Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Android market/aplicatii platite?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
sorin_fivestar

sorin_fivestar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2009
Am cumparat acum cateva zile un Htc Hero de la e-mag. Sunt multumit peste masura, am insa o mare nedumerire: ii rog pe toti cei cu telefon hero sa posteze daca vad in market aplicatii platite.

Am un feeling ca e o teapa la mijloc pentru Romania, eu nu le vad deloc, ce sa mai zic de sa le cumpar sau sa le instalez. cele free sunt cool insa exista mult mai cool pe cashcaval.

Need help.

P.s cred ca e important de precizat ca telefonul e luat deblocat de orice retea. Poate magicurile nu au aceasta problema?

#2
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
http://androidforums...are-market.html

Doar in unele tari se pot cumpara aplicattii.
In link-ul de mai sus gasesti si solutia daca vrei acces la aplicatiile platite.

#3
sorin_fivestar

sorin_fivestar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2009
Ok merg sa citesc acolo, sper sa nu fie prea complicat.
Multumesc, sa inteleg ca nici tu nu le vezi?


View PostHorsie, on 10th September 2009, 08:13, said:

http://androidforums...are-market.html

Doar in unele tari se pot cumpara aplicattii.
In link-ul de mai sus gasesti si solutia daca vrei acces la aplicatiile platite.


#4
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 12.10.2007

View Postsorin_fivestar, on 10th September 2009, 20:13, said:

Ok merg sa citesc acolo, sper sa nu fie prea complicat.
Multumesc, sa inteleg ca nici tu nu le vezi?


Am cautat la fel ca si voi pe net alte aplicatii si am gasit http://android-leak.com/. Decat deloc este bun si acesta :)
De asemena ati gasit vreo harta a Romaniei pentru gps completa gen Igo, Garmin? eu am incercat SYGIC 9 - nu merita harta Romaniei are circa 1M( 2 orase : Timisoara+Bucuresti), nav4all.com- aceasi poveste... Copilot nu are deloc harta Romaniei , ANDNAV pare a fi inca un program in dezvoltare. Ce merge acceptabil este WISEPilot dar are nevoie de internet pentru a descarca harta Romaniei- stie si indicatii vocale doar in engleza...Pentru a vedea programe  TV online folosesc SPBTV merita decat nimic: canale de stiri CNN Euronews,Rainews, muzica ceva filme ... era vorba pe un forum spb ca vor introduce circa 80 de canale...printre care si cele romanesti :) o adresa de unde mi-am comandat accesorii pentru htc : http://www.gpsforless.co.uk/ - am comandat un cablu cu iesire audio si mufa usb pentru incarcare auto- il folosesc la masina ca si carkit .(l-am conectat prin mp3 player de la bricheta). Poate mai schimbam info pentru ca intr-adevar HTC Hero este un adevarat smartphone-teldestept :)

#5
dracula_it

dracula_it

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.04.2006

View Postsorin_fivestar, on 10th September 2009, 02:35, said:

Am cumparat acum cateva zile un Htc Hero de la e-mag. Sunt multumit peste masura, am insa o mare nedumerire: ii rog pe toti cei cu telefon hero sa posteze daca vad in market aplicatii platite.

Am un feeling ca e o teapa la mijloc pentru Romania, eu nu le vad deloc, ce sa mai zic de sa le cumpar sau sa le instalez. cele free sunt cool insa exista mult mai cool pe cashcaval.

Need help.

P.s cred ca e important de precizat ca telefonul e luat deblocat de orice retea. Poate magicurile nu au aceasta problema?
hello man
http://code.google.c...market-enabler/

#6
silvake

silvake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 28.04.2005

View Posteful2007, on 13th September 2009, 00:24, said:

Am cautat la fel ca si voi pe net alte aplicatii si am gasit http://android-leak.com/. Decat deloc este bun si acesta :)
De asemena ati gasit vreo harta a Romaniei pentru gps completa gen Igo, Garmin? eu am incercat SYGIC 9 - nu merita harta Romaniei are circa 1M( 2 orase : Timisoara+Bucuresti), nav4all.com- aceasi poveste... Copilot nu are deloc harta Romaniei , ANDNAV pare a fi inca un program in dezvoltare. Ce merge acceptabil este WISEPilot dar are nevoie de internet pentru a descarca harta Romaniei- stie si indicatii vocale doar in engleza...Pentru a vedea programe  TV online folosesc SPBTV merita decat nimic: canale de stiri CNN Euronews,Rainews, muzica ceva filme ... era vorba pe un forum spb ca vor introduce circa 80 de canale...printre care si cele romanesti :) o adresa de unde mi-am comandat accesorii pentru htc : http://www.gpsforless.co.uk/ - am comandat un cablu cu iesire audio si mufa usb pentru incarcare auto- il folosesc la masina ca si carkit .(l-am conectat prin mp3 player de la bricheta). Poate mai schimbam info pentru ca intr-adevar HTC Hero este un adevarat smartphone-teldestept :)

Ce versiune de Copilot ai?
Eu am testat 8.0.0.328 si (cel putin in asta, dar cred ca e valabil pt orice versiune) poti sa descarci de pe internet orice harta vrei, direct din meniul aplicatiei (de. ex. toata Europa, sau doar Europa de est, sau doar Romania).
Download-ul este posibil insa numai prin WiFi, nu te lasa prin conexiunea 3G. Eu asa am facut si mi-a mers fara probleme.
Am doar o singura problema cu Copilot.
Se pare ca versiunea asta nu mai functioneaza daca faci upgrade la un ROM bazat pe Android 2.1 (Eclair).
As fi curios daca a reusit cineva sa-l foloseasca pe Eclair...

La iGo-ul pentru Android (de fapt iGo MyWay), chestiunea cu hartile e ceva mai dificila.
Stie cineva daca se pot folosi sau importa cumva hartile de la iGo-ul pentru WindowsMobile?

#7
Filoteu

Filoteu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 06.02.2007

View Postsilvake, on 24th March 2010, 12:09, said:

Ce versiune de Copilot ai?
Eu am testat 8.0.0.328 si (cel putin in asta, dar cred ca e valabil pt orice versiune) poti sa descarci de pe internet orice harta vrei, direct din meniul aplicatiei (de. ex. toata Europa, sau doar Europa de est, sau doar Romania).
Download-ul este posibil insa numai prin WiFi, nu te lasa prin conexiunea 3G. Eu asa am facut si mi-a mers fara probleme.
Am doar o singura problema cu Copilot.
Se pare ca versiunea asta nu mai functioneaza daca faci upgrade la un ROM bazat pe Android 2.1 (Eclair).
As fi curios daca a reusit cineva sa-l foloseasca pe Eclair...

La iGo-ul pentru Android (de fapt iGo MyWay), chestiunea cu hartile e ceva mai dificila.
Stie cineva daca se pot folosi sau importa cumva hartile de la iGo-ul pentru WindowsMobile?

Am si eu nu Htc Hero, bazat pe Android. E relativ nou, deci nu ma pricep prea bine, dar am stat 2 zile pe net, si in sfarsit am gasit pt Igo8, o harta pt Romania, care are 15 mb, nu stiu daca e ultima, dar e satisfacatoare.

#8
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
Aveti idee de ce nu pot instala unele aplicatii de pe androidzoom sau androidlib? Mi-am instalat Barcode Scanner, scanez cu succes QR code si il interpreteaza corect iar apoi se deschide Android Market, care nu gaseste package-ul respectiv. E valabil si pentru aplicatii free (nu numai cele pe bani).

Multumesc anticipat  :thumbup:

#9
Cayn

Cayn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 12.02.2007
In cele din urma am aflat ca Google a limitat accesul la Payed Market. Totusi vesti bune... in cateva saptamani se pare ca vom avea si noi acces.

Sursa: TechCrunch

#10
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Numarul tarilor a crescut la 32, din pacate Romania a ramas, din nou, pe dinafara. Tarile in care se pot cumpara acum aplicatii sunt: Argentina, Belgium, Brazil, Czech Republic, Denmark, Finland, Hong Kong, India, Ireland, Israel, Mexico, Norway, Poland, Portugal, Russia, Singapore, Sweden, and Taiwan. Argentina, Belgium, Brazil, Czech Republic, Denmark, Finland, Hong Kong, India, Ireland, Israel, Mexico, Norway, Poland, Portugal, Russia, Singapore, Sweden si Taiwan.

Edited by crazyAlex, 01 October 2010 - 13:23.


#11
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
Incercati http://www.applanet.net/applanet/ . Cu ajutorul acestei aplicatii aveti access si la aplicatiile platite disponibile numai in state.
:)
@cayn , s-ar putea ca pe applanet sa gasesti aplicatia.

btw, pentru qr code generator incearca http://qrzilla.com sau http://qrcode.kaywa.com/

#12
Racila_Alexandru

Racila_Alexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 22.05.2008
Salut! As dori sa achizitionezi si eu un X8. Am fost astazi la Orange shop unde l-am "butonit" si m-a surprins intr-un mod placut insa sunt unele lucruri de care nu sunt lamurit  :wacko:

1. Camera din cate am vazut nu face pozele la care ma asteptam. Cum se vad pozele pe calculator? Am un k810 care, cred eu, face poze mult mai bune decat X8 (asta pe timp de zi stiind ca X8 nu are blitz  :deadtongue: )
2. Am o pereche de casti HPM-70. As putea sa le conectez la X8? Folosesc amandoua acelasi jack? Din cate am vazut pe net jackul de la castile de la X8 au 3 "liniute" ca sa le zic asa... la HPM-70 sunt 2...de asta nu sunt sigur ca vor fi compatibile  :confused:

LE: Imi cer mii de scuze...am postat din greseala pe alt topic  :deadtongue:

Edited by Racila_Alexandru, 20 December 2010 - 15:18.


#13
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010
Pentru ca nu s-a gandit nimeni sa posteze pana acum, am onoarea sa va anunt ca incepand de luna trecuta, se pot cumpara aplicatii din Android Market si in Romania.  Asta daca nu cumva stiati deja...

Alimentati-va cardul si spor la cumparaturi :D

#14
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Se stie ... se stie ...
http://forum.softped...howtopic=714467

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate