Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Blocuri Noi in Bucurestii Noi/Damaroaia_2009-2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5260 replies to this topic

Poll: Blocuri Noi in Bucurestii Noi/Damaroaia_2009-2014 (66 member(s) have cast votes)

Care din cele 2 asociatii considerati ca are dreptate in demersurile sale?

  1. http://ascdbn.ro/ (Asociatia Salvati Cartierele Damaroaia si Bucurestii Noi) (54 votes [81.82%] - View)

    Percentage of vote: 81.82%

  2. http://www.administratorimobileubm.ro (Asociaþia Constructorilor din Damaroaia) (12 votes [18.18%] - View)

    Percentage of vote: 18.18%

Vote

#91
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012

 C0Bu, on 28th June 2012, 09:38, said:

Am cada. Cand fac dus, apa ajunge si pe gresie.


Ref. la postul colegului george90, este corect ce semnalezi. Nici mie nu mi-ar place sa am o casa in zona si sa se suie astia cu blocul pe mine. Daca tot sunt acuzati cumparatorii de apartamente in aceste blocuri sa fie bagati in aceeasi oala si vanzatorii terenurilor pe care se construieste! Opriti vanzarea masiva de loturi in zona Bucurestii Noi/Damaroaia! Desi ma indoiesc ca mai este mult de vandut si evident construit in zona.

La partea cu masini si motociclete care fac "curse" pe stradute chiar si foarte tarziu in noapte sau tiganii care se plimba in satra pe strazi, sunt de acord cu tine iarasi. Este un aspect deranjant pe care deja i-l resimt pe pielea mea de cand m-am mutat.

La partea cu demolarea, iti spun sincer ca sansele sunt catre 0. Dar poate ne reintalnim pe acest topic cand s-o demola primul bloc :) si am sa iti dau dreptate.

P.S. Cum pe tine te deranjeaza lumea care poate sa scuipe seminte in curte, pe mine locatar de bloc ma deranjeaza gainile si mirosul de la porcul vecinului, dar ce sa fac, sunt + si -uri, poate vinde si fac astia bloc pe locul acela.

Am fost sambata seara pe la 10.30 pe acolo sa vedem cum este noaptea si am fost socati: iesisera cei de etnie parca din pamant si umblau in gripuri.pe stradute....am ramas fara cuvinte!!! Asa este de obicei? Este adevarat ca in majoritate erau femei cu carucioare care se plimbau in liniste si pustani de 10-12 ani. Nu pareau sa fie zgomotosi, dar tot imj pun semne de intrebare: fac galagie? sunt periculosi? O fi fost o promenada de we sau asa e noapte de noapte?
A doua zi am fost iar, pe la pranz...parca era alta locatie: liniste, cuatenie, oamenialbi ffff ok cate mergeau linistiti...chiar nu mai inteleg...

#92
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

 Yetam, on 2nd July 2012, 11:16, said:

Am fost sambata seara pe la 10.30 pe acolo sa vedem cum este noaptea si am fost socati: iesisera cei de etnie parca din pamant si umblau in gripuri.pe stradute....am ramas fara cuvinte!!! Asa este de obicei? Este adevarat ca in majoritate erau femei cu carucioare care se plimbau in liniste si pustani de 10-12 ani. Nu pareau sa fie zgomotosi, dar tot imj pun semne de intrebare: fac galagie? sunt periculosi? O fi fost o promenada de we sau asa e noapte de noapte?
A doua zi am fost iar, pe la pranz...parca era alta locatie: liniste, cuatenie, oamenialbi ffff ok cate mergeau linistiti...chiar nu mai inteleg...


poate era mai racoare.
si apoi nu era lumea buna ce iesea la plimbare in familie, in liniste si pace ?

#93
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Dap, asa e seara, e plin de colorati pe strazi. Si in ciuda impresiei din timpul zilei, seara parca ii starneste dracu`de incep si urla, trec cu scuterele cu masini fara toba sau motociclete de nu poti sa dormi cu geamul deschis.
Oricum de 1 luna jumatate de cand stau aici nu mi-au spart masina si nici nu am avut probleme cu ei pe strada seara tarziu deci e bine :)

Edited by C0Bu, 02 July 2012 - 16:20.


#94
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012

 C0Bu, on 2nd July 2012, 16:19, said:

Dap, asa e seara, e plin de colorati pe strazi. Si in ciuda impresiei din timpul zilei, seara parca ii starneste dracu`de incep si urla, trec cu scuterele cu masini fara toba sau motociclete de nu poti sa dormi cu geamul deschis.
Oricum de 1 luna jumatate de cand stau aici nu mi-au spart masina si nici nu am avut probleme cu ei pe strada seara tarziu deci e bine :)

Multumesc de raspuns. Destul de trist, totusi daca sunt in legea lor si poti dormi maca rcu geamul inchis :-(:-(:-( incerc totusi sa imi pastrez optimismul.

#95
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Depinde de pozitionare. Eu am geamul catre spate, in timpul zilei rar aud zgomote dar geamul dormitorului i-l am catre ardealului, unde e zgomotul de care vbim. Oricum fata de tineretului unde treaceau aia cu feareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vechi adunammmmmmmmmmmmm la 6 dimineata..e PARFUM :D.

#96
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Eu nu cred ca e atat de grava situatia pe cat o prezinta C0bu. Da, ies tiganii in satra seara dar sunt linistiti, nu fac galagie nu sunt pericolusi...sunt doar la plimbare. Masini zgomotoase sau motorete....poate una pe seara. Sa fim seriosi...daca nici atat nu tolerati, de ce nu va mutati la bulevard? Poate o fi mai bine acolo. Dupa parerea mea, e "the best you can get" considerand ca vrei sa ai vecini si strada si nu o casa in mijlocul campului.

Edited by antidote, 03 July 2012 - 09:02.


#97
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Da, eu sunt mai pesimit. Am recunoscut ca fata de alte zone e parfum :)

#98
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012
Multumesc de raspuns, Antidote. M.am mai linistit putin. Am fost de multe ori pe acolo si mi se pare o zona f linistita si f curata. Si am mai observat ceva: nu sunt caini! ;-)
Cobu- mda, si eu sunt pesimista de serviciu...noroc cu cate unul ca Antidote sa mai lumineze putin orizontul :-):-)

#99
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
Am observat ca sunt niste caini mai agresivi pe lateralele teatrului Masca. N-am mai trecut de ceva timp pe acolo, nu stiu daca mai sunt, dar atentie cand treceti pe acolo.

#100
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012
Multumim de pont, Antidote! Oricum, nu cred ca trec pe acolo spre/dinspre metrou. Oricum e bine de stiut, am oroare de caini!  :deadtongue:

#101
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
O sa ma bag un pic in discutie. In special pt. cei nehotarati. Nu mai stati pe ganduri.Toate blocurile construite de cetatenii de etine,sunt facute cu acte in regula,cel putin 3 diriginti de santier supravegheaza lucrarile zi si noapte,betonul fierul ,caramida toate sunt conform proiectului.ISC-ul vine sa verifice fazele determinante,nu poti sa le gasesti nici cea mai mica hiba.Ce paradox... cinstiti si evlaviosi,asa credeti voi ca sunt acesti rechini cu pompa numiti dezoltatori imobiliari.Se construieste in draci in zona fara niciun fel de acte cu acordul tacit al primariei generale,isc-ului,politiei si cine mai vreti voi.NAIVILOR (nu vreau sa va cataloghez altfel) :confuzzled: Pt cine nu crede si are timp plimbati-va si convingeti-va!

#102
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012
si motivul pt care ne dai acest pont este...?

#103
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007

 Yetam, on 19th August 2012, 12:01, said:

si motivul pt care ne dai acest pont este...?
poate n-am fost destul de explicit!daca faci afaceri cu tiganii iei plasa!mai vrei explicatii?

#104
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012

 korr41, on 19th August 2012, 14:14, said:

poate n-am fost destul de explicit!daca faci afaceri cu tiganii iei plasa!mai vrei explicatii?

ok, acum da, am inteles! sigur nu mai e nevoie de explicatii, multumim!

#105
bagerajungle

bagerajungle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 25.03.2011
Buc noi si pajura,cartiere de clanuri si nu numai,cam naspa zona dar ma rog ,eu nu m as muta acolo ever never!A spus cineva mai sus,ceva legat de "aranjamente",a fost dragut in exprimare,daca as scrie aici ce am vazut eu in alte zone mult mai de lux,cred ca nu s ar mai vinde nimik,asa ca prefer sa tac:"tecerea e de aur"!,intelegeti ceea ce este de inteles,ok!Respect,R

#106
ddany03

ddany03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.04.2011
Am vazut un apartament pe strada Durau. Ce imi puteti spune de apartamente si de vecini. Va multumesc!

#107
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012
Buna,
eu stau de vreo luna in zona si sunt f multumita. Sunt multi rromi inofensivi si cu treaba lor, deranjeaza doar ca aspect. In restf curat,liniste, parc, piata,metrou, scoli,gradinite, 5 min cu masin panain Herastrau...multeavantaje.Succes.

#108
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007

 Yetam, on 30 august 2012 - 20:36, said:

Buna,
eu stau de vreo luna in zona si sunt f multumita. Sunt multi rromi inofensivi si cu treaba lor, deranjeaza doar ca aspect. In restf curat,liniste, parc, piata,metrou, scoli,gradinite, 5 min cu masin panain Herastrau...multeavantaje.Succes.

Asa e! Altceva spuneam eu...Ai habar cum au fost si cum sunt construite, blocurile facute de "ei"?Chiar in acest moment sunt unele in constructie.Daca ai habar cat de putin in domeniu ai ramane mut/a de uimire.Pe intelesul tau totul e facut la misto si vandut sub titulatura obligatorie de "apartamente de lux".Spui ca e cartierul plin de rromi inofensivi si cu treaba lor...DA! Ei intotdeauna sunt asa si...mai ales cinstiti! Doar sunt pocaiti si cuvantul Domnului e mai presus decat lacomia specific pamanteana.Posted Image Si-mi este mila rau de tot si de autoritatile care iau spagi grele sa inchida ochii la toate "tiganiile" astea!Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate