Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sunteti multumiti ca Jetix devine Disney Channel?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
mitimarius

mitimarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.07.2009
Mie unul imi place pt ca vor fii episoade noi din Hanah Montana,Jonas etc!

#2
kastor

kastor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 17.12.2006
Mie nu mi-a placut cand Fox Kids a devenit Jetix.

Cat despre Hannah Montana, Jonas Bros., bleah, prefer desenele Disney clasice.

 Official, on 12th September 2009, 14:41, said:

Eu zic sa te mai duci si pe la scoala. Prea multe desene strica!

Ai mai facut si tu un post.

Edited by kastor, 12 September 2009 - 13:44.


#3
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009

 mitimarius, on 12th September 2009, 14:26, said:

Mie unul imi place pt ca vor fii episoade noi din Hanah Montana,Jonas etc!

Eu zic sa te mai duci si pe la scoala. Prea multe desene strica!

#4
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

 mitimarius, on 12th September 2009, 13:26, said:

Mie unul imi place pt ca vor fii episoade noi din Hanah Montana,Jonas etc!
Serialul JONAS nu se difuzeaza pe Jetix! Ar trebui ca astfel de dezbateri sa exista?
Deci, eu urasc ''desenele'' moderne.
Pardon(am uitat ca am warn): La varsta de 15 ani ''desenele'' nu mai sunt potrivite.
AAA... JONAS, Hannah Montana, PPP NU sunt animatii
Uite m-am documentat pe wiki si-am facut un post.

Edited by reovel, 12 September 2009 - 14:03.


#5
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Eu din cauza asta am renuntat sa ma mai uit la desene animate. (pe la 18 ani)  -acum 20 .  Puricele din MUcha Lucha , soricelul jerry vor rula pe vecie din cand in cand pe laptopul meu pentru ca m-au educat.
Deci ma doare-n papuci, nu toate ca nu port.

Edited by pg-soare, 14 September 2009 - 22:19.


#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Nu, nu-mi place schimbarea. Nu suport serialul ăla, "Hannh Montana"... nu-mi vine să cred că aia care o joacă pe Hannah Monatana e rudă cu Billy Ray Cyrus și mă întreb dacă acțiunea serialului are loc în statul Monatana de lu' personaju' pricipal îi zice Hannah Montana. Și mi-e dor de farsele din "Ce-i cu Andy?".

#7
kaiketsu

kaiketsu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.12.2009
Introducerea postului Boomerang in grila de programe RDS/RCS.

Edited by KoShiMin, 20 December 2009 - 22:19.


#8
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 kaiketsu, on 20th December 2009, 19:17, said:

http://forum.softped...howtopic=618501
nu imi place disney channel pt ca este totul sincronizat, iti vine sa-ti tai urechiile.
sincronizarea romana are foarte mult de invatat, de exemplu cel maghiar este foarte bun, sitiu ca acolo totul este sincronizat dar totusi.:|

#9
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Au facut astia de la Disney Channel praf desenele animate, au sters din gripa Copiii de la 402, Farsele lui Andy,  serialul Sirenele dar si unele desene cat de cat decenta iar acum chinuie copii cu Hanah Montana, reclama la tonuri de apel ( auzi, un canal dedicat micutilor de circa 5 ani pot daca doresc micutii sa-si cumpere tonuri de apel ) si alte aberatii.

In concluzie, Disney Channel imi exprim opinia ca este praf daca grila lor se adreseaza micutilor, daca se adreseaza celor tineri adulti, atunci reclamele la jucarii tot pentru ei sa fie nu ?
Cine-i Hannh Montana asta ? Eram pe alta planeta.

#10
d3ath_zon3

d3ath_zon3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 25.01.2007
Desenele din ziua de azi sunt porcarii.
Acu 5-6 ani fox kids dadeau desene foarte faine,Lumea lui bobo(asta era mai pt prescolari), Familia De ce?, Viata cu louie, Copiii de la 402, Ce`i cu andy?. De cand au devenit jetix s`au prostit, au inceput cu desenele alea ciudate japoneze, iar acum Hannah montana.
As vrea sa cred ca si copiii din ziua de azi vor urmari si la 18 ani cu placere un episod din desenele la care se uitau cand erau mici.

#11
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Cel mai tare program de desene al copilariei mele a fost cartoon network din pacate s-a prostit si a devenit execrabil in ultimul timp. Apoi a urmat fox kids care a fost un program foarte bun dar si acesta la randui-i s-a prostit mult cand s-a transformat in jetix si s-a prostit apoi enorm de mult cand s-a transformat in disney channel.. Sunt penibile toate desenele, filmele de acolo.. mult mai frumoase sunt desenele dupa minimax. Restul e istorie.. pacat.. SI pe cartoon ar fi dar sunt urat desenate patratoase.... In fond ... decat sa te cultivi din desenele cartoon network si Haanna Montana sau cum draci ii zice serialului dupa disney channel Mai bine te uiti la South Parck. Mai multe inveti de acolo decat de la Hana Montana . In plus mai inveti si engleza :D EU am invatat engleza de la desene. ca nu am facut la scoala... Ma oftica ca sunt traduse in romana desenele. :D mult mai palpitante erau in limba lor materna oricare ar fi fost aia si traduse nu de alta da picii se incapatanau sa inteleaga cate ceva... acum daia sunt lenesi... ca sunt traduse si lenevesc..

Edited by koss_x_treeme, 21 December 2009 - 01:40.


#12
pitycutz

pitycutz

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 210
  • Înscris: 04.11.2009

 Header, on 21st December 2009, 01:12, said:

Au facut astia de la Disney Channel praf desenele animate, au sters din gripa Copiii de la 402, Farsele lui Andy,  serialul Sirenele dar si unele desene cat de cat decenta iar acum chinuie copii cu Hanah Montana
Ideea e ca Disney Channel nu are nici o treaba cu fostul Jetix.Cei de la Disney Channel difuzeaza productii proprii,produse in studiorile Disney.Copiii de la 402,Farsele lui Andy si Sirenele nu sunt facut de Disney si nu le difuzeaza.

#13
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Rar ma uit la desene si sincer Hannah Montana\Jonas Broders\High School Musical etc. sunt chiar patetice.

#14
JSKTelevision

JSKTelevision

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.02.2010

 d3ath_zon3, on 21st December 2009, 01:31, said:

Desenele din ziua de azi sunt porcarii.
Acu 5-6 ani fox kids dadeau desene foarte faine,Lumea lui bobo(asta era mai pt prescolari), Familia De ce?, Viata cu louie, Copiii de la 402, Ce`i cu andy?. De cand au devenit jetix s`au prostit, au inceput cu desenele alea ciudate japoneze, iar acum Hannah montana.
As vrea sa cred ca si copiii din ziua de azi vor urmari si la 18 ani cu placere un episod din desenele la care se uitau cand erau mici.

Era "Lumea lui Bobby". :)
Și Jetix dădea desene bune până-ntrun punct, când probabil n-au mai avut bani, și s-au lăsat sponsorizați, iar ulterior cumpărați de Disney.
Cât despre Hannah Montana...Perfect de acord, nu vreau să știu ce-i în capul copiilor care urmăresc serialele de genul ăsta.

#15
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004

 Nightm4re, on 24th December 2009, 14:54, said:

Rar ma uit la desene si sincer Hannah Montana\Jonas Broders\High School Musical etc. sunt chiar patetice.

Eu chiar nu înțeleg ce-i cu kkt-urile alea.

#16
mitimarius

mitimarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 08.07.2009

 mitimarius, on 12th September 2009, 14:26, said:

Mie unul imi place pt ca vor fii episoade noi din Hanah Montana,Jonas etc!


Sincer si mie imi e dor de desene ca:Viata cu Louie,Copii de 402, Cei cu Andy si altele dar ce sa facem s-au schimbat multe in domeniul desenelor animate. <_< .Dar multe episoade din aceste desene le gasiti si pe internet: pe www.desenele-copilariei.net, si nu numai. :thumbup:

#17
termoplus

termoplus

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 136
  • Înscris: 27.05.2010

 mitimarius, on 2nd June 2010, 12:52, said:

Sincer si mie imi e dor de desene ca:Viata cu Louie,Copii de 402, Cei cu Andy si altele dar ce sa facem s-au schimbat multe in domeniul desenelor animate. <_< .Dar multe episoade din aceste desene le gasiti si pe internet: pe www.desenele-copilariei.net, si nu numai. :thumbup:
Te-ai citat pe tine?  :lol:

#18
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Viata cu Louie,ce-a putut sa-mi placa.

"Anderson,ia-ti familia si fa 3 ture"

Edited by Gh3r0m, 02 June 2010 - 15:43.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate