Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Munca in strainatate - firme de recrutare

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#55
ansajobs_escroci

ansajobs_escroci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.06.2014
Buna ziua,
Ma numesc Calin.Calin Radu. Calin Radu Butiurca si sunt un escroc, tepar, mincinos si gainar.Ce reprezinta cuvantul escroc ? Persoană care înșală pe alții profitând de naivitatea sau încrederea lor; șarlatan; potlogar; impostor; aburitor.
Acesta sunt eu, si impreuna cu consoarta mea, Aurelia Butiurca, si ea de profesie escroaca, prin firma Ansa Jobs dam tepe si escrocam impreuna oamenii care viseaza la trai mai bun si la o schimbare in viata.
Nu ma intrebati de ce o fac pentru ca n-am sa va raspund, in schimb am sa va descriu pe larg in randurile ce urmeaza cum procedez.
In primul rand postez cateva anunturi de angajare pe diferite site-uri alocate anunturilor de angajari in strainatate, in mare parte Anglia, este la moda – se numesc carlige, si astept sa-mi cada in ele “aburitii” adica pacalicii sau fraierii – scuzati-mi limbajul de parnaie dar trebuie sa-l folosesc pentru a ma putea obisnui cu locul pe care am sa-l vizitez cat de curand.Nu-mi fac probleme ca nu-i agat, sunt foarte multi, si ar da orice sa plece din tara pentru un salar nu asa de “mizer” ca aici.
Nu trebuie sa ma fortez prea mult, cu nivelul de inteligenta nativa de gainar si impostor nu duc lipsa de musterii……
Prima discutie telefonica pe care o lansez cu aburitul este de unison in care il felicit pentru alegerea facuta de a pleca din tara si chiar ii dau exemple de oameni care s-au realizat, oameni plecati bineinteles prin firma mea, Ansa Jobs.
Urmeaza o serie consecutiva de telefoane in care bombardez fraierul cu “nimicuri”, “firimituri” in care printre alte istorioare inventate cer si cateva acte: CV, cazier, adeverinta medicala, etc, sa-mi consolidez pozitia si pacaliciul sa prinda curaj; mai mult chiar am si un simulacru de interviu ……actiune necesara pentru al testa din punct de vedere al naivitatii si gradului de inteligenta.
Urmeaza un test al fraierului-semnarea unui contract cu niste clauze de ma bufneste rasul cand il citesc; personal l-am redactat si am introdus clauze in care practic naivul nu are nici o sansa de atac sau de recuperare a sumelor; ba mai mult are si o clauza de confidentialitate in care nu poate sa ma arate cu degetul ca sunt escroc si l-am tepuit.
Sa mentin tensiunea constanta, contractul il trimit in doua transe
Apoi, dau lovitura…anunt fraierul ca are sanse maxime la semnarea unui contract cu plecare intr-o saptamana si nu mai are de facut decat o banala intalnire pe Skype cu partenerul meu din Anglia, dar…toate acestea numai dupa achitarea taxei de interviu si procesare dosar.
Mentin calda relatia pana fraierul trimite banii in cont, discutand telefonic de politica, de modul dizgratios in care romanii se comporta in strainatate, de banalitati, de chestiuni puerile, de faptul ca numai la mine apeleaza oameni influenti dornici sa plece din tara.
Abureala a reusit, am mai escrocat un fraier, am receptionat banii in cont si acum trebuie sa schimb tactica. Incep sa raspund din ce in ce mai rar la telefon de obicei seara, motivele sunt cele de aglomerare a dosarelor de candidati (fraierii) din cadrul firmei si imposibilitatea de a raspunde la telefon. Urmeaza o pauza de cel putin 2 saptamani in care sunt plecat in Anglia pentru a discuta direct cu angajatorii pentru procesarea dosarelor de angajare….buna vrajeala nu?
Urmeaza perioada care raspund rar, aproape la o luna, raspund chipurile indurerat si ingandurat pentru urmatoarele minciuni: mama sau soacra cazuta pe scari cu numeroase fracturi; accidente de masini in care sunt sau nu sunt coautor; furtuni si inundatii dezastroase pe strada unde se afla situat sediul social al firmei; furturi si pierderi de telefoane si laptopuri proprii; plecari inopinante in diferite state din Europa pentru semnarea de contracte;raceli frecvente si boli ce necesita spitalizari indelungate, sarcina sotiei care este toxica sau pur si simplu luna sau lunile sabbatice. Ce spuneti? v-am dat gata, nu?!
In mare cam asa procedez, consoarta mea care mai figureaza in actele firmei si care cauta cu disperare schimbarea denumirii de firma este mai docila si are alte tertipuri de inselatorie, dar tot escroaca se numeste.
In incheiere va transmit ca va astept, eu, acelasi escroc Calin Radu Butiurca sa-mi umpleti buzunarele in timp ce eu mandru de actiunile mele ma tavalesc de ras ca profitand de naivitatea voastra ma imbogatesc.
Semneaza Calin Radu Butirca – Escroc Diplomat Si Tepar Patentat.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate