Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Blocuri Noi in Bucurestii Noi/Damaroaia_2009-2014

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5260 replies to this topic

Poll: Blocuri Noi in Bucurestii Noi/Damaroaia_2009-2014 (66 member(s) have cast votes)

Care din cele 2 asociatii considerati ca are dreptate in demersurile sale?

  1. http://ascdbn.ro/ (Asociatia Salvati Cartierele Damaroaia si Bucurestii Noi) (54 votes [81.82%] - View)

    Percentage of vote: 81.82%

  2. http://www.administratorimobileubm.ro (Asociaþia Constructorilor din Damaroaia) (12 votes [18.18%] - View)

    Percentage of vote: 18.18%

Vote

#145
crs32

crs32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.10.2012
Imi cer scuze dak te am deranjat. E un forum si eu mi am spus parerea, poate cineva imi va da un pm sa i ofer mai multe informatii . Nu ti inteleg frustrarea.. De ce esti frustrat totusi?

#146
Yetam

Yetam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 13.05.2012
felicitari Crs, sa va fie de bine!
si noi am avut o experienta foarte placuta facand aceasta alegere. totul a decurs fara cea mai mica problema!

#147
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
Mergeti pe  bd. Gloriei sa vedeti o noua cladire in devenire.Tipic tiganesc;in 2 saptamani se cofreaza placa peste parter,nu exista panoul de prezentare (o exista autorizaie?)Viteza cu care se lucreaza e ametitoare,tipic pt lucrari ilegale,daca va pricepeti cat de cat uitati-va la fierul de armarePosted Image betonul vine cu probele de rigoare?.Remarcati cati diriginti de santier sunt in zona (niciunul.hartiile se fac ulterior la biroul lor contra spaga),cu toate ca au ocupat spatiul public politia comunitara se face ca nu vede,doar"e platita" nu-i asa.Nu mai vorbesc de ISC cea mai mare gasca de corupti din domeniuPosted Image -pana afli ceva de la ei tiganii au si finisat! Hai sa va spun cum e treaba:viteza de executie e obligatorie  pt, ca odata ridicata cladirea nimieni nu o va mai demola. crs32 nu e nevoie sa spui ca ai cumparat prin programul prima casa (publicitate mascata) mafia tiganeasca a gasit corupti in toate institutiile de care are nevoie ca treburile sa decurga cum trebuie.Oricum buba se va sparge,nu va faceti griji.Nu veti reusi sa distrugeti chiar tot!!!

P.S Yetam,nu mi te pot imagina decat la rugaciuni la bisericuta aia,stim noi care,de pe strada Isbiceni...Posted Image crs32 si tu tot acolo.

#148
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 C0Bu, on 29 septembrie 2012 - 15:16, said:

Tiganii nu sunt prosti. Eu sincer sa fiu l-am tinut pe al meu din scurt si pana in ultima clipa i-am spus ca ordinul de plata este in geanta la mine si daca nu am chef sa-l semnez...nu-l semnez. Sa vedeti ce frumos mi-a facut si curat in apartament si a terminat tot ce avea de terminat in 24 de ore.
Repet, tiganii nu sunt prosti, doar profita daca le dai ocazia. Eu ma salut si acum pe scari cu constructorul chit ca a incercat sa scoata de la mine comision de retragere bani din cont, bani in plus pentru obiectele sanitare ...bani pentru orice...nu i-am dat NIMIC in plus fata de cum ne-am inteles. Inca am sa ii dau 150 de lei pe curentul consumat cat am stat pe organizare de santier.

Vecinii mei...? Opinii impartite..pe unii i-a jupuit..de la alti nu a vazut un leu..vecini care au platit cu 5-6000 euro mai mult ca mine pe acelasi tip de apartament..

P.S. eu tot de la un CARAIAN am cumparat.

Ai doar impresia ca l-ai tinut din scurt. De fapt el te-a "facut" adica el te-a lucrat. Nu intru in amanunte dar ai vazut betoniera sigilata cand a venit si actele betonului? Daca nu ai vazut asa ceva inseamna ca sigur te-a lucrat tiganu'.

#149
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Indiferent ca imi scrii dintr-o cladire de birouri sau imi scrii de acasa de la tine fie dintr-un apartament comunist fie din unul din ansamblu rezidential ai fost tras pe PU!@ si tu ca si mine. Am in momentul asta 10 ani de santier in spate si o am pe maica-mea care a fost sef serviciu aprovizionare timp de 20 de ani la cel mai mare trust de constructii din constanta. Trustul asta a construit toate blocurile de pe faleza constantei si daca ai vre-o secunda impresia ca blocurile de cacat facute de mesterii lu ceausu sunt facute ca la carte te anunt cu regret ca...nu sunt..pentru ca atunci se fura pana nu mai aveai ce turna in cofrag..si improvizai. Fierar betonist ? Tamplar ? Zidar ? Aprovizionare ? Statia de betoane ?  TOTI furau...asa ca povestile nemuritoare ca tiganii fura..tiganii fac si restul sunt super ok sa i-le spui lu` mutu...Da tiganii fura..tiganii fac...du-te sa vezi blocuri construite de romani si o sa scuipi in san dupaia...si zici doamne fereste.

Si da de 10 ani de cand lucrez betonu din cifa....e betonu din cifa care se imparte intre x y si z si ce ramane turnam... Daca vrei buletin de la statia de betoane iti fac eu rost  da iti zic ca o hartie nu tine blocu la cutremur sa nu iti cada in cap.

Asta cu betoniera sigilata este buna de poanta pe care o spui la oameni care nu stiu cum arata un surub de 6

#150
stefania_bucurestii_noi

stefania_bucurestii_noi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2012
..... exista azi Asociatia Salvati Damaroaia si Bucurestii Noi. De indata ce tiganii, cu care nimeni nu vrea sa aiba de a face, termina de vandut blocul, tinta noastra este actionarea in judecata, rand pe rand a tuturor blocurilor ilegale. Fie dam noiblocurile afara din cartier, fie ne vor da ele penoi afara, in maixmum 10 ani as zice.

George90 vreau sa aflu si eu modalitatea de a ma inscrie in aceasta Asociatie. Pe net nu am gasit nimic despre ea. Daca este posibil, doresc sa primesc mai multe detalii de la George90 sau alta persoana care este in tema.

Multumesc

#151
csercses

csercses

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 18.07.2010

 stefania_bucurestii_noi, on 10 octombrie 2012 - 20:27, said:

..... exista azi Asociatia Salvati Damaroaia si Bucurestii Noi. De indata ce tiganii, cu care nimeni nu vrea sa aiba de a face, termina de vandut blocul, tinta noastra este actionarea in judecata, rand pe rand a tuturor blocurilor ilegale. Fie dam noiblocurile afara din cartier, fie ne vor da ele penoi afara, in maixmum 10 ani as zice.

George90 vreau sa aflu si eu modalitatea de a ma inscrie in aceasta Asociatie. Pe net nu am gasit nimic despre ea. Daca este posibil, doresc sa primesc mai multe detalii de la George90 sau alta persoana care este in tema.

Multumesc

Asociatia Salvati Cartierele Damaroaia si Bucurestii Noi este nou infiintata si isi propune sa opreasca nenorocirea numita blocurile tiganesti care distruge cartierul si confortul locuitorilor. Pana in prezent clanurile tiganesti venite din Cojeasca au construit cca 110 blocuri, toate ilegale, prin nerespectarea planurilor urbanistice ale zonei, cu complicitatea sefilor corupti de la Serviciul de Ubanism al Primariei Capitalei. In cativa ani, dupa ce toate casele demolabile vor fi transformate in blocuri aflate la 3 m distanta unele de celelalte, cartierul va avea un aspect de ghetou, fara locuri de parcare (fiecare bloc are 10-16 apartamente, pe o dechidere de 8-12 m, iar locurile de parcare de la subsol sunt transformate in apartamente), fara presiune la apa, gaze si canalizare suprasolicitata.
Ne propunem sa oprim acest scenariu prin demolarea si oprirea din executie a blocurilor construite de la inceputul anului 2012. Suntem in discutii cu avocatii, in cateva zile demaram actiunile in justitie pentru 10-20 de blocuri. Cine doreste sa se implice, cu sprijim moral si material, inclusiv sub forma de anonimat, pentru a evita presiunile venite din partea tiganilor, poate sa o faca la adresa de email [email protected].
Suntem in plina organizare, sper ca in curand sa avem si un site cu mai multe date de contact. Deocamdata preferam sa actionam discret.

#152
nosebleed

nosebleed

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.12.2004
Salut,

De imobilul construit la capatul strazii Duetului, pe partea dreapta, ce parere aveti?
Are 3 etaje + mansarda. Vis-a-vis este o vila draguta, iar strada pare civilizata (am fost doar ziua, intre orele 18 si 20). Apartamentele sunt  mari (60 mp utili) si bine compartimentate: au un balcon mare, iar bucataria este spatioasa si separata de living.
Locuri de parcare nu sunt decat 5, in fata geamurilor apartamentului de la demisol.
Proprietarul este de etnie rroma intr-adevar, iar blocul abia a fost terminat - ziceau ca au vandut deja vreo 5 apartamente. Pretul este mai mic decat am vazut la altele din zona, motivul invocat fiind ca proprietarul are alt teren, are nevoie de bani pentru a incepe alta constructie si vrea sa vanda repede.

#153
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Imi pare rau sa te dezamagesc dar asta este povestea intotdeauna. Am alt loc, dau ieftin sa scap de ele..bla bla bla. Nu zic ca este un lucru rau neaparat..doar ca mai poti negocia si ar trebui sa pleci la drum icu acest lucru in minte.

..3 etaje si mansarda ..nu prea e ok in zona asta..

#154
taurash

taurash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 22.05.2008
3 etaje + mansarda + demisol => bloc de 5 etaje fara lift, fara curte, fara parcare + in capatul strazii la mare distanta de mijloacele de transport ... it's up to you

#155
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
Offtopic
Am luat un sut in cur, de la unul din moderatori,pt. instigare la rasism...Nu cunosc exact cam unde ar fi limita dintre subiectiv si obiectiv.Daca deranjezi etnicii esti rasist,invers nu stiu cum se numeste fenomenul. Oricum cer scuze public.

Ontopic
Exista tigani infractori (protejati de autoritati corupte)-atitudinea trebuie sa fie asta   http://www.evz.ro/de...TO-1006701.html
Incredibil,exista si astfel de tigani. Jos palaria!    http://www.evz.ro/de...scu-988960.html
Clanul Onoriu-Stoica face parte din prima categorie,si nu sunt inca suficient de puternici si influienti.Mi-e greu sa gandesc ce se va intampla atunci cand vor deveni "regi"...probabil vom da spaga sa ne plimbam pe strada!Posted Image

#156
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Oricat te-ar tavali moderatorii tot nu o sa intelegi ca aici nu este locul pentru refulari. Se discuta de blocurile din bucurestii noi. Urmeaza probabil sa vii sa imparti cu noi un scandal cu un clan tiganesc implicat in fabricarea caramizii sau a polistirenului.

Plm...urmaresc topicu sa aflu de blocuri nu de ce a mai facut politia underground a cartierului...

#157
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
M-ai convins! Greseala mea,trec usor peste unele detalii.Am recitit totul si cu mare atentie postarile tale.Acum am inteles.Mai bine mai tarziu decat niciodata! Incepe frumos povestea ta ,in primavara cu cercetari pe teren,culegere de informatii (normal) numai ca vezi ceva nu e bine .Ai cumparat prin PRIMA CASA (mie-mi suna a reclama) ca multi altii,nu te-a interesat cand si cum si in ce fel s-a executat (cam ciudat)-in definitiv si albii fura de sting-"daca vezi blocurile facute de ei iti scuipi in san" Posted Image  nemaivorbind de blocurile ceausiste la care probabil 50% din materiale nici nu ajungeau pe santier,de acte nu mai vorbimPosted Image ,nu te-a interesat cand si cum s-a eliberat autorizatia cat a durat constructia...Posted Image  l-ai facut pe "dezvoltator" sclavul tau,santajandu-l cu OP_ul pe care-l semnai numai cand considerai tu ca trebuie!!!Si ai stat si intr-un cartier rau famat din Constanta,aici fiind raiul pe pamnt,chiar daca deschizi geamul catre cotetul de porci.Dar poate dezvoltatorii din zona vor civiliza si acea curte.Mai zice unul,altul cate ceva dar tu la toate gasesti o explicatie care darama antevorbitorul.Si cu toate ca zona e locuita de populatie mixta tu n-ai auzit de nimic nasol,infractionalitatea tinde catre 0.Mare pisicher estiPosted Image PUNCT

Un sfat pt .cei care vreti sa va stabiliti in zona;au spus-o si alti inaintea mea-beliti ochii cat cepele si culegeti cat mai multe informatii pe care apoi filtrati-le cu bunsimt.Sunt banii vostri in joc,si nu-s putini de loc!

#158
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Da domnule, am luat o teapa istorica de la niste tigani. Big fuckin` deal..e o chestie care mi-o asum..in loc sa imi iau un audi a4 nou, am cumparat cu banii de audi un cacat de apartament care s-ar putea la anu sa cada..Mi-am asumat..Sa stii ca eu la toata afacerea asta...pierd cam 2500E..banii de avans si comision notar..ca apartamentul e a lu` BCR...
Acum spune-ne si tu cum e sa mergi la tine in cartier cu capul mereu plecat fara sa ai tupeu sa infrunti tiganii pe care ii mananci de cur pe internet ? Vrei sa-i alungi in cosmos cu o gasca de "politisti underground intergalactici" sperand sa salvati astfel animalele domestice din cartier si spatiile virgine cu boscheti dintre casele ramase in paragina.

Defapt ce cauti pe threadul asta ca eu tot nu inteleg ? Vrei sa faci un bloc nou si nu esti din clanu cioaba ? Stai intr-un bloc nou ? Sau iti place sa pierzi timpul pe aici aruncand chestii cu talc in stanga si in dreapta poate poate starnesti ropote de aplauze?

Culegeti oameni buni informatii 6-7 ani despre un rahat de apartament, mai faceti inca 3-4 ani studii de piata pe acelasi subiect si poate in anul 14 de la inceputul actiunii o sa va cumparati un apartament de 50mp in faimosul cartier...gizas...

Te-as invita sa vizualizezi blocuri din prelungirea ghencea.....sa vezi acolo arta si meserie :P



P.S. imi poti observa tenul alb si in realitate sa stii..asta in cazul in care te omoara gandu ca as fi colorat din clanu cioaba si ma dau burghez pe forum
P.S. 2 Ma bucur totusi ca discursul meu darama antevorbitoru...ma straduiesc

#159
crs32

crs32

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.10.2012
:)) deci ma amuzi maxim korr41. n am stat sa citesc tot ce e scris pe aici insa cred ca frustrarea vine de la faptul ca tu esti roman si sarac si un tigan a facut un imobil mai inalt langa curtea ta:))

#160
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 27.06.2007
Subtil!Posted Image  Asa e sunt un roman sarac lipit si frustrat maxim de faptul ca se distruge o zona linistita si frumoasa-candva! Si cum? Prin smecherii formidabile! Posted Image
Ontopic;Sa ne fereasca Cel de Sus si sa speram ca totusi nu va fi asa http://www.evz.ro/de...nd-1007802.html

#161
_Minime_

_Minime_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 01.11.2011
Ce zona linistita si frumoasa era in Bucurestii noi cand acum 10 ani nu era asfalt pe strazi iar locuitorii cresteau gaini si porci?

Vechii locuitori si acum imbunatatesc zona crescand animale, ascultand manele la maxim, facand nuntile si botezurile in curte, iarna baga toate plasticele in sobe de miroase in tot cartierul, taie lemne cu drujba in strada, repara daciile pe trotuar, peticesc gardurile cu fel de fel de table, fac tuica la cazan de miroase a posirca, trec beti de la carciuma urland la miezul noptii si alte activitati duhnind de civilizatie.

Tinerii care iau apartamente in zona sunt o mare imbunatatire fata de vchii locuitori.

#162
C0Bu

C0Bu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 25.01.2006
Pai paradoxul in toata conversatia asta tocmai asta e...Ca am colegi de munca care sunt nascuti-crescuti in Bucuresti si au fost in acest bestial cartier acum 5-10 ani cu diverse treburi gen scoala generala, liceu, si de la toti am auzit aceeasi chestie. Ori intrai cu tiganii dupa tine sa nu te jupoaie fratziorii lor ori intrai sa cumperi oua de tzara sau porc pentru ignat sau alte produse direct de la tzaran. Acum ca s-a deschis Penny, statie de metrou si au venit in zona oameni care fac dus cel putin odata pe zi ..plm..e rau ca nu mai poti sa iesi cu vacile la pascut ca ie prea multe masini domne....Asa ca un mare jet pentru toti satenii care au impresia ca daca s-au nascut pe o strada si au dat zapada de cel putin 2 ori din fata casei au drept de proprietate pi` pesti` tot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate