Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2783 replies to this topic

#2683
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 15 iunie 2020 - 20:53, said:

"Negustorii pamantului(adeca pastorii idiotzi moronici ale sectelor amante a Cezarului - n. r.) o plang si o jelesc, pentru ca nimeni nu le mai cumpara marfa(ideologia religioasa moronica pro curva cea mare - n. r.) : (Apoc.18:11)"

in timp ce,

"Bucura-te de ea, cerule! Bucurati-va si voi, sfintilor, apostolilor si prorocilor(adeca noi, Posted Image, nebisericosii nealiniatzi la ideologia mainstream religioasa moronica a negustorilor pamantului care vand tinichele spoite pe post de bijuterii spirituale  din aur - n. r.) ! Pentru ca Dumnezeu v-a facut dreptate si a judecat-o." (Apoc.18:20)"

pa, Sfintia ta. Bine am zis io cand am zis ca voi, in vavilonia voastra, o sa ajungeti sa va rugati la Secta pt mantuirea Deabolului. Posted Image

Apocalipsa, 18:19Şi îşi aruncau* ţărână în cap, plângeau, se tânguiau, ţipau şi ziceau: ‘Vai! vai! Cetatea cea mare, al cărei belşug de scumpeturi a îmbogăţit pe toţi cei ce aveau corăbii pe mare, într-o clipă** a fost prefăcută într-un pustiu!’

Azi mi-a atras atentia versetul acesta si mai ales expresia ”belsug de scumpeturi”. Pentru ca am realizat ca nu oricine isi permite, pe lumea aceasta, ”belsug de scumpeturi”. Dar exista o clasa de oameni foarte bogati, ”elita mondiala”, care isi permite frecvent asemenea scumpeturi. Desi sunt de diferite natii, toti acesti oameni bogati formeaza un grup, o casta de oameni care se cunosc intre ei, fac afaceri intre ei si se incuscresc intre ei. Ei sunt ”statul paralel”, ei sunt cei care, din umbra, conduc totul, ei sunt ”papusarii” si ei sunt ”Sodoma si Egiptul” si ”cetatea cea mare care are stapanire peste imparatii pamantului”.
Iata, de exemplu, cum a fost infiintata Banca Nationala a Romaniei:

https://saccsiv.word...CYb5RDTWPMDK7Ro

Se pare ca, in timp ce statul roman a pus zece milioane de lei, o suma dubla, adica douazeci de  milioane de lei, a fost pusa de ”capitalul privat”! Oficial, familia Bratianu, dar se pare ca banii apartineau lui Eugeniu Carada, un personaj misterios si care a preferat sa stea in umbra pana la sfarsitul vietii si la al carui cortegiu funerar insusi regele a prezentat onorul! Adica, din ce inteleg eu, Carada era calaretul, iar Bratienii si regele erau calul...
Si cum Scriptura ne zice, despre calaret, ca este ”curva”, cine sunt eu sa nu fiu de acord...? Si cred ca tocmai asistam la momentul cand ”cele zece coarne si fiara” vor tranti din sa acest ”calaret” si Curva urmeaza sa ramana saraca si dispretuita. Adica ”Marea finanta” este gata sa cada...

Edited by Dorel666, 21 June 2020 - 16:25.


#2684
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 21 iunie 2020 - 16:24, said:

Apocalipsa, 18:19Şi îşi aruncau* ţărână în cap, plângeau, se tânguiau, ţipau şi ziceau: ‘Vai! vai! Cetatea cea mare, al cărei belşug de scumpeturi a îmbogăţit pe toţi cei ce aveau corăbii pe mare, într-o clipă** a fost prefăcută într-un pustiu!’

Azi mi-a atras atentia versetul acesta si mai ales expresia ”belsug de scumpeturi”.
"... astfel, ai fost impodobita cu...". Ceteste mai departe parte Ezekiel 16. :)

#2685
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 22 iunie 2020 - 09:31, said:

"... astfel, ai fost impodobita cu...". Ceteste mai departe parte Ezekiel 16. Posted Image

Unde bati?

#2686
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 22 iunie 2020 - 12:43, said:

Unde bati?
citatu din Apocalipsa si capitolu din Ez. vorbesc de spre aceeasi Femeie imbracata in valori de catre Sotu ei, YHWH. :)

#2687
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 22 iunie 2020 - 20:17, said:

citatu din Apocalipsa si capitolu din Ez. vorbesc de spre aceeasi Femeie imbracata in valori de catre Sotu ei, YHWH. Posted Image

Da versetele si detaliaza, ca eu tot nu pricep exact ce vrei sa spui. Tind sa nu fiu de acord cu tine, dar nu te pot combate, cata vreme nu stiu exact la ce te referi.

#2688
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 30 octombrie 2021 - 08:34, said:

De parcă nu un neamț idiot ne vorbea în iunie despre România post-pandemie, nu el își făcea acum o lună Congres cu 5000 de oameni iar acum când moartea seceră în țară nu el s-ar pieptăna în costum alb pe lângă piramide.

Mai ții minte când profețeai despre unsul Domnului, ce minune?
Vrei să-ți repostez articolul pe care tu l-ai scris, mânat de Duhul sfânt? Acum îl faci...idiot? :huh:

[ https://static-pub.highwebmedia.com/uploads/avatar/2015/06/09/21/31/f941848f75f3a4c96fdc862553e9035ce3333cd9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://static-pub.highwebmedia.com/uploads/avatar/2013/08/16/QVWyKBTlxDJa.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2689
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004
Ascultați-l p-ăsta și spuneți-mi dacă-i în toate mințile...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2TOK4lpHbwc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ceva cu țara Șinear, ..., dar sfârșitul lumii este la mai puțin de 10 ani ...

#2690
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
Caută unde am zis "Toate profețiile Bibliei".

#2691
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004
La începutul acestui an, 2022, sunt creditat ca fruntaș de grup!

[ https://i.ibb.co/Nn0Dpd8/Clipboard01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2692
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Întotdeauna și în toate domeniile eu am fost pe locul 2 sau 3, după tine, Darkule!

#2693
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

View Postzexelica, on 04 septembrie 2009 - 23:24, said:

Tocmai, ca nu ai nimic spiritual acolo.

Daca esti om spiritual, atunci explica de ce Ierusalimul este numit Sodoma si Egipt? Cu PROBE, nu cu "se refera la".

Apocalipsa 11

8Şi trupurile lor moarte vor zăcea în piaţa cetăţii celei mari, care, în înţeles duhovnicesc, se cheamă ,,Sodoma`` şi ,,Egipt``, unde a fost răstignit şi Domnul lor.

Care este intelesul duhovnicesc si care sunt versurile care il definesc? Ca tot te bagi la d-astea grele.......

Domnul Hristos nu a fost rastignit in Ierusalim, ci in afara Ierusalimului. Adica in nici un caz si niciodata n-a fost intelesul duhovnicesc al Ierusalimlui, Sodoma si Egipt.

#2694
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004
Dragă coleg penticostal,
în biserica de care aparțineți, a fost vreo profeție de la vreo soră cu mult har, despre posibilul/apropiatul război din Ucraina? Hai să o menționăm acum, ca să putem observa implinirea ei!

[ https://media1.giphy.com/media/WrPPRJIcqsJk5DVca7/giphy.gif?cid=ecf05e47vrfi3045frqnr8dwv2j1u5e3hu54larkjp1c2rl9&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2695
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postdark, on 23 ianuarie 2022 - 09:51, said:

Dragă coleg penticostal,
în biserica de care aparțineți, a fost vreo profeție de la vreo soră cu mult har, despre posibilul/apropiatul război din Ucraina?

Nimic, nada... :habarnam:
La voi la jemetiști s-a arătat ceva?

#2696
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004
Nici la noi, nimic. Posted Image

#2697
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Înseamnă că, în ce privește amenințarea României, povestea e doar o gogoașă înfuriată cu gem de gutui.

#2698
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,885
  • Înscris: 16.03.2004
Păi, era vorba de războiul Ucraina-Rusia, nu mă referisem la România.

#2699
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Păi nu știi tu dar și asupra României se pot abate norii grei ai războiului... :no:

#2700
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Cele mai sigure sunt profetiile din Biblie. Asteptam sa vedem colosul cu picioarele de fier amestecat cu lut care va fi distrus,

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate