Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#1837
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostDude_2nd, on 26 mai 2018 - 12:53, said:

pai tu ce faci acum? imi pui la indoiala autoritatea profetica?Posted Image

in razboi cu profanii interdictia vanzarii si cumpararii se traduce in economic us sanctions.
in razboi cu poporul sfintilor, interdictia vanzarii si cumpararii se intelege prin prisma versurilor profetice de mai jos colea:

"Cumpara adevarul si nu-l vinde, intelepciunea, invatatura si priceperea. (Prov.23:23)"

"te sfatuiesc sa cumperi de la Mine aur curatat prin foc, ca sa te imbogatesti; si haine albe, ca sa te imbraci cu ele si sa nu ti se vada rusinea goliciunii tale; si doctorie pentru ochi, ca sa-ti ungi ochii si sa vezi. (Apoc.3:18)"

"mai bine duceti-va la cei ce vand untdelemn si cumparati-va." (Mat.25:9)"

etc,etc,etc. Posted Image
Adica acum e un razboi...textil, sa inteleg? Sau al lactatelor? Ca daca nu, atunci nici vanzarea nu e aia fizica.

#1838
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004
Poate că ambele ar trebui date afară, dar ce știm este că în mod sigur una din ele este o moabită, cu care fiii luminii au curvit, când i-au crezut proorocia, care era descântec și ghicire! Să nu aibă parte de părtășia sfinților!

#1839
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postdark, on 26 mai 2018 - 14:27, said:

ce știm este că în mod sigur una din ele este o moabită,
Este vorba despre Rut, moabita.

#1840
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 26 mai 2018 - 14:26, said:

Adica acum e un razboi...textil, sa inteleg? Sau al lactatelor? Ca daca nu, atunci nici vanzarea nu e aia fizica.
tu nu poti intelege, si ti-am dat versul.
avand in vedere predestinarea in care crezi, ar trebui sa te simti multumit si confortabil cu starea asta. :)

textil si de lapte e in cazul alora din lume.
pentru ceilalti, e aialalta. :)

#1841
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
La 0:16 , Icoana prezinta tare frumos cei doi Imparati, cele doua Blocuri ideologice ale timpului sfarsitului, cand "Cei doi imparati nu vor cauta decat sa-si faca rau unul altuia, vor sta la aceeasi masa si vor vorbi cu viclenie. Dar nu vor izbuti, caci sfarsitul nu va veni decat la vremea hotarata. (Dan.11:27)"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lxMWSmKieuc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

sau mai pe larg, asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-8SvfPnt9Y0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dude_2nd, 08 June 2018 - 22:30.


#1842
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
sunt extrem de nemultumit/contrariat ca in Top 10 cei mai bogati Negustori ai pamantului, nu se afla si J. Hagee...Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dXLPva_kSRo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dude_2nd, 09 June 2018 - 08:05.


#1843
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004
Profetic, penticostalii și baptiștii sunt la fel de vinovați ca catolicii și ortodocșii. Babilon scrie pe ei, nici mai bun, nici mai rău!

#1844
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postdark, on 09 iunie 2018 - 08:14, said:

Profetic, penticostalii și baptiștii sunt la fel de vinovați ca catolicii și ortodocșii. Babilon scrie pe ei, nici mai bun, nici mai rău!
da, cu precizarea necesara ca ortodocsilor, ca slugi, le scrie numele Stapanului pe mana, obligat-fortat.. :)

#1845
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postdark, on 09 iunie 2018 - 08:14, said:

Profetic, penticostalii și baptiștii sunt la fel de vinovați ca catolicii și ortodocșii.
Ca care catolici?

#1846
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,054
  • Înscris: 10.09.2008

View PostDude_2nd, on 09 iunie 2018 - 08:22, said:

da, cu precizarea necesara ca ortodocsilor, ca slugi, le scrie numele Stapanului pe mana, obligat-fortat.. Posted Image

Eu aș asocia numele scris pe frunte cu mândria de a fi o parte a sistemului lumesc. Fruntea este un loc vizibil pentru un întreg nume, cinic ca paradele gay și steagurile naționale în biserici. Numărul pe mână este pentru cei indeciși. Care dacă nu ar fi obligați de constrângerea economică, nu s-ar înghesui la tatuajul discret... Posted Image
Dintre cei cu numărul pe mână, o mare mulțime va face rondou la 180 grade la căderea Babilonului și vor fi salvați...

Edited by logic1, 10 June 2018 - 07:12.


#1847
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postlogic1, on 10 iunie 2018 - 07:07, said:

Eu aș asocia numele scris pe frunte cu mândria de a fi o parte a sistemului lumesc. Fruntea este un loc vizibil și cinic, ca paradele gay și steagurile naționale în biserici. Numărul pe mână este pentru cei indeciși. Care dacă nu ar fi obligați cu constrângeri economice, nu s-ar înghesui la tatuajul discret... Posted Image
Din cei cu numărul pe mână, o mare mulțime va face rondou la 180 grade la căderea Babilonului și vor fi salvați...
E greu de acceptat o astfel de interpretare, e o posibilitate si asta. E bine de stiut . Ma intreb de ce atata mister in exprimarea profetica biblica ? Si pentru cine ? Tot am impresia ca spiritul cautator in loc sa pazeasca porunca lui isus ajunge sa "cotrobaie" sensuri/interpretari. Posted Image

#1848
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

View Postpenticostalul, on 09 iunie 2018 - 23:57, said:

Ca care catolici?
Ca toți catolicii. Catolicismul este o religie idolatră. Penticostalismul este o religie spiritistă. Ambele formează Babilonul din profeția biblică.

#1849
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Astea-s aiureli dizidente. Nu te cred.

#1850
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004
Eu așa văd Babilonul din Apocalipsă. Evident, nu pot demonstra. Dacă cineva poate proba că un cult religios este de la Dumnezeu, atunci acel cult/mișcare religioasă poate fi scos din Babilon.
Dumnezeu, după moartea ultimului apostol, s-a retras, nu s-a mai implicat, și ce a rezultat, multitudinea de culte religioase, a format Babilonul profetic. Eu așa văd lucrurile. Pentru a menține închinare pură, e nevoie de apostoli autentici. Fără ei, se alege praful...

Edited by dark, 10 June 2018 - 08:41.


#1851
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postdark, on 10 iunie 2018 - 08:39, said:

Evident, nu pot demonstra.
Nici ceilalti dizidenti de la care ai luat hapul  Posted Image

#1852
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpenticostalul, on 10 iunie 2018 - 08:35, said:

Astea-s aiureli dizidente. Nu te cred.
nici eu. :)

View Postlogic1, on 10 iunie 2018 - 07:07, said:

Eu aș asocia numele scris pe frunte cu mândria de a fi o parte a sistemului lumesc. Fruntea este un loc vizibil pentru un întreg nume, cinic ca paradele gay și steagurile naționale în biserici. Numărul pe mână este pentru cei indeciși. Care dacă nu ar fi obligați de constrângerea economică, nu s-ar înghesui la tatuajul discret... Posted Image
Dintre cei cu numărul pe mână, o mare mulțime va face rondou la 180 grade la căderea Babilonului și vor fi salvați...
nu-s cu totul de acord, dar sunt si unele aspecte cu care da, sunt.
cum ar fi rondoul de 180 grd. :)

View Postdark, on 10 iunie 2018 - 08:39, said:

Eu așa văd Babilonul din Apocalipsă. Evident, nu pot demonstra.
poti demonstra cu Brosurica.
Cu Biblia, n-ai cum. :)

#1853
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,054
  • Înscris: 10.09.2008

View Postdark, on 10 iunie 2018 - 08:39, said:

Eu așa văd Babilonul din Apocalipsă. Evident, nu pot demonstra. Dacă cineva poate proba că un cult religios este de la Dumnezeu, atunci acel cult/mișcare religioasă poate fi scos din Babilon.
Dumnezeu, după moartea ultimului apostol, s-a retras, nu s-a mai implicat, și ce a rezultat, multitudinea de culte religioase, a format Babilonul profetic. Eu așa văd lucrurile. Pentru a menține închinare pură, e nevoie de apostoli autentici. Fără ei, se alege praful...

Creștinii pot deveni o parte a Babilonului acceptând numele lui pe frunte, dar nu sunt Babilonul însuși. În antichitate israeliții au fost cuceriți și duși fizic în Babilon. O parte și-au păstrat credința timp de cinci decenii, o alta s-a naturalizat acolo (au acceptat cu plăcere semnul cetățeniei) și nu au mai ieșit la căderea Babilonului ca să se întoarcă în Iuda, care devenise o pustie, cu Ierusalimul și templul în ruine, necesitând să fie reconstruit totul.

„A căzut, a căzut Babilonul cel mare! A ajuns un locaş al dracilor, o închisoare a oricărui duh necurat, o închisoare a oricărei păsări necurate şi urâte”... Apoi am auzit din cer un alt glas, care zicea: „Ieşiţi din mijlocul ei, poporul Meu” (Apoc. 18:2, 4).


Asta înseamnă că ”poporul Meu” ajunge/este în Babilon în timpul necazului mare, dar nu devine o parte a lui.

#1854
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,427
  • Înscris: 16.03.2004

View PostDude_2nd, on 10 iunie 2018 - 09:58, said:

poti demonstra cu Brosurica.
Cu Biblia, n-ai cum. Posted Image

Mă gîndesc că prima venire a lui Isus este o imagine profetică pentru a doua venire. Dacă prima dată, nu a existat nicio organizație umană aprobată de Dumnezeu, nici fariseii, nici saducheii ori esenienii, la fel va fi și la a doua venire. Oamenii nu pot face nimic bun, decât la nivel individual, căci doar puțini sunt cei care se conformează.Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate