Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Asigurare cu asistenta rutiera non-stop

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
Firme romanesti pt europa?

#38
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,830
  • Înscris: 22.01.2010

 catalin29, on 24 mai 2018 - 21:26, said:

Firme romanesti pt europa?
a24

#39
balauru_zumzum

balauru_zumzum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.11.2005

View Postcatalin29, on 24 mai 2018 - 21:26, said:

Firme romanesti pt europa?


Salut, in cazul ca mai este cineva interesat de asistenta rutiera mai sunt si cei de la 9695.
Eu am card anual la ei.
Nu am avut nevoie deocamdata, insa nu se stie niciodata.
Acum vad ca ofera 20% reducere daca se achita cu un card Unicredit, eu am platit pretul intreg 350 ron in primavara :rantcurse:
Am vazut pe pagina lor de facebook ca lumea este multumita de ei, am sa las aici un link cu un review daca nu este voie sa postez se poate sterge fara suparare https://www.facebook...8484668932286:0

#40
catalin29

catalin29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 15.07.2005
comparativ ce e indicat pt un concediu in grecia? as24 sau 9695? Ma refer la oferta de clauze incluse, punctualitate....

#41
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,087
  • Înscris: 09.01.2007
Asigura platforma pt cutie automata ?
Masinile automate nu permit tractare pe distante lungi.
Nu mai zic cum e sa o tarasca din Spania de ex.

#42
balauru_zumzum

balauru_zumzum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.11.2005
Tractarea masinilor chiar si a celor cu cutie automata se face cu autospeciale destinate in mod expres transportului de autovehicule = platforma auto, nu sunt remorcate.

#43
balauru_zumzum

balauru_zumzum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 09.11.2005

View Postbalauru_zumzum, on 23 septembrie 2018 - 21:00, said:



Salut, in cazul ca mai este cineva interesat de asistenta rutiera mai sunt si cei de la 9695.
Eu am card anual la ei.
Nu am avut nevoie deocamdata, insa nu se stie niciodata.
Acum vad ca ofera 20% reducere daca se achita cu un card Unicredit, eu am platit pretul intreg 350 ron in primavara Posted Image
Am vazut pe pagina lor de facebook ca lumea este multumita de ei, am sa las aici un link cu un review daca nu este voie sa postez se poate sterge fara suparare https://www.facebook...8484668932286:0


Intre timp am avut si primul eveniment.

Am ramas fara ambreiaj, am sunat in call center am transmis locatia, in 5 minute am fost contactat de catre un tractator, in 30 de minute acesta a ajuns la masina. In alte 45 de minute eram in parcarea service-ului. Sunt foarte multumit de cum a decurs interventia.

#44
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Pentru ADAC nu se mai pot face abonamente pentru cei care nu locuiesc in Germania. Am intrebat personal la ei.

#45
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 14.10.2018
Si importatorii mai seriosi de automobile ofera asistenta gratuita, la o revizie facuta la ei. Eu de cate ori am facut revizia la Tiriac Auto, am avut un an asistenta gratuita. Nu am apelat niciodata. Si mai am si la Casco Groupama. Conditiile sunt pe site-uri.

#46
kimi_ro

kimi_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 14.04.2007
Salutare,
Pana la urma, ce recomandati dintre A24 si 9695? Mai exista si alte firme in Romania care sa ofere astfel de Asigurari de asistenta rutiera pt Europa?
Multumesc,

#47
andreicri

andreicri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 13.07.2006
recomand 9695.am avut o intervenție la ei și au fost f profi.

#48
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 24.01.2008
M-ar interesa si pe mine o asigurare. Masina mea are o varsta. Merg in Bulgaria si nu as vrea sa am suprize.
A folosit cineva asigurarea? A durat mult?
Pentru 1 an in Europa:
A24 e cam la jumatate de pret
A24 vad ca incearca niste reparatii pe loc in timp ce 9695 te duce la service (apropo ar trebui sa merg in timpul saptamanii, nu cred ca se deschid serviceurile pentru mine sambata, nu?)

#49
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Daca ai Opel te-ai scos e 70 lei pe an.

#50
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,652
  • Înscris: 21.08.2008
Masina mea are 16 ani si jumatate. Maxim o singura iesire pe an in afara tarii, anul trecut am fost in Thasos si am luat de la Groupama, agentie locala. Incercasem cu A24 dar nu stiu de ce, nu s-a mai concretizat nimic. A, nu erau siguri ca ofera pe insula servicii de asistenta. Asa o fi sau nu, nu stiu.

Am de gand sa iau un pachet de asigurare care sa cuprinda mai multe servicii (depanare, transport persoane, eventual cazare, masina la schimb si repatriere in caz de excursie externa).
Ce recomandati ca si companie si ce serviciu anume? Vad ca la 9695 nu se mentioneaza nimic despre masini de peste 15 ani...

#51
Sdraghi

Sdraghi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2018
https://www.tractariresq.com/
Tractari Timisoara Non Stop

#52
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
NU recomand  A24 .  Lipsesc informatii din pachete si personalul iti rapunde in 2 peri cand le spui asta  .  Te tracteaza chipurile pana la cel mai apropiat service din reteaua lor de parteneri ,  nu ii intereseaza ce marca e masina.

#53
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,652
  • Înscris: 21.08.2008
Deja luat, totusi, ce alte societati nu tin cont de vechime?

#54
daniel16alex

daniel16alex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2015

View Postdanghetau, on 15 februarie 2022 - 12:50, said:

Masina mea are 16 ani si jumatate. Maxim o singura iesire pe an in afara tarii, anul trecut am fost in Thasos si am luat de la Groupama, agentie locala. Incercasem cu A24 dar nu stiu de ce, nu s-a mai concretizat nimic. A, nu erau siguri ca ofera pe insula servicii de asistenta. Asa o fi sau nu, nu stiu.

Am de gand sa iau un pachet de asigurare care sa cuprinda mai multe servicii (depanare, transport persoane, eventual cazare, masina la schimb si repatriere in caz de excursie externa).
Ce recomandati ca si companie si ce serviciu anume? Vad ca la 9695 nu se mentioneaza nimic despre masini de peste 15 ani...
* 9695 nu ofera servicii de asistenta rutiera in partea insulara a oricarei tari Europene, daca accesul se face pe pod sau ferry-boat.

View Postdanghetau, on 15 februarie 2022 - 12:50, said:

Masina mea are 16 ani si jumatate. Maxim o singura iesire pe an in afara tarii, anul trecut am fost in Thasos si am luat de la Groupama, agentie locala. Incercasem cu A24 dar nu stiu de ce, nu s-a mai concretizat nimic. A, nu erau siguri ca ofera pe insula servicii de asistenta. Asa o fi sau nu, nu stiu.

Am de gand sa iau un pachet de asigurare care sa cuprinda mai multe servicii (depanare, transport persoane, eventual cazare, masina la schimb si repatriere in caz de excursie externa).
Ce recomandati ca si companie si ce serviciu anume? Vad ca la 9695 nu se mentioneaza nimic despre masini de peste 15 ani...
Vechimea masinii tale este cuprinsa intre 16-20 ani?
Pleci in vacanta si vrei sa beneficiezi de asistenta rutiera?
Datorita faptului ca tot mai multi conducatori auto si-au aratat interesul pentru un produs de asistenta rutiera pentru masini cu vechimea cuprinsa intre 16 - 20 ani, 9695 a creat la cererea dumneavoastra Cardul Standard Plus.
Timp de 15 zile calendaristice consecutive la alegerea ta, ai incluse servicii de asistenta rutiera fara limita de kilometri atat in tara cat si in Europa, indiferent de cat de des ne soliciti ajutorul. De asemenea, serviciul de dispecerat iti este non stop la dispozitie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate