Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Prahovenii pe SP

- - - - -
  • Please log in to reply
876 replies to this topic

#1
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Care sunteti buei?
De unde?
Eu sunt din Floresti(un fel de mini Africa) si se vede muntele clar din curte :)

Clujenii au threadul lor,de nu si noi?

Edited by kosty91, 04 September 2009 - 17:28.


#2
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Prahovean 100%  :thumbup:

#3
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVolvo, on 4th September 2009, 18:31, said:

Prahovean 100%  :thumbup:
Unde stai?

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Aoleu, mare greșeală topic-ul ăsta! Ne invadează ardealul :D

Mda, sunt prahovean, din Ploiești! Bineînțeles ca orice om, sunt mândru de zona lui (a nu se citi infatuat ca ardelenii :lol: ) e un oraș mare, o zonă foarte bogată din țară, înconjurat de 4 cele mai mari rafinării din țară ( e singurul oraș de genul din Europa), destul de poluat, spații verzi foarte puține, străzi cam praf, arhitectură nouă și ultra-nouă asta din cazuă că centrul și clădirile vechi au fost demolate... Este important nod de transport, leagă Transilvania și Moldova de București!
A fost cel mai mare producător de petrol din Europa, era denumit "capitala aurului negru". În al 2-lea război a fost bombardat și făcut praf, iar apoi sub comuniști a scăzut foarte mult! Abia după Revoluție s-a relansat...
E județul cu cea mai mare populație din țară, a fost ani la rândul pe primul loc la PIB! Plin de hoți și mafie... ca peste tot de altfel! Zonă montană (Valea Prahovei) cea mai dezvoltată din țară... cam atât îmi vin momentan în minte, l-am lăudat destul! Cu ocazia asta poate citesc și ardelenii ce înseamnă industrie și economie în sud, nu Nokia lor din Jucu (pe unde am trecut în seara asta întâmplător și am rămas uimit câte sute de indicatoare erau pe drum ce direcționau spre NOKIA... penibil) !

Edited by ripper, 04 September 2009 - 17:58.


#5
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postripper, on 4th September 2009, 18:58, said:

Aoleu, mare greșeală topic-ul ăsta! Ne invadează ardealul :D

Mda, sunt prahovean, din Ploiești! Bineînțeles ca orice om, sunt mândru de zona lui (a nu se citi infatuat ca ardelenii :lol: ) e un oraș mare, o zonă foarte bogată din țară, înconjurat de 4 cele mai mari rafinării din țară ( e singurul oraș de genul din Europa), destul de poluat, spații verzi foarte puține, străzi cam praf, arhitectură nouă și ultra-nouă asta din cazuă că centrul și clădirile vechi au fost demolate... Este important nod de transport, leagă Transilvania și Moldova de București!
A fost cel mai mare producător de petrol din Europa, era denumit "capitala aurului negru". În al 2-lea război a fost bombardat și făcut praf, iar apoi sub comuniști a scăzut foarte mult! Abia după Revoluție s-a relansat...
E județul cu cea mai mare populație din țară, a fost ani la rândul pe primul loc la PIB! Plin de hoți și mafie... ca peste tot de altfel! Zonă montană (Valea Prahovei) cea mai dezvoltată din țară... cam atât îmi vin momentan în minte, l-am lăudat destul! Cu ocazia asta poate citesc și ardelenii ce înseamnă industrie și economie în sud, nu Nokia lor din Jucu (pe unde am trecut în seara asta întâmplător și am rămas uimit câte sute de indicatoare erau pe drum ce direcționau spre NOKIA... penibil) !

Ai mirosit aerul de la Brazi?  :lol:
Eu numesc localnicii de acolo mutanti,plini de pacura.

#6
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postripper, on 4th September 2009, 18:58, said:

Cu ocazia asta poate citesc și ardelenii ce înseamnă industrie și economie în sud, nu Nokia lor din Jucu (pe unde am trecut în seara asta întâmplător și am rămas uimit câte sute de indicatoare erau pe drum ce direcționau spre NOKIA... penibil) !
Voi vă mândriți cu industria grea noi cu cea high tech și cu serviciile.

#7
blacatusu

blacatusu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 01.08.2006
ei ... pana la urma, fiecare zona cu plusurile si minusurile ei :)

BTW eu am locuit vreo 4-5 ani in ploiesti, se pune?

#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postm3th0dman, on 4th September 2009, 19:56, said:

Voi vă mândriți cu industria grea noi cu cea high tech și cu serviciile.

Care high tech?  :lol: Deja se aude că dă afară la greu Nokia... asta e high tech că fabrică carcase și terminale ultra ieftine? :D

Cât despre aerul din Brazi... da, e nasol! Oricum, au făcut acolo o investiție de câteva miliarde de dolari, o să fie ceva monstruos!

#9
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postblacatusu, on 4th September 2009, 20:27, said:

ei ... pana la urma, fiecare zona cu plusurile si minusurile ei :)

BTW eu am locuit vreo 4-5 ani in ploiesti, se pune?
Esti de-al nostru.

View Postripper, on 4th September 2009, 21:02, said:

Care high tech?  :lol: Deja se aude că dă afară la greu Nokia... asta e high tech că fabrică carcase și terminale ultra ieftine? :D

Cât despre aerul din Brazi... da, e nasol! Oricum, au făcut acolo o investiție de câteva miliarde de dolari, o să fie ceva monstruos!
Ce Nokia,tot petrolul ramane cea mai puternica industrie.
Cand a fost Ploiestiul bombardat se simtea si in satul meu si apropo am niste oase de Fritz in curte  :lol:  le-am gasit cand sapam ca sa plantez un copacel.

#10
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
Prezent :)

#11
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008

View Postkosty91, on 4th September 2009, 18:36, said:

Unde stai?
pe langa tine:d al 3lea oras din prahova dupa numarul de locuitori :D numai nu il divulga :roflmao:

Edited by Volvo, 04 September 2009 - 23:15.


#12
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVolvo, on 5th September 2009, 00:12, said:

pe langa tine:d al 3lea oras din prahova dupa numarul de locuitori :D numai nu il divulga :roflmao:

Cam****?

#13
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
pe unde au aparut emoticoanele alea prin porumb  :w00t: =))

#14
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View PostVolvo, on 5th September 2009, 00:41, said:

pe unde au aparut emoticoanele alea prin porumb  :w00t: =))
Ce emoticoane bre?

View PostVolvo, on 5th September 2009, 00:41, said:

pe unde au aparut emoticoanele alea prin porumb  :w00t: =))
:w00t: acolo invat,ciudat oras.

#15
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postripper, on 4th September 2009, 21:02, said:

Cât despre aerul din Brazi... da, e nasol! Oricum, au făcut acolo o investiție de câteva miliarde de dolari, o să fie ceva monstruos!
S-o fi reprofilat Nokia pe industrie siderurgică...

Oricum în Ardeal nu-i numai Nokia, îi chiar și petrol. Pe când în Prahova îi numa' petrol. Și Valea Prahovei la granița cu Brașovul care-i cea mai frumoasă zonă din țară.

#16
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Deci noroc că Valea Prahovei, cea mai frumoasă zonă din țară e aproape de Ardeal, nu? Păcat că nu e în el cu alte cuvinte :lol:

Și ca fapt divers, rafinăria de la Brazi, cea mai mare a Petromului din țară cred că e de 1000 de ori cât amărâta aia de Nokie :D

Așa mă distrați, pe cuvânt, cum vă apărați nevoile și neamul în luptă cu Regatul și restul țării :roflmaofast:

#17
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
Cand am intrat prima data in Brazi aveam senzatia ca vizitam Cernobilul,dar tot petrolul e mai important decat plasticele alea de la Nokia.
In Ardeal cand te trezesti dimineata si te uiti pe geam vezi muntele?

#18
ReVaNgEr

ReVaNgEr

    si...... tot eu....

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,677
  • Înscris: 13.08.2007

View Postripper, on 6th September 2009, 20:54, said:

Deci noroc că Valea Prahovei, cea mai frumoasă zonă din țară e aproape de Ardeal, nu? Păcat că nu e în el cu alte cuvinte :lol:

Și ca fapt divers, rafinăria de la Brazi, cea mai mare a Petromului din țară cred că e de 1000 de ori cât amărâta aia de Nokie :D

Așa mă distrați, pe cuvânt, cum vă apărați nevoile și neamul în luptă cu Regatul și restul țării :roflmaofast:
Transilvania si Ardealul sunt mult mai bogate decat ce aveti voi pe acolo! Asta bineinteles ai putut-o constata singur daca ai dat pe la geografie. Voi aveti carbune si un pic de petrol, petrolul fiind resursa (probabil, nu 100 la suta) regenerabila in bazinele imense. Carbunele nu mai e vanat asa tare, dupa cum observi se tot inchid minele de carbune, nu se merita!
In schimb noi in Transilvania avem gaze si aur! :D . Am mai zis-o.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate