Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Red Alert 3

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Anthagonyk

Anthagonyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.02.2009
Am jucat Red Alert 3 cam de cand a aparut dar la inceput nu am jucat foarte mult deoarece inca jucam C&C Tiberium Wars si KW.De vre-o 1 luna numai pot sa ma opresc din jucat si ma gandeam sa-l cumpar pentru a juca pe serverele ea ca pe  garena sau Hamachi este prea putina lume.De aici si intrebarea mea: A trecut aproape 1 an de cand a aparut RA3 si nu stiu cata lume inca joaca pe ea.Stie cineva cam cata lume este online adica stiu ca inca exista campionat si ladder dar totusi stie cineva? nu as vrea sa-l cumpar sa ma joc cu inca 10 oameni. Multumesc!

#2
emanuel7

emanuel7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 06.03.2006
Gasesti intre 700 si 1500 de jucatori online (depinde de ora si de zi), deci o sa ai cu cine juca.

#3
reio

reio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 14.12.2006

View PostAnthagonyk, on 7th September 2009, 00:46, said:

Am jucat Red Alert 3 cam de cand a aparut dar la inceput nu am jucat foarte mult deoarece inca jucam C&C Tiberium Wars si KW.De vre-o 1 luna numai pot sa ma opresc din jucat si ma gandeam sa-l cumpar pentru a juca pe serverele ea ca pe  garena sau Hamachi este prea putina lume.De aici si intrebarea mea: A trecut aproape 1 an de cand a aparut RA3 si nu stiu cata lume inca joaca pe ea.Stie cineva cam cata lume este online adica stiu ca inca exista campionat si ladder dar totusi stie cineva? nu as vrea sa-l cumpar sa ma joc cu inca 10 oameni. Multumesc!

Stii pe unde s-ar putea gasi de cumparat ? Ma mai uit din cand in cand prin magazine dupa aacest joc, dar nu l-am vazut pana acum.

#4
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
http://www.gameshop....p;AC_=red alert

#5
reio

reio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 14.12.2006

View Postdlh, on 16th November 2009, 10:35, said:


Multam fain !

#6
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

View PostAndrei210, on 21st November 2009, 21:48, said:

mai bine il descarcai de pe un tracker decat sal cumperi..

Please, make a good thing. Shoot yourself!

On: Sunt destui jucători și cred că nu vei regreta dacă-l vei cumpăra.  ^_^

#7
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,504
  • Înscris: 15.06.2007
Salut.
Stiu ca suna cam ciudat, dar se face ca joc RA3 Uprising, joc destul de vechi pentru zilele noastre.
Incerc sa aflu o parere cu privire la echilibrul dintre "fortele " din joc.
Mie mi se pare ca japonezii sunt mult mai puternici decat rusii sau aliatii, "la aceiasi bani" ca valoare a armatei.
Incerc sa joc o plansa in skirmish contra AI, nivel MEDIU nu brutal , nu hard, si este imposibil de castigat.
Am cautat pe diverse forumuri dedicate, am incercat sa aplic strategiile expuse acolo, si sub nici o forma nu reusesc.
La foarte scurt timp dupa constructia bazei, inamicul ataca cu "ultimate weapon", asta avand in vedere ca ei inca de la inceput trimit diverse unitati sa bazaie. Nu inteleg cum pot ei sa umple plansa atat de repede , baza fiind extinsa , cu mai mukte centre de comanda, MCV, baze navale, etc.  Pur si simplu mi se pare ca este dezechilibru intre forte.
De exemplu, Tanya poate arunca in aer cladiri, impusca infanteria, eventual sa deturneze unitati inamice. Echivalentul de la japonezi, nu-i retin numele, poate sa doboare aviaone, distruge portavioane, este incredibil de puternica.
Unitatile japoneze pot sa atace la sol sau se pot transforma in avioane si lupta impotriva avioanelor .

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,482
  • Înscris: 30.10.2003
Umbla la viteza jocului. Probabil esti lent la dat click si nu reusesti sa faci multe unitati intro perioada scurta de timp.

#9
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Parca americanii aveau cea mai buna defensiva. Dupa ce apuci sa faci defensiva, te duci pe elicoptere si avioane + cladirea de reparat. Asa tin eu minte ca jucam.

#10
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.09.2006
Ai, ai, ai ce vremuri.

Imi aduc aminte cu placere cand jucam Command and Conquer Generals cu un prieten si 6 brutal enemy in echipa.

Eu cu China el cu Usa, ce frumos colaboram.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oFc_nOI0f54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
crying2004

crying2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.07.2008
Salutari! Stie cineva sa fie un server activ pentru online multiplayer? Multumesc!

#12
andreiioan2000

andreiioan2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.01.2021

View Postcrying2004, on 08 ianuarie 2021 - 11:54, said:

Salutari! Stie cineva sa fie un server activ pentru online multiplayer? Multumesc!


Din pacate, modul  multiplayer   la Red Alert 3, ca si la Tiberium Wars  , este mort de multi ani. Si asta din cauza  motorului grafic si a multor probleme ce tin de balansarea factiunilor si defectelor de gameplay.  Si din cauza lui Starcraft 2 care a setat noi standarde.
Iar EA nu ofera deloc suport jocurilor vechi pe Origin.  
Va trebui sa asteptam pana cand va aparea o versiune remasterizata, probabil in cativa ani.


In schimb,gasesti destui jucatori  nostalgici  la  Red Alert 1/2, cat si la Tiberian Dawn si Tiberian Sun, care acum sunt gratuite si distribuite legal de EA, insa serverele sunt sustinute de o comunitate de fani.
Chiar acum observ ca sunt vreo 1260 de jucatori online.  
https://cncnet.org/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate