Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Câteva întrebari despre redirectionarea apelurilor

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009
Cum functioneaza redirectionarea apelurilor
Momentan nu mai am telefon mobil si vreau sa redirectionez "Cosmote" catre un numar de digi tel, cum se face asta si mai ales cum functioneaza (adica în momentul în care ma apeleaza abonatul respectiv este automat redirectionat si apare vreun mesaj ceva care îl avertizeaza?)
Am întâmpinat câteva probleme cu telefonul mobil si din cauza bugetului foarte slab din momentul asta îmi permit decât un telefon slab pe care îl momentul în care voi dori sa cumpar un telefon mai puternic vor însemna banii aruncati aiurea si vreau sa amân momentul asta pâna când îmi cumpar ceva de pastrat
Cum se face tarifarea la redirectionare si ce ii apare pe ecranul apelantului *numarul redirectionat sau numarul meu normal meu normal* ?

Edited by user_y48, 07 September 2009 - 10:03.


#2
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Apelantul nu are de unde sa stie despre CF si nu exista nici un fel de semnalizare "inapoi" care sa-l anunte despre asta (la ce i-ar folosi?)
Odata ajuns apelul in centrala ta, aceasta mai face un apel (taxat catre tine), dar cu sursa originala si marcaj de CF dinspre numarul tau, catre unde ai setat tu CF-ul. De aceea, pe telefoanele mai destepte, poti sa vezi ca e vorba de un apel in CF catre tine. (apelatul, nu si apelantul)

#3
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009

View Postmtest, on 7th September 2009, 11:27, said:

Apelantul nu are de unde sa stie despre CF si nu exista nici un fel de semnalizare "inapoi" care sa-l anunte despre asta (la ce i-ar folosi?)
Odata ajuns apelul in centrala ta, aceasta mai face un apel (taxat catre tine), dar cu sursa originala si marcaj de CF dinspre numarul tau, catre unde ai setat tu CF-ul. De aceea, pe telefoanele mai destepte, poti sa vezi ca e vorba de un apel in CF catre tine. (apelatul, nu si apelantul)
Ciudat sistem , adica chiar daca el ma suna pe mine , pana la urma tot eu platesc costul apelului ?

#4
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,958
  • Înscris: 14.08.2006
Nu este ciudat deloc, este o facilitate de care tu beneficiezi. Daca eu te sun pe tine pe Cosmote, eu platesc apelul. Daca tu vrei sa-mi raspunzi de pe RDS atunci cand te sun pe Cosmote atunci platim amandoi, odata eu pana la Cosmote si odata tu de la Cosmote la Rds. Eu ca si apelant n-am treaba cu setarile tale, asa si trebuie, sa fie transparent.

#5
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009

View Postmeanman, on 7th September 2009, 11:52, said:

Nu este ciudat deloc, este o facilitate de care tu beneficiezi. Daca eu te sun pe tine pe Cosmote, eu platesc apelul. Daca tu vrei sa-mi raspunzi de pe RDS atunci cand te sun pe Cosmote atunci platim amandoi, odata eu pana la Cosmote si odata tu de la Cosmote la Rds. Eu ca si apelant n-am treaba cu setarile tale, asa si trebuie, sa fie transparent.
A, asta adica platesc decât taxa aia de interconectare (cred ca asa se numeste, oare cât o fi de la Cosmote la Digi)
Oricum, nu prea am de ales, trebuie bagata redirectionarea pâna am banii sa cumpar alt telefon
Multumesc mult pentru raspunsuri, este un serviciu vechi asta cu redirectionarea dar sincer nu am avut nevoie niciodata de el , pana acuma

#6
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postuser_y48, on 7th September 2009, 12:18, said:

A, asta adica platesc decât taxa aia de interconectare (cred ca asa se numeste, oare cât o fi de la Cosmote la Digi)
Oricum, nu prea am de ales, trebuie bagata redirectionarea pâna am banii sa cumpar alt telefon
Multumesc mult pentru raspunsuri, este un serviciu vechi asta cu redirectionarea dar sincer nu am avut nevoie niciodata de el , pana acuma
eu il folosesc de pe zapp pe orange..insa sunt atent sa inchid telf de zapp,cand ma suna cineva si din greseala sau din semnal f slab deviez apelul pe orange..
si functioneaza f bine..
am incercat cosmote-> zapp si nu mi a reusit

#7
ilioara2006

ilioara2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 30.08.2007

View Postmtest, on 7th September 2009, 10:27, said:

Apelantul nu are de unde sa stie despre CF si nu exista nici un fel de semnalizare "inapoi" care sa-l anunte despre asta (la ce i-ar folosi?)
Odata ajuns apelul in centrala ta, aceasta mai face un apel (taxat catre tine), dar cu sursa originala si marcaj de CF dinspre numarul tau, catre unde ai setat tu CF-ul. De aceea, pe telefoanele mai destepte, poti sa vezi ca e vorba de un apel in CF catre tine. (apelatul, nu si apelantul)

vreau sa te intreb si eu ceva,am doua telefoane A si B ,in momentul cand sunt sunat pe telefonul A as vrea ca acesta sa raspunda normal iar telefonul B sa aibe o directionare de la telefonul A daca exista asa ceva incat sa pot raspunde si de pe acesta fara ca telefonul A sa simnta ceva.multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate