Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

caut webdesigner complex

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
adriana_z

adriana_z

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 14.06.2008
Da, incredibil, ma bucur ca ati abordat subiectul, ma confrunt in fiecare zi cu aceeasi problema, anunturile pe ejobs si bestjobs vor sa stii de toate si nu-si dau seama ca nu le poti sti pe toate decat la un nivel minim, daca esti expert pe Photoshop si mai stii sa-l bagi in html si css si eventual sa-i faci si o animatie, deja ar trebui sa acoperi un post, in schimb ei mai cer php si mysql, helooo, daca esti extraordinar pe php si mysql nu o sa mai ai timp nici sa-ti vezi familia, mai vor eventual after effects care e super dar nu vei mai avea timp de altceva, si javascript care ei nu-si dau seama ca e diferit de php ca si limbaj...etc etc...
      Dupa cateva interviuri la care spuneam "domle, stiu aia si aia" si ei "aaa..nu stii php?aaaa.. :confuzzled: "...am zis ok, las k le fac eu pe toate dar in nici un caz nu o sa lucrez pt vreunul care ma cearta ca am intarziat 15 min de dimineata....m-am apucat de toate si am ajuns la concluzia ca nu ai timp efectiv sa le faci pe toate la un nivel satisfacator, pentru k daca ajungi expert pe photoshop apoi te apuci serios zi si noapte de php...dupa un timp in care nu ai mai lucrat in photoshop, nu mai ai aceeasi performanta....e aiurea...banuiesc ca asa e conceptia romanului din scoala elementara...sa stii de toate dar nimic perfect
    Intrebarea e "ce ne facem noi astia care cautam un job?"

[Da, incredibil, ma bucur ca ati abordat subiectul, ma confrunt in fiecare zi cu aceeasi problema, anunturile pe ejobs si bestjobs vor sa stii de toate si nu-si dau seama ca nu le poti sti pe toate decat la un nivel minim, daca esti expert pe photoshop si mai stii sa-l bagi in html si css si eventual sa-i faci si o animatie, deja ar trebui sa acoperi un post, in schimb ei mai cer php si mysql, helooo, daca esti extraordinar pe php si mysql nu o sa mai ai timp nici sa-ti vezi familia, mai vor eventual after effects care e super dar nu vei mai avea timp de altceva, si javascript care ei nu-si dau seama ca e diferit de php ca si limbaj...etc etc...
Dupa cateva interviuri la care spuneam "domle, stiu aia si aia" si ei "aaa..nu stii php?aaaa..  "...am zis ok, las k le fac eu pe toate dar in nici un caz nu o sa lucrez pt vreunul care ma cearta ca am intarziat 15 min de dimineata....m-am apucat de toate si am ajuns la concluzia ca nu ai timp efectiv sa le faci pe toate la un nivel satisfacator, pentru k daca ajungi expert pe photoshop apoi te apuci serios zi si noapte de php...dupa un timp in care nu ai mai lucrat in photoshop, nu mai ai aceeasi performanta....e aiurea...banuiesc ca asa e conceptia romanului din scoala elementara...sa stii de toate dar nimic perfect
Intrebarea e "ce ne facem noi astia care cautam un job?"

#20
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

View Postadriana_z, on 21st September 2009, 00:20, said:

Da, incredibil, ma bucur ca ati abordat subiectul, ma confrunt in fiecare zi cu aceeasi problema, anunturile pe ejobs si bestjobs vor sa stii de toate si nu-si dau seama ca nu le poti sti pe toate decat la un nivel minim, daca esti expert pe Photoshop si mai stii sa-l bagi in html si css si eventual sa-i faci si o animatie, deja ar trebui sa acoperi un post, in schimb ei mai cer php si mysql, helooo, daca esti extraordinar pe php si mysql nu o sa mai ai timp nici sa-ti vezi familia, mai vor eventual after effects care e super dar nu vei mai avea timp de altceva, si javascript care ei nu-si dau seama ca e diferit de php ca si limbaj...etc etc...
      Dupa cateva interviuri la care spuneam "domle, stiu aia si aia" si ei "aaa..nu stii php?aaaa.. :confuzzled: "...am zis ok, las k le fac eu pe toate dar in nici un caz nu o sa lucrez pt vreunul care ma cearta ca am intarziat 15 min de dimineata....m-am apucat de toate si am ajuns la concluzia ca nu ai timp efectiv sa le faci pe toate la un nivel satisfacator, pentru k daca ajungi expert pe photoshop apoi te apuci serios zi si noapte de php...dupa un timp in care nu ai mai lucrat in photoshop, nu mai ai aceeasi performanta....e aiurea...banuiesc ca asa e conceptia romanului din scoala elementara...sa stii de toate dar nimic perfect
    Intrebarea e "ce ne facem noi astia care cautam un job?"

[Da, incredibil, ma bucur ca ati abordat subiectul, ma confrunt in fiecare zi cu aceeasi problema, anunturile pe ejobs si bestjobs vor sa stii de toate si nu-si dau seama ca nu le poti sti pe toate decat la un nivel minim, daca esti expert pe photoshop si mai stii sa-l bagi in html si css si eventual sa-i faci si o animatie, deja ar trebui sa acoperi un post, in schimb ei mai cer php si mysql, helooo, daca esti extraordinar pe php si mysql nu o sa mai ai timp nici sa-ti vezi familia, mai vor eventual after effects care e super dar nu vei mai avea timp de altceva, si javascript care ei nu-si dau seama ca e diferit de php ca si limbaj...etc etc...
Dupa cateva interviuri la care spuneam "domle, stiu aia si aia" si ei "aaa..nu stii php?aaaa..  "...am zis ok, las k le fac eu pe toate dar in nici un caz nu o sa lucrez pt vreunul care ma cearta ca am intarziat 15 min de dimineata....m-am apucat de toate si am ajuns la concluzia ca nu ai timp efectiv sa le faci pe toate la un nivel satisfacator, pentru k daca ajungi expert pe photoshop apoi te apuci serios zi si noapte de php...dupa un timp in care nu ai mai lucrat in photoshop, nu mai ai aceeasi performanta....e aiurea...banuiesc ca asa e conceptia romanului din scoala elementara...sa stii de toate dar nimic perfect
Intrebarea e "ce ne facem noi astia care cautam un job?"

Asta vine din educatia romanilor si n-o sa se schimbe degraba. E cat se poate de evident pentru oricine cu capul pe umeri ca nu poti amesteca design-ul cu programarea sub nici o forma. Dar cum romanii se conduc dupa "las ca merge si asa" apar anunturi tembele cu cerinte amestecate in cel mai stupid mod. Evident ca n-o sa gaseasca in veci pe nimeni care sa faca 5, 6 chestii la modul profesionist.

#21
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Pana la urma, la om ii trebuie un site, si din cate vad nu o sa angajeze doi oameni, unul pentru design si altul pentru programarea din spatele design-ului, asa ca tot pe cineva "bun la toate" o sa ia, chiar daca rezultatul poate sa nu fie pe masura asteptarilor.

Si asa se inchide cercul, din pacate....

Edited by daemon, 21 September 2009 - 13:31.


#22
wbinvest

wbinvest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008

View Postdaemon, on 21st September 2009, 14:31, said:

Pana la urma, la om ii trebuie un site, si din cate vad nu o sa angajeze doi oameni, unul pentru design si altul pentru programarea din spatele design-ului, asa ca tot pe cineva "bun la toate" o sa ia, chiar daca rezultatul poate sa nu fie pe masura asteptarilor.

Si asa se inchide cercul, din pacate....

este un proiect usor insa cu atentie la detalii  ...  15 pagini cu un singur design la baza, un admin doar pentru sectiunea de stiri si un form de contact !

Design-ul exista deja in prop de 90 %, deci mai tb. programare ...

rasp. doar pe pm  <_<

#23
marco24

marco24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 17.11.2006
Salut pe toata lumea!

Eu lucrez in regim de freelancing si suntem doi in echipa. Unul pe partea de design, analiza, verificare, testare si training si celalalt pe partea de programare HTML/CSS/PHP/MySQL/JS/AJAX. In portofoliu avem numai magazine online de diferite profile de activitate si marimi. Livram la timp de obicei si nu am avut proiecte refuzate pana acum. Daca ai vreo oferta concreta astept sa imi scrii, de preferat insa ar fi sa stabilim o intalnire.

#24
campuscodi

campuscodi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 07.07.2007

View Postwbinvest, on 15th September 2009, 08:47, said:

- sa stie sa intuiasca cerintele fara sa i le dictez eu

Deci nici nu va inchiputi ce as vrea sa-l bat pe asta pentru ce a zis aici.

Am cel putin 3 clienti pe luna care gandesc asa. Toti sunt din Romania.

#25
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009

View Postcampuscodi, on 26th September 2009, 10:14, said:

Deci nici nu va inchiputi ce as vrea sa-l bat pe asta pentru ce a zis aici.

Am cel putin 3 clienti pe luna care gandesc asa. Toti sunt din Romania.

Welcome to Romania, the land of shit, pardon :D of choice :)

#26
wbinvest

wbinvest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.06.2008

View Postcampuscodi, on 26th September 2009, 10:14, said:

Deci nici nu va inchiputi ce as vrea sa-l bat pe asta pentru ce a zis aici.

Am cel putin 3 clienti pe luna care gandesc asa. Toti sunt din Romania.

Eu unul as restrictiona accesul "minorilor" din web-ul romanesc care nu stiu sa inteleaga, sa asculte si sa consilieze un client, si se vad peste noapte webmasteri !!

Nu vreau sa jignesc pe nimeni si nu acesta este scopul forumului ..... insa daca nu va intereseaza nu va mai bagati in discutie, doar de dragul de a va da cu parerea !

#27
IulianJsn

IulianJsn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2009
Salut,
am un website care nu e finalizat. Trebuie aranjate cateva module si stabilite permisiunile pentru acestea, plus cateva functii de implementat. Design deja e ok. Cine ar putea sa ma ajute? Pt mai multe detalii - PM.
Merci

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate