Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Restaurare AD pe un alt server

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.03.2006
Salutare tuturor !
De curand mi-a cazut controller-ul de domeniu datorita unor probleme hardware. Intamplarea face ca am un server identic, configurat ca member server si backup facut cu Veritas backup al system state si fisierele importante de pe server.
Pentru a rezolva problema, ma gandeam sa redenumesc server-ul de rezerva cu numele celui vechi, sa instalez veritas-ul pe el si apoi sa fac restore la system state and stuff.
Credeti ca este ok si va functiona? Mai trebuie sa fac ceva suplimentar ?
Multumesc !

#2
marshall_balance

marshall_balance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 11.08.2008

View Postraduci, on 29th August 2009, 09:33, said:

Salutare tuturor !
De curand mi-a cazut controller-ul de domeniu datorita unor probleme hardware. Intamplarea face ca am un server identic, configurat ca member server si backup facut cu Veritas backup al system state si fisierele importante de pe server.
Pentru a rezolva problema, ma gandeam sa redenumesc server-ul de rezerva cu numele celui vechi, sa instalez veritas-ul pe el si apoi sa fac restore la system state and stuff.
Credeti ca este ok si va functiona? Mai trebuie sa fac ceva suplimentar ?
Multumesc !
Plus un reset de computer account inainte...ma gandesc ca n-ai doar un DC in tot domeniul, nu?

Edited by marshall_balance, 29 August 2009 - 09:25.


#3
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.03.2006

View Postmarshall_balance, on 29th August 2009, 10:24, said:

Plus un reset de computer account inainte...ma gandesc ca n-ai doar un DC in tot domeniul, nu?
este un singur DC dar este intr-un subdomeniu xxxx.yyyyyyy.net unde xxxx era domeniul unde a cazut server-ul. O sa iau legatura si cu cei care administreaza yyyyyyy.net

#4
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.03.2006

View Postraduci, on 29th August 2009, 11:52, said:

este un singur DC dar este intr-un subdomeniu xxxx.yyyyyyy.net unde xxxx era domeniul unde a cazut server-ul. O sa iau legatura si cu cei care administreaza yyyyyyy.net
Am reinstalat server-ul, am instalat backup exec 12.5 dar restaurarea pare ca nu se mai termina, l-am lasat 12 ore si degeaba ramane tot in "Running" restore job-ul de restaurare a system state.
stie cineva ce ar putea fi ?

#5
eBE

eBE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 30.03.2003
ai rezolvat cu bacup exec ?

#6
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.03.2006

View PosteBE, on 16th November 2009, 16:37, said:

ai rezolvat cu bacup exec ?
Da, stupizii din IT-ul corporate al meu cer ca Windows-ul sa se instaleze in directorul WINNT, si eu il instalam in mod normal in Windows. Am modificat kit-ul de instalare si a mers din prima.

#7
AndreiUn

AndreiUn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.02.2007
Data viitoare incearca cu UMove. E un tool relativ ieftin pentru ceea ce face si te scoate din necaz in astfel de cazuri. E bine de stiut de el.

#8
raduci

raduci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.03.2006

View PostAndreiUn, on 20th November 2009, 23:30, said:

Data viitoare incearca cu UMove. E un tool relativ ieftin pentru ceea ce face si te scoate din necaz in astfel de cazuri. E bine de stiut de el.
Multumesc, sper sa nu mi fie data viitoare, acum am si un backup domain controlller.

#9
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,385
  • Înscris: 29.11.2001

View Postraduci, on 16th January 2010, 21:27, said:

Multumesc, sper sa nu mi fie data viitoare, acum am si un backup domain controlller.

good choice! ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate