Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Durere -.-

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
marinica94

marinica94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.10.2008
Va salut in primul rand pe toti,

Mam apucat si eu de sala, am cam 1 luna si 2 saptamani, nu prea cunosc bine aparate si am sa incerc sa va explic cat de bine pot.


Este un exercitiu pentru biceps cand te asezi pe scaun si stai cu mainele pe o perna si ridici cu bara stramba , sunt destul de tanar am 15 ani, in prima luna nu ma durut dar acum in ultimele 2 saptamani a inceput sa ma doara osul , cu vreo 5 cm mai sus de incheietura, lam intrebat pe antrenor si a zis ca sar putea sa fie muschiul , dar eu simt o durere la os, ce ar trebui sa fac?sincer eu nu ma incalezesc inainte de antrenament ,adica fac 5 minute la banda si apoi ma bag la presa etc.

Sper ca ma puteti intelege si stiti de ce aparat vorbesc,

Multumesc :)

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E bine de stiut ca bara EZ, adica stramba, lucreaza si muschii antebratului. Probabil, fiind incepator ai incheieturile mai slabe si ti-ai fortat muschii antebratului pentru a tine incheitura fixa, deci ai facut o intindere. Durerea va trece ... Asta daca nu e ceva mai grav, desi nu cred.

#3
marinica94

marinica94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.10.2008
aha,deja a inceput sami treaca,adica nu ma mai doare asa de tare, de acum cand merg la sala nu mai fac  exerictiul ala pana cand nu voi mai avea aceasta durere,sper ca procedez bine.
oricum daca fac cel mai mic efort acolo simt durerea.


si acum daca apas in acel loc simt acea durere.

cineva, de exemplu tu GlobalMods am mai multe intrebari si din cate vad stii sa raspunzi, ai putea da te rog add la id meu?alex_ftw23


Te rog :)ms:)

Edited by marinica94, 11 September 2009 - 21:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate