Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Limba incarcata si cu bubite

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
asa ceva?

#20
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Glicerina boraxata + nistatin/stamicin, pentru orice eventualitate.

#21
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
alexandra, candidoza in general apare sub forma de pete albe si ai senzatia de arsura pe limba, ca atunci cand te-ai fript cu mancare fierbinte. petele albe care apar datorita bacteriei candida in general nu sunt periculoase, ele trec atunci cand iei pastilele care elimina bacteria si din sange. daca ai partener stabil si nu ai mai patit asa pana acum, e posibil sa nu fie din cauza asta. sa speram ca nu e grav ;)

#22
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

View Postfurculita_cu_luneta, on 11th September 2009, 21:10, said:

alexandra, candidoza in general apare sub forma de pete albe si ai senzatia de arsura pe limba, ca atunci cand te-ai fript cu mancare fierbinte. petele albe care apar datorita bacteriei candida in general nu sunt periculoase, ele trec atunci cand iei pastilele care elimina bacteria si din sange. daca ai partener stabil si nu ai mai patit asa pana acum, e posibil sa nu fie din cauza asta. sa speram ca nu e grav ;)

Nu seamana cu ceea ce ai descris tu. Am limba incarcata insa nu am nici un fel de pete si nici vorba de senzatie de arsura.

Multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit. Maine o sa merg la medic fara sa imi fie frica de cine stie ce diagnostic

Am in casa tantum verde de la racelile precedente, ma poate ajuta?

Edited by aaalexandraaa, 11 September 2009 - 20:15.


#23
dricsulescu

dricsulescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 02.07.2009

View Postfurculita_cu_luneta, on 11th September 2009, 21:10, said:

alexandra, candidoza in general apare sub forma de pete albe si ai senzatia de arsura pe limba, ca atunci cand te-ai fript cu mancare fierbinte. petele albe care apar datorita bacteriei candida in general nu sunt periculoase, ele trec atunci cand iei pastilele care elimina bacteria si din sange. daca ai partener stabil si nu ai mai patit asa pana acum, e posibil sa nu fie din cauza asta. sa speram ca nu e grav ;)
candida e ciuperca, nu bacterie, si nu da senzatia aia de arsura decit in cazurile avansate. noapte buna, ca ai nevoie

View Postaaalexandraaa, on 11th September 2009, 21:13, said:

Nu seamana cu ceea ce ai descris tu. Am limba incarcata insa nu am nici un fel de pete si nici vorba de senzatie de arsura.

Multumesc pentru raspunsuri, m-am mai linistit. Maine o sa merg la medic fara sa imi fie frica de cine stie ce diagnostic

Am in casa tantum verde de la racelile precedente, ma poate ajuta?
stai linistita, ai vazut v-ul lingual. se inimpla des.
sa scrii aici te rog ce dgn ti-a pus medicul. sanatate

#24
furculita_cu_luneta

furculita_cu_luneta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 24.07.2009
nu am stat sa ma gandesc daca e ciuperca sau bacterie, am scris in graba si nu studiez in domeniu, in schimb am pus accent pe simptome si am incercat sa-i demonstrez ca nu are candidoza, nicidecum sa-i confirm ca ar avea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate