Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#14653
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View Postbacefaci, on 18 iulie 2014 - 11:07, said:


cu prelungire de contract pe 2 ani?mai am si eu cu ei pana in sept.si ma gandesc sa sun si eu acum dau 140 fara liga1 si taxa stalp.
Măi oameni buni la câți bani le plătiți celor de la UPC, trebuiau să vă lase Look-urile în pachetul de bază fără costuri suplimentare, ar trebui să aibă un pic de respect față de voi.
În rețeaua în care sunt, cu respectul este cam la fel, dar măcar plătesc jumătate, într-adevăr fără liga1...există net bun

Edited by matyred, 18 July 2014 - 23:22.


#14654
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
Se zvârcolesc de invidie RCS-istii. Ce mă bucur! Posted Image  Când au luat ei Liga 1 prin GSP TV și mai apoi prin DIGISPORT, nu știau cum să mai atragă clienți de la UPC. Acum le-a venit rândul să ”moară de ciudă”. Oricum sunt net inferiori la Brăila pe cablu tv și net. Semnal slab, net cu viteză mediocră și mai mereu le cade semnalul. Degeaba au pe analogic 67 de posturi, că pică des semnalul.Posted Image
Vulpea când nu ajunge la struguri spune ca sunt acri. Posted Image

#14655
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Post1kvoi, on 19 iulie 2014 - 00:25, said:

Se zvârcolesc de invidie RCS-istii. Ce mă bucur! Posted Image  Când au luat ei Liga 1 prin GSP TV și mai apoi prin DIGISPORT, nu știau cum să mai atragă clienți de la UPC. Acum le-a venit rândul să ”moară de ciudă”. Oricum sunt net inferiori la Brăila pe cablu tv și net. Semnal slab, net cu viteză mediocră și mai mereu le cade semnalul. Degeaba au pe analogic 67 de posturi, că pică des semnalul.Posted Image
Vulpea când nu ajunge la struguri spune ca sunt acri. Posted Image
Esti tare rauPosted Image ....da' imi place.Posted Image

#14656
Exuberantul

Exuberantul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.06.2014

View Post1kvoi, on 19 iulie 2014 - 00:25, said:

Se zvârcolesc de invidie RCS-istii. Ce mă bucur! Posted Image  Când au luat ei Liga 1 prin GSP TV și mai apoi prin DIGISPORT, nu știau cum să mai atragă clienți de la UPC. Acum le-a venit rândul să ”moară de ciudă”. Oricum sunt net inferiori la Brăila pe cablu tv și net. Semnal slab, net cu viteză mediocră și mai mereu le cade semnalul. Degeaba au pe analogic 67 de posturi, că pică des semnalul.Posted Image
Vulpea când nu ajunge la struguri spune ca sunt acri. Posted Image

Pe langa ca se zvarcolesc, am vazut ca incearca sa iste tot felul de scandaluri mediatice, de tabloid, fara niciun argument solid si sa arunce cu noroi in Upc in primul rand dar si in romtelecom. Tot spera ca prin asta sa le mai creada unii abonati minciunile si sa nu plece la alt operator. Slabe sanse

#14657
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014

View PostIaro, on 18 iulie 2014 - 22:15, said:

nu esti singurul care nu vede look tv! nici eu nu vad pe UPC Mediabox acest canal. pe analogic nu mai este look tv ci doar look plus tv. ma intreb eu oare cei care au analogic si vor liga 1 trebuie sa se aboneze la digital?
luna gratuita la mine nu exista? reclama mascata....

Nu se mai investeste in analogic, acolo a ramas look plus asa de umplutura. Cine vrea calitate, trece pe digital... mai devreme sau mai tarziu in 2015 e inevitabila schimbarea.

#14658
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

View Postmatyred, on 18 iulie 2014 - 23:21, said:

Măi oameni buni la câți bani le plătiți celor de la UPC, trebuiau să vă lase Look-urile în pachetul de bază fără costuri suplimentare, ar trebui să aibă un pic de respect față de voi.
În rețeaua în care sunt, cu respectul este cam la fel, dar măcar plătesc jumătate, într-adevăr fără liga1...există net bun
Cand o sa aiba atatia clienti UPC cat are RDS atunci sigur il va oferi gratuit :)

#14659
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View PostKalman2007, on 19 iulie 2014 - 13:01, said:


Cand o sa aiba atatia clienti UPC cat are RDS atunci sigur il va oferi gratuit :)
Sper că nu s-a înțeles că am fost ironic, nici pe departe, pur și simplu am rămas uluit cât este un abonament în rețeaua UPC, mai ales că până anul acesta nu ați avut liga 1,sport în general, care a atras cei mai mulți clienți la RDS

#14660
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Da. La partea de tv este destul de scump dar are si ceva plusuri fata de RDS. La UPC cel mai avantajos e sa iei la pachet, altfel doar televiziune nu e asa de ieftin :)

#14661
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010

View PostKalman2007, on 19 iulie 2014 - 13:58, said:

La UPC cel mai avantajos e sa iei la pachet, altfel doar televiziune nu e asa de ieftin :)
Din televiziune se câștiga cel mai mult, sunt multe persoane care nu se pricep la net, și cam toată lumea are un mobil de la unul din cei 3 mari operatori


#14662
keriosan

keriosan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 11.03.2006

View PostKalman2007, on 18 iulie 2014 - 22:48, said:

E gratuit pentru toata lumea luna iulie. Daca nu-ti merge suna la ei si intreaba care ar fi problema. Dupa 1 august doar Look Plus ramane liber atat pe digital cat si pe analogic.

Dar de ce nu m-au sunat ei sa ma intrebe: "Bai fraiere vrei optiunea asta?"

Un ONG pentru protecția consumatorilor reacționează în cazul opțiunii de 10 lei de la UPC: „UPC a mascat această nouă extraopțiune sub forma unei modificări a contractului”

Asociația pentru Protecția Consumatorilor, o organizație neguvernamentală (diferită de ANPC), critică public mutarea UPC de a da clienților o opțiune de 10 lei pentru care aceștia vor fi taxați automat, din august, dacă nu anunță că vor să renunțe la aceasta.
„APC România solicită companiei UPC România, în mod public, renunțarea la această tehnică de vânzare incorectă și luarea tuturor măsurilor pentru evitarea prejudicierii consumatorilor, inclusiv notificarea consumatorilor în legatură cu renunțarea la vânzarea forțată.”, se arată în comunicatul organizației neguvernamentale.
De menționat că Asociația pentru Protecția Consumatorilor este diferită de Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor (ANPC), instituție publică aflată în subordinea Guvernului.
CONTEXT. Toți abonații UPC primesc automat pachetul de fotbal, pentru o lună gratuit. După o lună, abonații sunt cei care trebuie să anunțe dacă mai vor pachetul sau nu, pentru că acesta costă 10 lei. Dacă nu anunță, vor plăti automat 10 lei în plus, pe lângă abonamentul lor. Detalii, aici.
Comunicatul integral, în continuare:
Fotbal cu forța
UPC aplică vânzarea forțată clienților săi
APC România a primit în ultimele zile mai multe sesizări din partea consumatorilor, având ca obiect noua campanie a UPC Romania prin care toți abonații săi la serviciul de televiziune prin cablu au primit automat în cadrul pachetului de servicii o ”extraopțiune”. Problema care apare în această situație este faptul că această extraopțiune are un cost suplimentar, iar pentru a nu beneficia de aceasta consumatorii ar trebui să facă o cerere expresă în acest sens, fiind practic forțați să primească un serviciu pe care nu și l-au dorit și pe care nu l-au cerut înainte companiei.
UPC Romania a mascat această nouă extraopțiune sub forma unei modificări a contractului, încercând astfel să evite prevederile O.G. 99/2000 privind comercializarea produselor și a serviciilor pe piață, care interzice prin art. 54 vânzările forțate de produse și servicii.
În concepția APC România campania UPC România reprezintă o modificare a contractului, dar prin introducerea unui serviciu nou, distinct. Argumentele în favoarea acestei opinii sunt cele prezente în pliantul campaniei: este vorba de un serviciu care poate fi dezactivat sau activat oricând de consumatori, prin urmare, care poate fi adăugat sau eliminat oricând din conținutul serviciilor furnizate de companie, fără a aduce atingere integrității serviciului de televiziune prin cablu furnizat inițial, are un tarif distinct, care se adaugă la tariful pe care consumatorul îl plătea deja pentru serviciul de televiziune prin cablu.
În aceste condiții, fiind vorba de un serviciu nou, sunt aplicabile dispozițiile art. 53, lit. b și art. 54 din O.G. 99/2000, reglementare care nu face diferența între prestarea unui serviciu nou prin încheierea unui contract distinct sau prin modificarea unui contract existent:
Art. 53. – Prin vânzare forţată se înţelege:
a) expedierea unui produs către o persoană, fără o cerere prealabilă din partea acesteia, solicitându-i cumpărarea acelui produs și returnarea lui către expeditor, chiar şi fără taxe, în cazul refuzului de cumpărare;
B) prestarea unui serviciu către o persoană, fără o cerere prealabilă din partea acesteia, solicitându-i acceptarea acelui serviciu prin achitarea contravalorii.

Art. 54. – Orice vânzare forţată este interzisă. Expedierea unui produs sau prestarea unui serviciu către o persoană se face numai în baza unei comenzi prealabile din partea acesteia.
În aceste condiții, APC România solicită companiei UPC România, în mod public, renunțarea la această tehnică de vânzare incorectă și luarea tuturor măsurilor pentru evitarea prejudicierii consumatorilor, inclusiv notificarea consumatorilor în legatură cu renunțarea la vânzarea forțată.

http://www.paginadem...a-contractului/

#14663
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Mai dar de ce nu a reactionat ONG-ul asta si când Romtelecom a facut exact acelasi lucru, si nu odata, ultima data fiind foarte recenta? Aia isi permit sa creasca pretul abonamentului când vor, sa iti introduca sau  scoata, orice canale, optiuni, când vor ei, fara sa fie deranjati. Bine, doar de la ei s-a inspirat si UPC-ul cu ultimele optiuni (Extra HD si Extra Fotbal), insa acolo nu am vazut nicio frustrare din partea vreunei organizatii, autoritati, samd.

#14664
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Exista hotărari judecatoresti definitive parca care obliga UPC sa introduca Digi24 in grila si nu s-a intamplat nimic, cine da 2 bani pe ce comenteaza un ONG ca nu este frumos, nu este corect bla bla ...
UPC oricum a marit cu 3lei abonamentele din august la majoritatea abonatilor (bineinteles tot pt. a acoperi costul contractului cu ISB - Look-uri) iar de la doritori si fraieri vor mai lua 10 lei pt. Look-uri.

Edited by MD, 19 July 2014 - 15:13.


#14665
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View PostIaro, on 18 iulie 2014 - 22:15, said:

nu esti singurul care nu vede look tv! nici eu nu vad pe UPC Mediabox acest canal. pe analogic nu mai este look tv ci doar look plus tv. ma intreb eu oare cei care au analogic si vor liga 1 trebuie sa se aboneze la digital?
luna gratuita la mine nu exista? reclama mascata....
Suna la RC sa îți facă o respectare a mediaboxului.

#14666
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,878
  • Înscris: 14.08.2007
M-am uitat pe factura socrului si ii apare informare despre scumpirea de 3 lei dar nimic ca ii vor introduce pachetul Fotbal de luna viitoare. Sunt curios daca il baga sau nu.

#14667
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Nu de luna urmatoare, este activ luna in curs. Chiar daca il dezactivati el ramane luna asta iar pe luna urmatoare nu mai este facturat.

Noutati http://hdsatelit.blogspot.ro/2014/07/look-tv-costa-12-lei-lunar-la-focus-sat.html

Edited by pursimuove, 19 July 2014 - 16:29.


#14668
danyristea

danyristea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 15.11.2007

View Postmatyred, on 19 iulie 2014 - 13:50, said:


Sper că nu s-a înțeles că am fost ironic, nici pe departe, pur și simplu am rămas uluit cât este un abonament în rețeaua UPC, mai ales că până anul acesta nu ați avut liga 1,sport în general, care a atras cei mai mulți clienți la RDS

Cat este un abonament la UPC? 5 pachete de tigari? 10 pet-uri de bere? 12 pet-uri de cola?

#14669
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Postpursimuove, on 19 iulie 2014 - 09:01, said:


... mai devreme sau mai tarziu in 2015 e inevitabila schimbarea.

Vezi ca ai gresit topicul.. In 2015 dispare analogicul pe emisia terestra, nu pe cablu..

#14670
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
N-am gresit nimic rdsmanilor, chiar deloc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate