Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#73
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 zexelica, on 28th November 2009, 17:30, said:

Nu am zis nicaieri ca 7 zile-s perioada crestina.
In Daniel 9:27 7 zile reprezinta toata perioada de la darea Legii pana la sfarsit. Iar, legamantul "cu multi" este cel de la cruce. Restul Scripturii confirma.

Dupa modelele prezentate acolo nu este vorba de saptamini de zile ci saptamini de ani asa ca nu-i adevarat.

#74
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 husand, on 3rd December 2009, 13:57, said:

Dupa modelele prezentate acolo nu este vorba de saptamini de zile ci saptamini de ani asa ca nu-i adevarat.
"Este vorba" ca asa spui tu, nu?

Primul legamant a fost dat lui Adam.

#75
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 zexelica, on 3rd December 2009, 15:24, said:

"Este vorba" ca asa spui tu, nu?

Primul legamant a fost dat lui Adam.

si tu ta-ai apucat sa numeri sir de neamuri de la adam

1 Timotei 1:4  și să nu se țină de basme și de înșirări de neamuri fără sfîrșit, cari dau naștere mai mult la certuri de vorbe, decît fac să înainteze lucrul lui Dumnezeu prin credință, așa fac și acum.  

Da in Daniel saptamina inseamna 7 ani. Asa este contextul, mentiune facuta in  toate calculele de saptamini se potrivesc exact in prorociile de aici.
Tu numeri neamuri.

Semnele venirii se vad dar tu sti deja ziua si ceasul?

Edited by husand, 03 December 2009 - 16:22.


#76
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Again, nicio legatura cu subiectul.

Daniel 9

27El va face un legămînt trainic cu mulți, timp de o săptămînă, dar la jumătatea săptămînii va face să înceteze jertfa și darul de mîncare, și pe aripa urîciunilor idolești va veni unul care pustiește, pînă va cădea asupra celui pustiit prăpădul hotărît.``

Geneza 2

16Domnul Dumnezeu a dat omului porunca aceasta: ,,Poți să mănînci după plăcere din orice pom din grădină;

17dar din pomul cunoștinței binelui și răului să nu mănînci, căci în ziua în care vei mînca din el, vei muri negreșit.``

Primul legamant, dat lui Adam, cat tine? Nu tine Legea pana in ziua judecatii? 7 nu inseamna totalitate? Nu vreau raspunsul tau, te rog!!! E retoric....

#77
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 zexelica, on 4th December 2009, 01:23, said:

Again, nicio legatura cu subiectul.

Daniel 9

27El va face un legămînt trainic cu mulți, timp de o săptămînă, dar la jumătatea săptămînii va face să înceteze jertfa și darul de mîncare, și pe aripa urîciunilor idolești va veni unul care pustiește, pînă va cădea asupra celui pustiit prăpădul hotărît.``

Geneza 2

16Domnul Dumnezeu a dat omului porunca aceasta: ,,Poți să mănînci după plăcere din orice pom din grădină;

17dar din pomul cunoștinței binelui și răului să nu mănînci, căci în ziua în care vei mînca din el, vei muri negreșit.``

Primul legamant, dat lui Adam, cat tine? Nu tine Legea pana in ziua judecatii? 7 nu inseamna totalitate? Nu vreau raspunsul tau, te rog!!! E retoric....

Tu ai cerut-o. Nu vei avea raspuns dar nici nu vei face ce vei voi.

#78
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Multumesc pentru intelegere.

#79
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Un om trimis de Dumnezeu .

http://supranaturalul.wordpress.com/

#80
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Tot cu cap de cauciuc incepem saptamana?

#81
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009
Matei 5:22 Dar Eu vă spun că oricine se mânie pe fratele său, va cădea sub pedeapsa judecății; și oricine va zice fratelui său: ,Prostule!' va cădea sub pedeapsa Soborului; iar oricine-i va zice: ,Nebunule', va cădea sub pedeapsa focului gheenei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/aw4tHTgQVt8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/meGJrAWMApg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/IJIDcL3LuhM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Eh, daca tu zici......... Eu nu il fac prost pe cap de cauciuc, insa daca tu asta zici, treaba ta!

Cap de cauciuc doar face idolatrie, nimic mai mult, fiind o unealta a satanei.

#83
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

 zexelica, on 10th December 2009, 11:51, said:

Eh, daca tu zici......... Eu nu il fac prost pe cap de cauciuc, insa daca tu asta zici, treaba ta!

Cap de cauciuc doar face idolatrie, nimic mai mult, fiind o unealta a satanei.

Oricine se poate convinge ce a predicat acest om smerit .

Attached Files



#84
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 pamant, on 10th December 2009, 15:25, said:

Oricine se poate convinge ce a predicat acest om smerit .
Idlul tau, ca asta este, un idol spurcat, declara ca a avut vise dupa completarea Scripturii. Ori era nebun, ori de la satan avea visele, sa nu mai zic de 1977 :lol:

#85
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Daca vorbesti despre un om cu apelativul cap de cauciuc si nu-l cheama asa  atunci il vorbesti de rau si in defaimare.
Despre defaimare este cunoastere biblica destula si la nesalvati.
Dar cine spune despre sine; sant intre salvati si greseste public ? Public revine cu rectificarea greselii. Eu nu astept, dar Cineva asteapta!

Eu am folosit fata de tine cuvinte ca : mincinosule dar am revenit si revin , am gresit (pacatuit) omule iartama, sant vrednic de pedeapsa . Cat despre nemultumirea unuia fata de altul si sentimentul fiecaruia nici nu se pune problema daca este in Duh (duhovnicesc) afara de faptul ca este inca firesc.
Mantuirea si rasplata oricui este la Dumnezeu.

Edited by husand, 11 December 2009 - 12:44.


#86
pamant

pamant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 07.12.2009

 zexelica, on 11th December 2009, 01:45, said:

Idlul tau, ca asta este, un idol spurcat, declara ca a avut vise dupa completarea Scripturii. Ori era nebun, ori de la satan avea visele, sa nu mai zic de 1977 :lol:

Sa nu mai vb despre Dumnezeu si Scripturi ,du-te "peste" la bordel ,ca nu ai nici o treaba cu Dumnezeu !

#87
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Pe mine, personal, nu ma doare nicaieri de ce a zis si a facut cap de cauciuc. Insa el trebuie demascat ca un idol spurcat, deoarece asta este.

#88
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 zexelica, on 13th December 2009, 12:44, said:

Pe mine, personal, nu ma doare nicaieri de ce a zis si a facut cap de cauciuc. Insa el trebuie demascat ca un idol spurcat, deoarece asta este.


Amindoi spune-ti data venirii lui Isus.El in 1997 tu in 2011

Edited by husand, 30 December 2009 - 23:10.


#89
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 husand, on 30th December 2009, 23:09, said:

Amindoi spune-ti data venirii lui Isus.El in 1997 tu in 2011
Eu am supus dezbaterii nist versuri, nu am spus ca am visat sau ca mi s-a transmis vreun mesaj divin ca impostorul acela. Vorbesc pe ce este scris, nu visat.

#90
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

 zexelica, on 31st December 2009, 10:29, said:

Eu am supus dezbaterii nist versuri, nu am spus ca am visat sau ca mi s-a transmis vreun mesaj divin ca impostorul acela. Vorbesc pe ce este scris, nu visat.

Si ei spun pe baza calculelor lor.Inclusiv adventismul.

Eu doresc lucrul acesta , sa vina si astazi. Dar el are o judecata cu aceea care vorbesc pe baza de mindrie ,fie ca tu sa nu fi pintre ei si m-as bucura sa vina in 2011.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate