... "I'll be back"

#35
lucian-stefan

lucian-stefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.08.2009
Ca sa vezi coincidenta, useri precum cryss27, miki_2mababe, DeutchLand cu o singura postare, au intrat special pe acest subiect si si-au facut special cont ca sa spuna cat de multumiti au fost ei.

#36
lucian-stefan

lucian-stefan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.08.2009
florin_tina2006,  roxana83, Nolica, cryss27, miki_2mababe, DeutchLand, nu-i asa ca lucrati la casa nora si va pune conducerea sa va faceti cont pe softpedia ca sa ziceti de bine de ei ? :)
E dubios ca v-ati facut cont special ca sa spuneti ce multumiti sunteti de ei, apoi nu ati mai postat niciun mesaj de atata vreme ?
Ati incercat sa faceti ceva, dar nu prea iese.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate