Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#15103
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Eu facusem 2 cereri de dezactivare (si telefonic si online, ca sa fiu sigur de treaba) si nu merg.   Daca la unii inca merg sunt probabil cei care nu facusera nici o cerere dar dupa interventia ANPC nici nu isi permiteau sa-i taxeze 'din oficiu', asa ca UPCistii spera ca acesti abonati avand acces la ele sa sfarsheasca prin a comanda extraoptiunea.

Ma intreb care este situatia fanilor infocati de Liga1, cei care probabil din prima clipa au comandat/confirmat ca ei vor extraoptiunea. Banuiesc ca ei sunt taxati cu cei 10 lei; care o fi insa parerea lor despre faptul ca la alti abonati merg posturile si nu sunt taxati ...

Edited by quant, 09 August 2014 - 13:58.


#15104
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Poate sunt si din aia la care nu erau criptate dar nu stiau pana cand le merge si si-au comandat extra optiunea. La mine s-a scos de saptamani bune si din cont dar eram totusi nelamurit si trebuia sa intreb. Le-am zis ca din partea mea sa ramana acolo si gratuit ca tot nu ma intereseaza pana ce nu ma taxeaza dar nici nu au cum ca nu am optiunea Posted Image Din aplicatia aia probabil unii si-au comandat crezand ca raman fara dar uite dupa 1 saptamana de cand au bagat aplicatia aia pe post inca e pe liber si cred ca asa si raman, cel putin august sau poate la unii permanent. Discutam aici in topicul HD pentru ca e vorba si de Look TV HD, nu ? :D

Edited by Kalman2007, 09 August 2014 - 13:59.


#15105
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Bun dar ramane intrebarea, fanii infocati de Liga 1, care in cursul lunii iulie s-au repezit sa confirme ca ei vor extrafotbalul HD, au fost sau nu taxati pe luna august ???
(dpdv oficial extraoptiunea era promotionala doar in iulie).

Ca daca cineva confirma ca este taxat cu 10 lei, asta va fi cireasha de pe tort.
(microbistii adevarati sa fie taxati iar cei neinteresati sa primeasca fotbal gratis luni de zile in speranta ca vor deveni microbisti - asta este ca la dealerii de droguri > primele doze sunt gratis).

Oricum costurile mai sunt acoperite partial din posturile care se elimina. Si nu va lasati chiar inselati de cuvantul 'gratis' contractul pentru Lookuri a fost facut la pachet, deci majorarea abonamentului si eliminarea unor posturi acopera din costuri iar cei 10 lei sunt si ei un add-on.

Edited by quant, 09 August 2014 - 14:25.


#15106
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postquant, on 09 august 2014 - 14:08, said:

Bun dar ramane intrebarea, fanii infocati de Liga 1, care in cursul lunii iulie s-au repezit sa confirme ca ei vor extrafotbalul HD, au fost sau nu taxati pe luna august ???
(dpdv oficial extraoptiunea era promotionala doar in iulie).

Ca daca cineva confirma ca este taxat cu 10 lei, asta va fi cireasha de pe tort.
(microbistii adevarati sa fie taxati iar cei neinteresati sa primeasca fotbal gratis luni de zile in speranta ca vor deveni microbisti - asta este ca la dealerii de droguri > primele doze sunt gratis).

Oricum costurile mai sunt acoperite partial din posturile care se elimina. Si nu va lasati chiar inselati de cuvantul 'gratis' contractul pentru Lookuri a fost facut la pachet, deci majorarea abonamentului si eliminarea unor posturi acopera din costuri iar cei 10 lei sunt si ei un add-on.

Cei care au optat pentru pachet , sunt taxati in luna august.Eu nu am optat pentru pachetdar inca mai am look tv-urile(fara taxa).

#15107
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,174
  • Înscris: 15.07.2005

View Postdigital67, on 09 august 2014 - 19:12, said:

Cei care au optat pentru pachet , sunt taxati in luna august.Eu nu am optat pentru pachetdar inca mai am look tv-urile(fara taxa).

eu am facut cere sa le socata dupa 30.7.2014 au fost scoase si nu m-au taxat pentru look tv hd ..dar nici nu le mai vad de pe 30.... nu stiu cum de merg la altii moka...
ps:poate introduc si ei mtv live sau iconcert..ceva muzica dolby ...

#15108
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postdjmaxx, on 09 august 2014 - 19:58, said:

eu am facut cere sa le socata dupa 30.7.2014 au fost scoase si nu m-au taxat pentru look tv hd ..dar nici nu le mai vad de pe 30.... nu stiu cum de merg la altii moka...
si eu am facut cerere de renuntare si nu-l mai am, dar mai sunt si cei care nu au facut nici o 'alegere'
daca le-ar coda duse ar fi, asa mai incearca sa mai convinga lumea pe principiul 'nici nu stiti ce pierdeti'

Sa ne bucuram ca totusi microbistii adevarati, care au comandat optiunea, sunt taxati.  Si noi suntem taxati pentru Look plus SD desi nu l-am vrut.

View Postdjmaxx, on 09 august 2014 - 19:58, said:

ps:poate introduc si ei mtv live sau iconcert..ceva muzica dolby ...
Noutatile sunt ca luna asta s-a marit pretul abonamentului si se scot posturi, asa ca mai usor cu 'wishful thinking'-ul.

Edited by quant, 09 August 2014 - 20:29.


#15109
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,174
  • Înscris: 15.07.2005

View Postquant, on 09 august 2014 - 20:23, said:

si eu am facut cerere de renuntare si nu-l mai am, dar mai sunt si cei care nu au facut nici o 'alegere'
daca le-ar coda duse ar fi, asa mai incearca sa mai convinga lumea pe principiul 'nici nu stiti ce pierdeti'

Sa ne bucuram ca totusi microbistii adevarati, care au comandat optiunea, sunt taxati.  Si noi suntem taxati pentru Look plus SD desi nu l-am vrut.


Noutatile sunt ca luna asta s-a marit pretul abonamentului si se scot posturi, asa ca mai usor cu 'wishful thinking'-ul.


apropooo eu la upc nu am primit abonamentul marit deloc!!!!!! nici macar 1 leu!
am familia hd +extra hd+ci++stb sd si a venit acelasi pret ca in fiecare luna si pe august ...fara nicio marire !!!

#15110
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Si cum e totusi posibil ? Ai facut vreo modificare recenta cumva?Posted Image

#15111
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,174
  • Înscris: 15.07.2005

View PostKalman2007, on 09 august 2014 - 21:07, said:

Si cum e totusi posibil ? Ai facut vreo modificare recenta cumva?Posted Image

nu am 39.00 lei pe ce am spus mai sus negociat 2014 ianuarie ..si nu mi-a aparaut nicio marire..
se animeaza piata romtelecom tocmai s-a inteles cu lokk si ia ghiciti?!! e mai ieftin decat la upc extraoptiunea fotbal:)..oare de ce ? upc calici ca intodeauna...americani prosti ..care vor sa se ingrase pe spinarea noastra/..,.
la rcs pun pariu ca o sa intre in baza free inclusiv hd-urile:)))))

Edited by djmaxx, 09 August 2014 - 21:10.


#15112
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postdjmaxx, on 09 august 2014 - 21:08, said:

nu am 39.00 lei pe ce am spus mai sus negociat 2014 ianuarie ..si nu mi-a aparaut nicio marire..
se animeaza piata romtelecom tocmai s-a inteles cu lokk si ia ghiciti?!! e mai ieftin decat la upc extraoptiunea fotbal:)..oare de ce ? upc calici ca intodeauna...americani prosti ..care vor sa se ingrase pe spinarea noastra/..,.
la rcs pun pariu ca o sa intre in baza free inclusiv hd-urile:)))))
Altfel n-ar fi americaniPosted Image

#15113
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
@djmaxx       deci foarte tare: tu platesti valoarea contractuala, in timp ce eu platesc cu 3 lei in plus fata de valoarea contractuala.

acum ca nu mai au nici semi-exclusivitatea lookurilor  cred ca li s-au mai redus sperantele de noi abonati avizi de extrafotbal,   prin urmare cum planul de incasari nu va fi indeplinit, probabil vor mai mari iar pretul cu diverse valori la diversi abonati alesi pe spranceana si eventual vor mai scoate cateva posturi (ca profitul poate fi marit ori prin scumpiri ori prin reducerea cheltuielilor),

#15114
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Mai ieftin cu foarte putin 1,7 euro fără TVA ( 9,37 RON cu TVA inclus)

#15115
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Au mai ramas erdeeshii cu calicii lor...

#15116
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View PostOrangetm, on 09 august 2014 - 22:33, said:

Au mai ramas erdeeshii cu calicii lor...
Sper sa-l bage si ei macar cu 5 lei.Posted Image

#15117
viktoras

viktoras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 31.08.2005

View PostOrangetm, on 09 august 2014 - 22:33, said:

Au mai ramas erdeeshii cu calicii lor...
"Cel mai mult costa domnia sau prostia" .Cred ca la UPC beneficiati din plin.

#15118
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View Postdjmaxx, on 09 august 2014 - 21:03, said:

apropooo eu la upc nu am primit abonamentul marit deloc!!!!!! nici macar 1 leu!
am familia hd +extra hd+ci++stb sd si a venit acelasi pret ca in fiecare luna si pe august ...fara nicio marire !!!

View PostKalman2007, on 08 august 2014 - 13:47, said:

Ca tot vorbim de acei 3 lei trebuie specificat ca nu e 3 lei pentru TOATA LUMEA. Sunt multi abonati la care scumpirea a fost de 2 lei sau 1 leu. Eu personal nu cunosc pe nimeni cu scumpire de 3 lei ci doar 1 leu deci nu e vorba de toti abonatii UPC.

Dragi abonati,

sunt Presedintele UPC si tin sa precizez ca valoarea taxei de stalp este de 3 ron pentru barbatii de peste 50 ani si cu chelie, 1 ron pentru doamnele de peste 40 de ani   iar domnisoarele sub 30 ani si care poarta fusta mini, sunt scutite.

Tin de asemenea sa precizez ca Mos Craciun exista: a trecut pe la noi si a platit pentru Look plus pe care vi-l oferim gratis.  Vizionare placuta !

#15119
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Quant nu mai exagera prietene. Daca nu iti convine reziliaza si gata. Atata necaz pt 3 lei si un client minus

#15120
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,127
  • Înscris: 10.03.2012
Look plus in pachetul de baza al RTC si look extra pt 9,5 ron pe luna la RTC

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate