Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Executari silite

- - - - -
  • Please log in to reply
595 replies to this topic

#595
baser

baser

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 27.03.2018

View Postjawy, on 18 ianuarie 2019 - 12:03, said:

Pot sa confirm ca Banca Transilvania uzeaza de permisitatea legii si neprofesionalismul executorilor judecatoresti. Eram interesat de un apartament cu 2 camere la ultim etaj in Berceni, aflat la al 3-lea termen 50% din pret plecare licitatie, 1,2mld. Vb cu executor care ma redirectioneaza la baiatul de la BTR pt. detalii, imi da nenea cateva detalii; la final il intreb poate mai aveti ceva relevant sa mi spuneti. Asta zice ca nu stiu ce cu pretul dorit 1,75mld. Zic ce e aia, e de mancare? Nu e pretul sub care banca nu accepta oferte. Cum nu accepta, zic, e treaba executorului sa accepte sau nu. Nu, zice ca eu is a dreaq si pot sa suspend licitatia sau sa cumpar imobil pt. banca. Ii spun, uff, boule, bine ca te ai scapat si mi ai zis, ca daca ma faceai sa pierd o zi din viata mea si sa l imprumut pe executor cu bani, iti garantez ca te alegeai cu foarte multe vizite la dentist. Zic da de curios, de ce i-ati pus pret la 50% daca voua va trebuie pret peste 75%. Zice de-ai dreq, e strategie de marketing, sa vina mai multi tampiti la licitatie, sa scapam de el. Si probabil ca functioneaza, nu l am mai vazut listat la vanzare.

Alta experienta cu o tanti executoreasa care executa un apartament la un pret abordabil (ca multi vand cu +/- 100.000eu cocioabe mahalagiste pe terenuri de 150 de mp de gandesti ca-s in centrul civic minim) care n a vrut in ruptul capului sa mi dea contul de consemnare a garantiei. Probabil 99% avea licitatia aranjata cu si facea public contul celor aranjati. Executoarea care l-a evacuat pe V.C Tudor din sediul ocupat ilegal de partid, i-am uitat numele si nu merita sa pierd timpul cu googlirea dupa tot felul de sarlatani.

Experienta no.3, ap. 2 cam. cf.2, fara balcon, 52mp ultim etaj de 4 in Militari - Valea Lunga, 1,2mld plecare. Al doilea termen, ma inscriu cu oferta minima de 30% din pretul de evaluare sa vedem daca mai vine cineva. Am fost 18 !!!!!!!! 18 interesati !!!!! M a bufnit rasul. In realitate s-a dovedit a avea 33 de mp apartamentul. S-a adjudecat de un tinerel cu 1,4mld. La ultim etaj, confort 2 spre 3, bloc din 77, 1,4mld (aproape 1000 de euro pe mp!!, daca mai socotesti si riscurile de contestare, procedurile de evacuare, reamenajare te lasi pagubas de departe). Da poate is eu chitra.
Am zis ca daca mi vand casa, fac un contract de imprumut cu tata, garantat cu casa si merg la un executor sa ma execute. Sigur vand brusc si iau si 50% mai mult pe dansa.

M-am lasat de sportul asta then. Think about twice.

Foarte utile si interesante experiente.

La exemplu 2: Nu e incalcare ilegala de procedura sa nu spuna contul unde depui garantia de 10% ?
Ai mers cu vreun expert juridic sau avocat de drept comercial cu tine sa depui plangere?

La exemplul 3: Au fost toti acei 18 oameni in aceeasi camera la biroul executoresei si au licitat?

#596
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
Sigur putea face o plangere la 112, sa vezi rezolvare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate